Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a lányotoknak?

Ti megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

30 éves lányotoknak,ha lenne több lakásotok,hogy az egyik üresen állóba aeköltözhessen a férjével,ha a kapcsolatát nem támogatnátok,vagy menjen szépen albérletbe úgy,mint mindenki más?

Velem ez történik most: anyunak több lakása van még azon kívül,amiben lakik. Van,ami ki van adva,de egy van,ami üresen áll,és az a poén,hogy évek óta én tartom el azt a lakást üresen,mióta nincs benne bérlő,fizetem a közös költséget,alapdíjakat,fűtést úgy,hogy ott sem lakom. Párommal most szeretnénk beköltözni oda,mert gyermeket is szeretnénk,illetve végre letelepedni. Felújítanám előtte a lakást A-tól Z-ig,már kértem árajánlatot,stb.Természetesen továbbra is fizetnénk minden költségét. Még mindig olcsóbb így,mint akármilyen pici sajátba belevágni lakáshitellel. Igen ám,de mivel anyu nevén van a lakás,megmondta nekem,hogyha az előző barátommal maradtam volna,az a lakás csak rám várt volna,mert elvileg nekem lett véve,vele beköltözhettem volna. Mostani párommal nem,oldjuk meg,ahogy akarjuk,inkább eladja,és magára költi az árát,minthogy vele beköltözzek. Így a szülés is csúszni fog,pedig betegségem miatt az évekkel romlanak a teherbeesési esélyeim,és ezt anyu is tudja. Párom tisztes magyar ember,se származási,se viselkedési,se előéleti probléma nincs vele,nem tetkós rettenet. Anyámnak annyi a problémája,hogy bár diplomás,de nem csinált karriert 30 éves korára,mint a volt barátom,nyomorultnak nevezi (110 ezret keres,exem 160-at),illetve külsőre se tetszik neki,neki exem helyesebb volt. Anyák! Ti hogy döntenétek? Érdemes még pitiznem anyámnál?


2015. ápr. 22. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Pitizni nem.

Oszt ha gyereked lesz, akkor mi lesz? Kő az onoka, vagy le lesz tojva?


Nagyon sajnálom, remélem, anyukád nélkül is gyorsan megvalósul minden tervetek!

2015. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
utána néznék jogi úton elég e annyi hogy az ő nevén van a lakás, vagy ettől függetlenül beköltözhetek e(főleg ha sokat költöttem már rá előtte is és azt bizonyítani is tudom),ha nem akkor pá puszi anya légy boldog a lakással...
2015. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jogilag a lakás a muteré. Te pedig kedves kérdező sajnos balek voltál. Pénzt tolni egy olyan lakásba ami nem is a tied ráadásul úgy, hogy tudod anyádnak mi a véleménye a dolgokról nagy hülyeség volt. Esetleg ha van rá valami bizonyíték, hogy te fizetted a számlákat, azt a pénz visszakövetelheted, de gondolom perelni nem akarod a mutert. Szóval az egyetlen dolog, hogy megpróbálsz érzelmileg hatni rá. Már ha egyáltalán érdeklik a veled kapcsolatos érzések.
2015. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem konyorognék tovább. Tobb számlát sem fizetnék arra a lakásra. Megpróbálnám onerobol megoldani. Akár hitelbol.
2015. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan még kicsi a lányom, de nem tudom elképzelni hogy feltételhez kötném a segítséget, szóval én meg engedném. Mikor férjhez mentem a szüleim elmondták az ellenérveiket, de mindenben támogattak, még anyagilag is. Most hogy válok, mert hát igazuk volt, ugyan úgy mellettem állnak és támogatnak mindenben. És még csak a fejemhez se vágják, hogy ők megmondták előre. Én a helyedbe nem pitiznék tovább, de a lakásra se fizetnék tovább egy fillért se.
2015. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megengedném ,de biztos csak ennyi a gond a pároddal?ha igen akkor hagyd a francba ,csak kifogást keres nem akar odaengedni titeket.Sajnos jobb lesz ha elkezditek valahogy megoldani magatok.Aztán majd úgyis örököltök ,szóval talán nem lesz gond a későbbiekben.
2015. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem fizetném tovább a lakást, eddig sem kellett volna. Minek fizetsz olyat, amiben nem is laksz semmi közöd? Költsd inkább azt a pénzt albérletre, vagy tedd félre önerőnek egy hitelhez.
2015. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!