Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy van barátom?

Figyelt kérdés

korábban is voltak rövid és komolytalan kapcsolataim, de azokról semmilyen szinten nem beszéltem itthon. évek óta egyáltalán nem beszéltem meg semmi engem mélyebben érintő érzelmi kérdést a szüleimmel, nagyon nem szeretek velük arról beszélni, hogy én mit csinálok. amikor komolyabb kérdés kerül szóba, mindig sírva fakadok, elkezdek remegni és képtelen vagyok normális hangon beszélni, amire általában az a reackió, hogy narkózom-e. vannak egyszerűbb kérdések, amiket tényleg teljesen természetes lenne megbeszélni, de olyan kérdésekben is nagyon sokszor hazudnom kell, hogy ne törjön ki belőlem ez a hiszti. az egyetlen dolog, amit valaha megbeszéltünk, és így együtt jár a felnőtt- vagy a kamaszkorral, az az volt, hogy hova jelentkezzek egyetemre, soha nem került szóba, hogy én most megyek kocsmázni, alapozót használok, szőrtelenítem a lábam, randizok valakivel, satöbbi. ez most nem azt jelenti, hogy ők ne innának alkoholt vagy hogy az anyám nem szőrteleníti a lábát. tudom, hogy normális, hogy van barátom, a szüleim sem fognak belehalni ebbe a ténybe. a barátom teljesen oké, személy szerint nem lehet ellene kifogásuk. ő nem a szüleivel él, mégis már többször voltam a szüleinél is. elég zárkózott, tudom, hogy neki is át kellett ugrania a fenntartásait ahhoz, hogy bemutasson a szüleinek, és egyszerűen igazságtalannak érzem vele szemben, hogy én erre képtelen vagyok. odáig eljutottam, hogy elsőnek csak az anyámnak szeretném elmondani, úgy, hogy egyszer csak bejelentem, hogy nekem most sietnem kell órára. de arra nem vagyok képes, hogy megálljak előtte, és kijelentsem, hogy "figyu anya, van barátom, semmi gáz nincs vele, ettől ne féljetek, viszont lefeküdtem már vele, szóval ne számíts arra, hogy meg fogom kapni a méhnyakrák elleni oltást!"

19/L



#barát #szülő #párkapcsolat #kamaszkor #hogyan mondjam el a szüleimnek
2015. ápr. 22. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennél hosszabb mondat nem ment?


Egyébként ha ennyire nulla a kommunikáció köztetek, akkor minek mondanád?


Viszont ennek értelme nincs, akkor is ha csak "példa" volt, ugyanis nem szűz nőket is simán oltanak: "viszont lefeküdtem már vele, szóval ne számíts arra, hogy meg fogom kapni a méhnyakrák elleni oltást!"

2015. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem ne mondd meg neki egyből h lefeküdtél vele xd amikor unatkozik kezdj el neki mesélni a fiukról és aztán közöld vele h találtál valakit aki nem olyan mint atöbbi és egy ideje ismerkedtek és szeretnéd neki bemutatni :) 17/L
2015. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"szóval ne számíts arra, hogy meg fogom kapni a méhnyakrák elleni oltást!" wut? :D ugye tudod, hogy így is megkaphatod az oltást? :D


amúgy meg nem értem, miért nem tudsz a szüleiddel beszélni, nem írtál olyat, hogy maradiak, zárkózottak lennének, így veled van a gond szerintem.. annál többet egyikünk se fog tudni javasolni, hogy ülj le eléjük, és mondd hogy "anya, van egy barátom, szeretem és boldog vagyok vele"


nem tudom, miért hisztizel, ha valamiről beszélni kell, ez szerintem nem túl normális dolog...

2015. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát ha ennyire rossz a beszélő viszony akkor sztem egyszerűbb lenne a barátoddal beszélni és elmondani neki hogy miert nem mutattad meg be a szuleidnek.
2015. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát, köszi a segítséget, valószínűleg ezt nem tudom nagyon máshogy elmondani, mint hogy bejelentem. nem a barátom ragaszkodik hozzá, szerintem ő meglenne enélkül, engem zavar, hogy ennyire hisztisen kezelem ezt a kérdést és ennyire nulla a kommunikáció a szüleimmel, ezen szeretnék változtatni valahogy, és gondoltam, valakinek van szép módszere erre a kérdésre. a hpv-s részben meg igazatok van, és nem tudom, hogy amikor leírtam, ezt hogy is gondoltam pontosan.
2015. ápr. 22. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

-Anya van valakim, aki nagyon szeret engem és boldog vagyok vele. Ha szeretnétek megismerni majd szóljatok!


Itt szóba fog kerülni sok minden. Leginkább hogy mennyire komoly a kapcsolat, és védekeztek-e. Elkísérjenek-e nőgyógyászhoz megfelelő segítségért a védekezéshez stb. stb.



Ha a felnőtt korod ellenére elleneznék a kapcsolatodat. MOndhatod így is:

- Apa, Anya! Lehet hogy mégsem vagyok leszbikus, most megpróbálom milyen egy fiúval járni. Ha beválik maradok a fiúknál...

2015. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!