Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem dönthetek a saját...

Miért nem dönthetek a saját ballagásomon?

Figyelt kérdés

Most lesz áprilisban a ballagásom.

Ma mondták anyaék, hogy hol lesz utána a "buli" (szűk család, kb 15 fő) és hogy mi lesz a kaja. Ismerősünk, aki szakács, fog főzni. De meg sem kérdezik, hogy nekem mi tetszene! Ők már eldöntötték, hogy ez meg ez lesz. és ha mondtam, hogy én nem fogok enni az agyvelővel töltött sertéshúsból, még ők voltak megsértődve, hogy "egy vagyont költenek" a hidegtálakra, és én nem vagyok hajlandó belőle enni...


Vélemények?

18/L


2015. ápr. 13. 18:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Kötelező lázadnod vagy gyerek maradsz örökre. Most ez a legfontosabb feladatod (a tanulás után).
2015. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
14%

Örülj neki, hogy lesz valami.


Nekem se kajám nem volt semmi.

Sőőt az volt, hogy én nem akartam, hogy el jöjjön bárki is és a fél családot oda ráncigálták. 1 nappal előtte közölte anya, hogy jönnek de mondtam neki, hogy nem akarok senkit se hívni se kaját semmi. És akkor akart még elkezdeni szervezkedni is, hogy foglaljunk kajáldát. (persze ballagás előtt két nappal nem úgy megy és nem lett semm)

2015. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
8%
Ohh, micsoda problemak... Nekem semmi nem volt, meg otthoni unnepi ebed se, nem meg rendes buli, meg vendeglatas. Orultem volna egy majkremes kenyernek is. Hihetetlen...
2015. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 gömbicica ***** válasza:
13%

ha nem eszel belőle, akkor éhes maradsz :-(

attól még másnak ne vedd el se a kedvét, se az étvágyát.


elvileg nem is értem miért csinálunk mi szülők ebből ilyen ügyet.


de egy szülőnek olyan büszkeség, és boldogság, ha a gyereke egy lépcsővel feljebb van az életben.


mit kértél volna? lecsót, vagy paradicsomos káposztát???


biztos lesz a hidegtálon más is mint agyvelővel töltött sertéshus.


ne kekeckedj már annyira. Azon nem morgolódsz, hogy nem Audival mehetsz haza az érettségiről?


Lesz önálló életed többet mint nem, akkor aztán azt és ugy csinálod ahogy neked tetszik.


szüleid helyébe én semmit se csinálnék, ha igy állsz hozzá a jóindulatukhoz(


nálunk annak idején simán ünnepi ebéd volt,- huslevessel rántott sülthusokkal körettel és sütemény.

és boldog voltam, hogy van családom, és büszkék rám.

2015. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
21%
A szüleid ünnepelni akarják a ballagásodat, ők állják a vendéglátást. Fogadd el, a te tiszteletedre teszik. És ha nem akarsz,hát nem eszel a velővel töltött húsból. Ha egy vagyont költöttek hidegtálra, azon biztos találsz olyant, amit szívesen fogyasztasz.
2015. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Az első két válaszoló nagyon negativ...

Gondolom nem a kérdező hisztizte ki hogy legyen buli,egyébként is szervezik a szülei,akkor meg hadd legyen már olyan kaja is amit ő szeret.

2015. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

hatos, téged nagyon szeretlek! :D


nos, buli alatt azt értettem, hogy összejön a kis család, és ebédelünk. magyarul ennyi lesz. egy ünnepi ebéd.

és gondoljatok bele. mennyi kaja kell 15 főre? szerintem nagyon maxi 30.000-ből kihozzák, de még annyi sem lesz.


négy fajta hús lesz: agyvelővel töltött sertéshús, sült tarja, sült oldalas, pulykamell. és azért ezek, mert a szüleim szerint ezek a különleges ételek, és ilyen kell ballagásra, nem sima rántott hús...

2015. ápr. 13. 18:32
 8/31 anonim ***** válasza:
20%

"Az első két válaszoló nagyon negativ... "


Én mitől lennék negatív?? Ez a szokásos tiniprobléma. A szülők még gyereknek látják, egy ebédről sem kérik ki a véleményét, a gyerek meg már nagyon akar. Lázadni kell, az kell a felnőtté váláshoz. Én csak biztatom. Ez pozitív.

2015. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
15%
Bírom hogy így írod: agyvelővel töltött hús. Miért nem egyből agyvelővel töltött izomszövet?
2015. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nem volt ekkora felhajtás, de legalább olyat ettünk, amit én is szeretek.
2015. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!