Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy a szülő előbb...

Van olyan, hogy a szülő előbb meghal a gyerek számára lélekben, mint testileg?

Figyelt kérdés

Elmagyarázom mire vonatkozik a kérdés.

Most 20 éves vagyok, 16 éves voltam amikor meghalt az anyukám, de ő most is él bennem, és van,hogy úgy alakítom az életem,hogy arra gondolok,hogy ez anyukámnak tetszene e vagy sem.

Az "apám" viszont 16 éves koromban lélekben halt meg, elkezdett inni, agresszív alkoholistává vált és többé semmi sem érdekelte csak az alkohol.

Előtte némi túlzással, de mintaapának lehetett volna nevezni, szinte tökéletes gyerekkorom volt, olyan is volt,hogy 6-7 évesen azért sírtam mert apukám elment néhány napra dolgozni, és már akkor hiányzott.

Sajnos még most sem tudtam teljesen kizárni az életemből, de ez már csak szeptemberig lesz így, viszont bármennyire is szomorú, de nem tudnám sajnálni ha meghalna, mert számomra 4 évvel ezelőtt meghalt.

De nem tudom,hogy ezt csak most gondolom e így, mert akit most ismerek az nem ő, az egy utolsó aljas alkoholista aki halált érdemelne, viszont gyakorlatilag ez ugyan az az ember akit gyerekként szerettem.

Azon gondolkozom,hogy ha tényleg meghal fizikailag is, akkor vajon fog e hiányozni?Mit fogok akkor gondolni?


2015. ápr. 26. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, mindezt írd le neki is, hátha minden szempontból kijózanodik. A nyílt, őszinte szó, még ha lélekbe markoló is, sokat ér.
2015. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, igen, van ilyen.

Nagyon szomorú, amit írsz. Apukád nyilván anyukád halála miatt lett alkoholista.

Nyilván ő felelős a következményekért, viszont arra lennék kíváncsi, hogy próbáltál-e segíteni rajta valamilyen módon? Vagy próbált-e ő bármilyen segítséget kérni? Nem figyelt rá senki a környezetében?

Bármennyire elhidegültél tőle, kegyetlenség kijelenteni bárkiről, pláne a saját szülődről, hogy halált érdemelne. Senki nem érdemli a halált.

2015. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az az érdekes hogy férjem ugyanez miatt nem áll szóba apjával nem találkoznak,régen iszákos volt,meghalt számára.25 éves nő vok,nekem mamám 3 éve halt meg,de csak ő volt nekem egyedül,apa 10 éve halt meg nagyon fájdalmas volt elveszteni őket.ez enyhe kifejezés,egyedül maradtam.

anyával sajnos fokozatosan egyre rosszabb lett a kapcsolatunk,a 8 év alatt mióta külföldre kiment.

nemcsak az elhidegülés,hogy sosem számithattam rá itthon bármikor,hanem ha kétszer egy évben hazajön akkor is vitázik,meg ugybeszél kis hüle,hüle k. stb.és az a mániája hogy a pénze kell,pedig sose kértem,de mindig hozott haza csomó pénzt sajnos elfogadtam,és hiába ismétlem magam 100-szor,az a mániája hogy a pénze kell örökké.már évekkel ezelőtt elvesztettem őt,nagyon megváltoztatta a kinti lét.meghalt már nekem,onnan tudom,mert ha egyszer meghalna igazából,ijesztő de nem éreznék semmit.mindig kötekszik,nem ugy viselkedik mint aki szeretne engem ,főleg ezért.a legröhejesebb hogy férjem anyja tavaly meghalt én simán odaadnám az enyémet,ha ő az apja helyett az enyémet.mert igy egyáltalán nincsenek szüleink...

2015. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Nekem apám szintén 16 éves koromban halt meg lélekben, sőt, szerintem előbb is, mert sose szerettem igazán. De 16 éves voltam, amikor már tényleg reménytelennek láttam a kapcsolatunkat. Sajnos még együtt kell élnem vele, de ha egyik napról a másikra eltűnne, nemhogy nem hiányozna, hanem még örülnék is neki. Egész életemben csak bántani tudott, türelmetlen volt, sose volt hozzám egy kedves szava se, emellett pedig agresszív alkoholista. De ugyanez elmondható a testvéréről is, aki a néném és ugyanilyen a természete. Neki próbáltam keresni a társaságát, szerettem volna vele lenni, de folyton visszautasított, sose volt közlékeny. Tavaly volt egy ilyen elszólása, hogy csodálkozik rajta, hogy van kedve velem beszélgetni. Ezen nagyon kiakadtam, azóta nem is érdekel, hogy mi van vele.
2015. ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!