Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám olyan hajat akár...

Anyukám olyan hajat akár nekem vágatni ami nagyon rondán áll. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mivel vékony szálú, kb. 3 havonta levágatja bubifrizurára, mert hogy ha hosszabb akkor szerinte lelapul, és csúnya. De ezt egyedül ő gondolja így. És mire megnő és végre örülök, hogy megint normálisan nézek ki, szép vagyok, megint visz a fodrászhoz. Holnap akar vinni. Hogy akadályozza meg? Jó megoldás lehet, ha nem hagyom, hogy elvigyen? (egyszerűen nem indulok el). Vagy mit tanácsoltok? Megbeszélni már próbáltam vele, de egy csomó"mert én vagyok az anyád, úgyhogy én döntök róla" felszólalással otthagyott.

2015. ápr. 24. 22:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy? Állj ellen, akármit is mond, meg akárhogy is üvölt. A hajadnál fogva már csak nem fog elráncigálni a fodrászhoz, az neki lenne ciki.
2015. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
15 vagyok és lány. De hogy tegyem? Te hogy csinálnád?
2015. ápr. 24. 22:38
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Ezzel csak azt fogja elérni mint anno a nagypapám a 3 fiával a 60as években.apum 56ban született.na az apjuk Hetente vitte a három fiút fodrászhoz.apum katonaság utan(ott rovid haja volt.)óta noveszti a haját.most vállig érő haja van.evente egy alkalommal megy fodrászhoz ugy megutalta.(jol áll neki a hosszu haj Fiatalos)
2015. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Már elég idős vagy ahhoz, hogy dönts a kinézetedről. Jogodban áll megtagadni őt, ezzel neki is tisztában kell lennie. Ha mégse lenne, közöld vele, hogy ez számodra megalázó, az erőszakossága bántó, és ezzel rossz anya a szemedben. Mondd el az érzéseidet, és kérd meg, hogy figyeljen oda rád! Semmiképp se hagyd, hogy irányítson, egy szülőnek nem ez a feladata. Ha kell, kérj másoktól is segítséget és megerősítést!
2015. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Aha, érve nincs, csak kisebbségi komplexusa és irányítási kényszere. "Én vagyok az anyád" - hát, ez szép, csak akkor viselkedjen is úgy. 15 éves fejjel ideje a sarkadra állnod, nem rángathat erővel a fodrászhoz, már ötévesen sem tehette volna, hiszen saját akarattal és öntudattal rendelkező lény vagy. Mondd meg neki, hogy költse a pénzt ételre inkább, te meg keress egy olyan fodrászt, aki nem hajlandó olyan frizurát csinálni a vendégeinek, ami egyértelműen nem áll nekik jól.
2015. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen!:)) mindenkinek ment a felpont, holnap reggel elmondom neki. Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm.:)))
2015. ápr. 24. 23:07
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Én csak azt nem értem, mi az, hogy visz? Kutya vagy és berak a hordozóba vagy mi?

Megmondod, hogy nem szeretnéd levágatni és ennyi.

2015. ápr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Én a fodrásznak szólnék, hogy nem szeretnék bubifrizurát, és szerinte mi állna jól.
2015. ápr. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom ki az a degenerált aki lepontozott mindenkit. miért, talán normális, ha 15 évesen még mindig az anyja akarja megmondani és kényszeríti?

nekem is mindig rövidre kellett vágatnom.. aztán általánosban elegem lett, kierőszakoltam, hogy hadd növeszthessem meg.

utána nagyon ritkán mentem fodrászhoz.

most 19 vagyok. nemrég vágattam le a derékig érő hajamat vállig érőre.

ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mikor szeretné levágatni, hogy tetszik magának a tükörben.

igenis nagyon rossz érzés ha az ember nem elégedett a külsejével, vagy csúnyának tartja magát.



"mert én vagyok az anyád, úgyhogy én döntök róla"


ja ez meg nagyon szánalmas.. lehet arról anyukád dönt, hogy milyen ruhát vesz meg neked, vagy meddig enged el esténként. de arról, hogy levágatod -e a hajad, nem ő dönt. én biztos nem hagynám neki. ha szerinte az olyan haj jól néz ki, akkor vágassa a sajátját olyanra.. ne rajtam élje ki magát..

állj neki ellent, bár jobb lett volna még azelőtt hogy bejelent a fodrászhoz.

ha el is mész, mondd meg a fodrásznak hogy milyenre szeretnéd. ott hiába erősködik anyukád, a fodrász olyanra vágja amilyenre a vendég kéri(főleg ha már lassan felnőtt emberről beszélünk)

szóval állj ki magadért.

2015. ápr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le mindenkit, biztos egy olyan anya, mint az enyém. Az a baj, hogy kollégista vagyok, nem tudtam, hogy be fog jelenteni, tegnap du. azzal fogadott, hogy időpontom van a fodrászhoz. És akkor jött egy rövid vita, amit a már említett mondattal lezárt. Megmondom neki, hogy elmegyek a fodrászhoz, de de olyan hajat vágatok, amilyet én akarok, nem amilyet ő.
2015. ápr. 25. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!