Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a célravezető, jó reakció,...

Mi a célravezető, jó reakció, ha a gyerek azt mondogatja ha dühös vagy csak épp nem sikerül, hogy buta vagy anya, utállak és köpköd? 3 éves

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Büntetés, sarokba állítás, amíg le nem szokik róla. Rendszeresen elmagyarázni hogy ez csúnya, stb.
2014. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Jol leszidom es ha valoban kopkod el is verem erte!!!!
2014. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Elgondolkodni, hogy vajon hol lát ilyent egy 3 éves.
2014. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Mindez sorban amit az elso irt!

Elmagyarazni, buntetni! Aztan azt a felnottet szajjon verni aki a buta jelzot hasznalja!


Nalunk is 3 eves volt a Fiam amikor rajott a "dili"... Mar lassan 4 lesz...

a kopkodesert kiraktam a hazbol... Megmondtam neki hogy soha tobbe nem johet be ha nem tud viselkedni!

Amikor megrugott furdes utan, meztelen vagtam ki a szobabol, hogY addig kint marad mmig nem ker bocsanatot mert anyanak ez fajt nagyon... Pizsijet utana dobtam, a szoba elott sirt 20 percet es jott utana puszilgatni (azota egyszer sem rugott vagy utott meg)

A haragszom vagy nem szeretlek korszak most kezdodik... A valaszom annyi ra hogy anya se szereti, ha rossz vagy!

Vagy nem erdekel, ha haragszol.. Stb

2014. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy most mérges/szomorú/csalódott stb vagy ezért-azért (megerősítem abban, hogy megértem és átérzem az ő érzéseit), de akkor sem szabad verekedni/köpködni stb.

És nem is hagyom, megmondom, hogy ha még egyszer megüt, mehet büntetésbe. Ha nagyon hiszti vagy durvulás van, akkor muszáj kivonnom a forgalomból, mert az észérvek ilyenkor nem érik el őkelmét: kiteszem a másik szobába, nekünk van egy fotelünk, a "kockás", ez a büntihely, itt megvárhatja, míg lenyugszik... utána megbeszéljük. Ha kell többször is.... és belésulykolom, hogy akkor is szeretem ha hisztizik vagy bármit csinál/mond! őt szeretem akkor is, ha olyat csinál, ami nem tetszik! őt nem utasítom el soha, csak a viselkedését!!!! (pl nem mondom, hogy de buta vagy, hanem hogy most butaságot csináltál, ez szerintem nagyon fontos!)

Fokozatosan tanítottam neki a düh levezetéséhez használható módszereket is.


Azt egyébként tudnotok kell, hogy ebben az életkorban nagyon a pillanatnyi érzelmeik hatása alá tudnak kerülni. Tehát az, hogy "utállak anya" nem azt jelenti, hogy "rühellek úgy ahogy vagy", hanem hogy most iszonyú mérges és fusztrált a helyzet miatt amiben épp szenved. Mert a gyereknek is sz*r ennyire bepipulni. Ha okosan köríted a megoldási lehetőséget, élni fog vele, mert ő maga is megnyugvásra vágyik igazából. Amint a pillanatnyi érzelmi hullámvölgy megengedi, lehet keresni kompromisszumot, hogy a dühöt aktiváló helyzetet kiváltsuk, én azt mondom, nem kell egyből büntetni. De ha a helyzet megkívánja, akkor igenis szankcionálni kell, de előtte tájékoztatni a gyereket, hogy tudja mik a következmények, és világosan lefektetni a szabályokat, valamint következetesen be is tartani azokat. Így aztán rohamosan javul majd a helyzet, rájön, mihez és miért érdemes tartania magát. Csak nyugi, a legtöbb gyerek átesik ezen és hamar normalizálódik a helyzet :)

csak kitartás és következetesség....

2014. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem ám a burkolt célzást. Sosem mondtam olyat rá hogy buta, max hogy bután viselkedik, de azt sem engedem hogy másra mondja, én sem mondom, a családban más sem. A köpködés úgyszintén, el voltam hülve mikor először csinálta. Én arra gondoltam, hogy az a jó taktika ha nem veszek tudomást róla. Különben minden 5 percben felpofozhatnám. Büntiszék az nálunk is van.
2014. márc. 17. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem célozgattam semmire, csak elmondtam, hogy én mit gondolok és mit szoktam tenni. Szerintem az nem jó megoldás, ha nem reagálsz, mert akkor emelni fogja a tétet, hogy mindenképpen kiváltson valami reakciót. Nem kell túldramatizálni, légy következetes és túlestek ezen az időszakon (is). Az én kisebbem igen nehéz habitusú kicsi volt, kb másfél és 3 éves kora között alsó hangon is 20 évet öregedtem a néha kifejezetten katasztrofális megnyilvánulásain (jó, ebben benne volt egy komoly családi válsághelyzet is, de akkor is borzalmas volt szegénykémmel)... és most van egy 4 éves abszolute jól kezelhető, tüneményes fiam (beérett :D).
2014. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5.! Nem rad gondolt a celzadsal hanem ram :)

De mindenkepp tevedes! Nalunk hugomek maniaja igy beszelni es a gyerekuknek mondjak hogy ugye apa/any milyen buta?! Az meg rohogve mondja, hogy buta...

Mikor a Fiam jott tulok es a bena/buta stb szavakkal bovult a szotara kicsit lettem csak idegbeteg...

Mikor jottek legkozelebb es benaztak butaztak egymast a gyerekuk vigyorogva ismetelte en bunko voltam es mondtam hogy anya nem buta hanem hulye! Idiota! Bolond, beteg stb... Erdekes ezt is vigyorogva ismetelte es ez valamiert nem tetszett nekik...

Azota erdekes modon annyit hasznalnak a buta helyett hogy zizi...

Ugyhogy nem rad celoztam kerdezo :) ne izgulj!

2014. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kerítenék nagy feneket, nem csinálnék cirkuszt, mert ezzel pont a célját éri el a gyerek. Nem is tudom, talán megmosolyognám és végezném tovább a dolgomat.
2014. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3-asnak a válaszom: bárhol. Oviban, vendégségben, tévében, boltban...

Én ezt mondanám: Hű, te aztán nagyon mérges vagy! Nézd, milyen csúnya nyálas lett minden, itt egy zsebkendő, töröld le.

Ha megnyugodott, elmagyaráznám neki, hogy az a buta, aki nem tud valamit. Szerinte anya mit nem tud?

A nagyobbik fiam 3 és fél éves, ő is köpködött néha, de én azért nem szoktam megbüntetni, ha mérges. Ha bánt valakit, vagy tönkretesz valamit mérgében, az más, akkor átviszem egy másik szobába, és csak akkor jöhet vissza közénk, ha megnyugodott, bocsánatot kér és tud szépen viselkedni. Neki ez épp elég, utál egyedül lenni...

2014. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!