Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy 18 éves vagyok, és vannak saját céljaim, saját érdekeim, vágyaim?

Figyelt kérdés

A szüleimmel egész jónak mondható a kapcsolatom. egyke vagyok. De valahogy egész életemben irányítani akartak, mindenben.


Most fogok érettségizni, jelentkeztem egyetemre is. Még oda ráadásul,ahová ők akarták (jó, ebben benne van, hogy ne tudtam dönteni).

Mivel párom közel lakik az egyetemhez (én távol, mert vidéki vagyok) úgy döntöttünk, hogy majd hozzáköltözöm szeptembertől. természetesen anyáéknak ez az ötlet nem tetszett, menjek csak szépen kollégiumba! de ebből tutit nem fogok engedni, megy is a vita miatta itthon.


Nyárra is el tudtam volna menni diákmunkára, de nem egednek, mondván hogy sok munka lesz itthon a földekkel. (most fejlesztik a gazdaságot).


Ma is volt egy vitánk, hogy szerettem volna pénteken felmenni a barátomhoz és ott aludni nála, de mondták hogy nem mehetek, mert tanulni kell érettségire. erre kérdeztem, hogy akkor barátom jöhet-e ide? erre meg azt válaszolták, hogy igen. Kérdeztem, hogy ebben mi a logika? Akkor sem tanulnék, ha párom itt lenne.

Aztán közölték, hogy azt csinálok, amit akarok. (de tudjátok, ezt azzal a terrorizálós hangsúllyal).

s mondta anya, hogy de ha nem fognak felvenni egyetemre, akkor járok majd velük minden egyes reggel a földekre kapálni stb... erre mondta, hogy és ha én nem ezt szeretném? Nem költözhetek fel a barátomhoz és nem járhatok ott okj-ra és nem dolgozhatok mellette? Erre nagyon megdöbbentek, mert még sosem "feleseltem" így nekik vissza. és közölték, hogy azt csinálok, amit akarok, akkor költözzek el.

Aztán végül közölték, hogy "mi azért dolgozunk a gazdasággal, hogy neked jó legyen majd". De ha én nem ezt akarom???


Meg mikor a barátomra került a szó (heti egyszer tudunk sajna talizni, akkor is két három órára, kivéve ha egymásnál alszunk (kb három hetente)), arra is közölte, hogy tudja hogy nekem a szex a legfontosabb (nem igaz)de az ő idejükben nem volt ilyen, hogy egy hónap járás után lefeküdtek egymással, hanem vártak fél-egy évet, és akkor is voltak már olyanok, akik egy hónap alatt lefeküdtek egymással, meg csomó mással, és mennyire sajnálja hogy én nem az ő erkölcsi normáikat követem. Magyarul lek*rvázott. (megjegyzem, a barátomon kívül mással nem feküdtem le). De egyébként is, nem tehetek róla, hogy szeretem őt, és ha lehetséges, akkor a heti 1x3 óra helyett a nála való ottalvást választom.


Mit tegyek szerintetek? Nem nagyon akarom őket megbántani, de ne kezeljenek gyerekként, elég volt az irányításukból ez a 18 év.

18/L


2015. ápr. 15. 18:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
31%

gyerek vagy még. hiába vagy 18.

szocfóbiát ki lehet kezelni.

barátod meg ha pattint, akkor nézhetsz

2015. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
23%

Ezt akartam én is írni, amit a 11-es! A barátod nem fog évekig eltartani, különösen akkor nem, ha nincs saját lakása. Ha van, akkor elvárja tőled, hogy tanulás mellett végezd el a háztartási munkákat. Pár év múlva ott állsz majd végzettség és megélhetés nélkül, és mehetsz vissza a szüleidhez kapálni, mert más munkád nem lesz.

Egy hónap járás alatt még meg sem ismerhettétek egymást, nemhogy tartós érzelmeitek legyenek. (Te írod az egy hónapot)

2015. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
33%

"nyilván nem túl okos úgy odaköltözni a barátomhoz, hogy nincs keresetem, de igen is, vállalom, hogy ő fog eltartani. ő is teljes mértékben ezen a véleményen van. "


Magyarul a szüleid helyett a barátod fog eltartani, és megmondani neked, mit csinálj.

Mindezt 18 évesen, amikor arra is meglenne a lehetőséged, hogy a szüleidtől viszonylag távol, de anyagi biztonságban úgy élj, hogy senki nem szól bele abba, mit csinálj.


Gondold át ezt még egyszer...

2015. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
16%

am kérdésedben ezt írod: "vannak saját céljaim, saját érdekeim, vágyaim"


kérdem én milyen célod van? eltartatni magad a pasiddal amíg 3-4-5 év múlva végzel az egyetemen? ez lenne az érdeked, hogy szépen kezeltesd magad ( egy 200fős előadóban hogy fogod bírni több óráig?!)

2015. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

az egy hónap arra vonatkozott, hogy annyi idő után feküdtünk le egymással...


a célom az, hogy végre önálló legyek, legyen saját háztartásom, hogy a magam ura legyek. és hogy a párommal együtt lehessek.

2015. ápr. 15. 19:31
 16/36 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mindenkinek gonosz , uralkodó pasija van ha a másikat pénzeli, úgyis lepattintja, mert ezek a már csak ilyenek stb...nem értem miért kell vészmadárkodni. A legtöbb 18 éves azzal van elfoglalva, hogy hányan tömik be a őket, meg hány éves korukig ülnek a szülő nyakán,neki legalább vannak tervei. Az érettségi egy túlmisztifikált kb általános iskolás szintű semmi, amin ha kell szó szerint átrugdosnak, mivel az iskolák hírnevét csökkentené ha egy ilyen szimpla szaron megbuknának a diákok,kérdező, ha engedsz a nyomásnak valószínű kapálhatod majd a földet a diplomáidból készített napellenződdel.
2015. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
5%
16-os, ne írj olyanról, amit nem ismersz, mert neked nincs...:D
2015. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
végre valaki egyet ért velem!
2015. ápr. 15. 19:34
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kedves kérdező, hogyan akarsz önálló lenni, saját háztartással? Úgy, hogy eltart a barátod? Nemcsak addig, amíg az OKJ tart...


Tudod, én önálló vagyok, saját háztartással, nem függök senkitől. 18 évesen tudtam, mit akarok tanulni, azt az egyetemet végeztem el, amit én választottam. Kollégiumban laktam, dolgoztam a tanulás mellett, otthonról a lehető legkevesebbet fogadtam el.


És soha életemben nem tartott el egy pasi sem, még a férjem sem.

2015. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
én kérek elnézést, hogy azt mondta a párom, hogy eltart....
2015. ápr. 15. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!