Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne egy buta szépfiúnak gondolja? Ha összetöri a szívemet, az az én dolgom, nem?

Figyelt kérdés

Eléggé introvertált lány vagyok.

Ez nem azt jelenti, hogy depis lennék, de a suliban nem igazán van sok barátom. A barátnőim, barátaim egyetemisták, ha olyan társasággal vagyok, akkor imádok bulizni, de ez a gimi tele van a gazdag szülők elkényeztetett, fogyókúrás mániás lányaival, akik mind ugyanúgy néznek ki (Inditex ruhák, Air Max, iPhone, agyonvasalt haj) és a méregdrága kocsikkal száguldozó, füvezős, "minden csajt meghúzok" típusú szépfiúkkal...

A szemükben én vagyok a fura lány, aki folyton zenét hallgat, nem mutatja ki az érzelmeit és nem az a szombat esti programja, hogy leissza magát a földig, majd kavar minden sráccal, aki szembejön vele.


Viszont most lett egy barátom, aki pont olyan fiú, akivel sosem gondoltam volna, hogy egyszer együtt lehetnénk.

Tavaly nyár óta beszélgetünk (van pár közös barátunk, egy fesztiválon egy társasággal voltunk) és télen kavartunk először. Először bizonytalan voltam, mert tényleg senki nem gondolná, hogy neki egy olyan lány tetszene, mint én, de a legjobb barátnőm is meglepődött, hogy mi akár 5 mondatnál többet tudunk beszélgetni...

De február óta együtt vagyunk és múlt héten bemutattam itthon. Viszont anya azt mondja, hogy csak összetöri majd a szívemet, felesleges rá az időmet pazarolni, keressek egy rendes fiút, stb.

De egy másmilyen srác is simán kihasználna és közel 1 év alatt azért elég jól megismertem. Ugyanazokat a dolgokat szeretjük, nem siettet semmit és jól kijövünk egymással.


Tudom, hogy anya véleménye nem igazán számít, de azért rossz, hogy kb. bunkó a barátommal, ha itt van nálunk...


17/L


2015. ápr. 26. 19:09
 1/6 B. R. 1001 válasza:
42%

először is: ne gondold azt hogy anyukád véleménye nem számít semmit és hogy ugyis a te szívedet töri össze.. ha a te szived összetöri az övét is

másodszor: bizonyítsd be anyukadnak hogy ő nem egy olyan aki segg buta és hogy tisztel téged ehez sok idő fog kelleni de megéri

és végül: emiatt nehogy összevessz anyukaddal vagy barkivel mert nem éri meg

( nemrég tapasztaltam ilyet)

2015. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Anyukád csak félt téged, lehet, hogy rossz tapasztalatai vannak. Hagyj időt neki, mesélj sok pozitív dolgot a srácról, arról, hogy mennyire szeretitek egymást. Szerintem később elfogadja a srácot.
2015. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú, kora huszonéves koromban volt egy srác, akinél szinte szó szerint ugyanezt játszottuk el. Nem akarlak elkeseríteni, de anyukámnak rohadtul igaza volt. Így visszanézve már én is látom, micsoda egy bájgúnár f...kalap volt, de hát szerelmes voltam. Ha nem is törte össze a szívem (annál szerencsére több eszem van), elég gáz dolgokat művelt, és jó, hogy "csak" másfél évet pazaroltam rá.


Ettől még persze simán lehet, hogy a te fiúd tényleg normális, csak jelezni akartam, hogy gyakran a külső szemlélők jobban látják a választottunk hibáit, mint mi...

2015. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Szóval. Van a tipikus tinifilmes gimi, ahol minden fiú drága autókkal száguldozik (?????), füvezik (?????????), és szexel (ebből arra következtetek, hogy valahol Beverly Hills környékén élhetsz, mert nálunk ilyen egész biztosan nincs) és minden lány egyforma (és ribi), csakis TE vagy a kivétel, mert idősebbekkel lógsz, máshogy nézel ki, és zenét hallgatsz (ami RENDKÍVÜL furcsa, ugye). Majd pontosan mint egy tinimoziban, az egyik menősrác leáll veled, és összejöttök (jaj, hogy lehet, hogy épp TE kellettél neki?!), amit mindenki furcsának tart, és még a szüleid is ellenzik.

Na most vegyük át, hogyha az eddigi sztori totálisan egy csajos-gimis film sablonja, akkor valószínűleg a folytatás is az lesz. És ugye tudjuk, mi történik ezután... a srácról kiderül, hogy valóban csak kihasznált, átvert, csak fogadtak a barátaival, hogy fel tud e szedni, stb., te nagyon szomorú leszel, bosszúból elmész fodrászhoz, ahol kicsinosítanak, és összejössz egy nagyon okos, művészlelkű egyetemistával, akit anyukád is szeretni fog, aztán kitűnővel elballagsz a gimiből, az egyetemista megkéri a kezed, mindenki körben állva tapsol, és vége.

Komolyra fordítva a szót, anyukád véleménye igenis számít, mert felnőtt emberként kicsit több fogalma van a való életről meg a srácokról, mint neked gyerekfejjel, pláne, hogy barátaid sincsenek. Egyébként ami az írásodban legjobban zavar, az ez a rész:

"Tavaly nyár óta beszélgetünk (van pár közös barátunk, egy fesztiválon egy társasággal voltunk) és télen kavartunk először... De egy másmilyen srác is simán kihasználna és közel 1 év alatt azért elég jól megismertem. Ugyanazokat a dolgokat szeretjük, nem siettet semmit és jól kijövünk egymással."

Na most. Fesztiválon ismerkedni eleve hiba. Az meg, hogy kavartatok, nem kifejezetten arra utal, hogy bármelyikőtök is komoly, érett kapcsolatot keresne. 1 év alatt pedig SENKIT nem ismersz ki, esetleg 10-15 év alatt. Amit pedig leírtál, az egy egyszerű haveri kapcsolat jellemzése, nem pedig a szerelemé. Szíved joga elpazarolni a fiatal éveidet akárkire, de azért néha nem árt átgondolni a dolgokat, és megfogadni a bölcsebbek tanácsát.

2015. ápr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

"Fesztiválon ismerkedni eleve hiba."


Miért, hol ismerkedjen egy tizenéves, ha nem fesztiválon? Ráadásul nem is egy vadidegent akasztott le egy faágról, hanem egy társasággal mentek, vagyis a tágabb ismeretségi körbe tartozott.


"Az meg, hogy kavartatok, nem kifejezetten arra utal, hogy bármelyikőtök is komoly, érett kapcsolatot keresne. 1 év alatt pedig SENKIT nem ismersz ki, esetleg 10-15 év alatt"


Jézus, ugye ezt te sem gondolod komolyan? 10-15 éves ismeretség után kéne elcsattannia az első csóknak, vagy mi?

2015. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

70%-os válaszadó, csak gratulálni tudok neked, nagyon megnevettettél. :D :D

De csupa hülyeséget írsz, részletesen nem is szeretnék reagálni a válaszodra, mert csak időpocsékolás lenne.



Többieknek:

Anyának nehezen tudnék jó dolgokat mesélni a barátomról, mert sosem beszélgetünk. A napjaink úgy néznek ki, hogy reggel, vagy este találkozunk és kész. Van, hogy napokig nem is beszélünk.

Eddig akiknek bemutattam a barátomat, mindenki jól kijött vele.

2015. ápr. 27. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!