Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha valaki úgy...

Miért baj, ha valaki úgy neveli a gyerekét, hogy ismerkedésnél csak azt nézze, hogy milyen kocsija van és mit dolgozik az illető?

Figyelt kérdés

Szeretem a jó anyagi körülményeket, lejjebb nem akarom adni.

Természetesen az ember a gyerekének is ezt akarja.

Kiskorától kezdve szoktatva volt a jó minőségű ruhákhoz, élethez, és mindenhez, ami azzal jár, hogy egy ember elmondhatja jómódban él.

Eszerint lett iskolába is beíratva, hogy meg lett nézve milyen társadalmi réteg viszi oda a gyerekét.

Elkezdett szórakozóhelyekre járni.

Már tudja a leckét, legfontosabb dolog a cipőt megnézni, és az órát,majd jöhet a ruha.

A többi a beszélgetésnél majd kiderül, mit dolgozik, milyen autója van, hol lakik.

Más szülő is így neveli a gyerekét, hogy ezt az értékrendet tartsa be?



2015. ápr. 15. 18:01
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

". Nem vetem meg a szegeny reteget,mert OK is emberek"


Micsoda nagylelkuseg :)

2015. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Erről csak annyit mondok, hogy a tesóm apósa külföldi állampolgár és nem csak magyar mércével milliomos.


Ehhez képest ugyanazt a 2-3 szakadt (tényleg szakadt) pulóvert, ruhát hordja. Fodrászhoz is kb. félévente jár.

Öltönyt azóta nem hord, amióta "visszavonult", tehát ő csak a nagyfőnök, aki kapja a jutalékot. Mackónadrágon kívül nem is láttam azóta másban.

Őt simán összekeverhetnéd pistabá'-val a kocsmából.

( oké, ha a feleségével van, akkor látszik, hogy van itt valami "bibi", a nő szereti a drága, szép holmikat

Ellenben ők is csak minőségi ételeket, francia borokat stb. fogyasztanak.)


Ez a látványos nagyzolás tapasztalatom szerint csak a "kevésbé gazdag"-újgazdagokra jellemző.

Taníthatod ilyen felszínességre a gyerekedet- csak tudod, ha nagyon megszokja, akkor félő, hogy, ha épp nem úgy alakul a dolog, akkor a bank viszi a kocsikat, házakat stb. Na, akkor lesz bajban a gyereked.

( párom családjában ilyen hirtelen lecsúszásokra van példa)


Szerintem taníts neki normális értékrendet, azt, hogy, ha van pénz jó, de ne szórja ész nélkül, illetve, hogy becsülje meg és ne félje a munkát.. nem tudhatod, hogy alakul majd az élete.

2015. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az anyukám mindig azt mondta, hogy ne a földet bámuljam, hanem húzzam ki magam és legyek büszke magamra. Szerintem a pasik észre se veszik a lányodat, ha az mindig csak a cipőket sasolja.
2015. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
76%
Ha neked ez az értékrend akkor súlyos gondok vannak fejben. Szóval nem baj ha pasi bűnöző vagy\és minden héten megveri a csajt csak legyen pénze? Miért nem arra neveled a gyereked,hogy magának teremtse meg amire szüksége van?
2015. ápr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Úúúúúúúúúú, lemaradtam a tegnap esti provokatív kamukérdésről.
2015. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Szép nagy kövér KAMU.
2015. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
74%

"Miért baj, ha valaki úgy neveli a gyerekét, hogy ismerkedésnél csak azt nézze, hogy milyen kocsija van és mit dolgozik az illető?"


Mert egy értéktelen könnyű nőcske lesz, valami hozzád hasonló.

2015. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!