Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik, hogy ennyire féltéken...

Létezik, hogy ennyire féltékeny anyám rám? Vagy miért csinálja?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudatosult e benne teljesen, hogy nyáron elköltözök itthonról, ráadásul 1000kmre, ezért amíg itthon vagyok, szeretnék minél több időt tölteni a tesóimmal. Van egy 8éves húgom, és egy 16 éves öcsém.

Így igazából az ő kezdeményezésükre, sokszor összeülünk az én szobámban, és filmet nézünk, nasizunk. Csak mi 3-an. (Hozzátartozik, hogy anyával nem lehet sokáig meglenni egy légtérben, mert mindenért kiabál, ha van egy pók a falon, azért is üvölt, mert biztos mi tettük oda... )

Aztán eddig is láttam rajta, hogy valami idegesíti, amikor mind a 3-an órákig csak az én szobámban vagyunk, ő meg egyedül kint, de a tegnapi durva volt...

Megkérdezte a hugomat, hogy segít e neki ebédet csinálni, erre ő azt mondta, hogy inkább velünk akar lenni filmezni. Erre anya annyira megsértődött, hogy egész nap puffogott, nem lehetett hozzászólni. Felhívta még a nevelőapámat is, hogy elmondja neki, hogy mennyire egy undorító semmire kellő bagázs vagyunk, és nem vagyunk képesek itthon semmit csinálni. ( ebből semmi nem igaz.. de ez most nem a kérdéshez tartozik)


Emellett újabban bármi olyat akar csinálni a húgom, amit én szoktam, abból balhé van. Ha kendőt kötök a hajamba, és ezért a húgom is megkér, hogy kössek neki is, anya üvölt, hogy azonnal szedje ki, mert így nem megy ki az utcára. És így bármivel. Ha meg csak simán viselkedés, akkor annyit mond, hogy "ne legyél olyan idióta, mint a nővéred/testvéreid".

Eddig is voltak anyával gondok, de nem ennyire.

Mi az isten baja van? Soha nem képes senki mással foglalkozni magán kívül, csak ha nagyon muszáj, erre meg van sértődve, ha nem ugrál mindenki körülötte? Ráadásul úgy érzem, hogy féltékeny rám, vagy nem tudom... Nem örülnie kellene?

Köszi.. L20


2015. ápr. 27. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Hát ha az egész napotokat a te szobádban töltitek filmnézéssel, akkor nem csoda, ha anyád ideges.


Legalább neked lehetne annyi eszed, hogy segítsetek neki, ne maradjon minden munka rá.


NEm az a baja, hogy nem "ugrál mindenki körülötte", hanem hogy ö dolgozik, ti meg szórakoztok.


HA 20 évesen ilyen éretlen vagy, akkor az igencsak problémás.

2015. ápr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor úgy érzem mégiscsak le kell írnom, amit eddig nem tettem. :)

az anyám mindig mindenkinek panaszkodik, hogy senki nem csinál itthon semmit, mindent neki kell csinálnia, de volt már, hogy két hét után a ruháimat a barátomékhoz vittem át kimosatni, mert anyám nem volt hajlandó mosni, nekem meg nem engedi, hogy hozzányúljak a mosógéphez.

A konyhát igazából volt, hogy hónapokig én vittem, mert neki dolgoznia kellett. reggel 8tól, délután 3ig. És évente csak annyit, hogy közmunkára ne hívják be.. És ekkor sem volt képes sem főzni itthon senkinek, (kivéve néha magának, egyszemélyes ebédet..), inkább vett magának menet közbe kaját valahol, a többiek meg oldják meg. A havi ösztöndíjam többnyire kajára megy el, mert nem képes bevásárolni sem. Főzni és takarítani is csak akkor, mielőtt jön haza a nevelőapám.

Én szinte elláttam az egész családot, még úgy is, hogy hazaértem gyakorlatról este 6 kor, és nekiálltam főzni, hogy legyen mit enni legalább 2 napig, vajas kenyéren kívül.

A tegnapi napja is anyának úgy nézett ki, (mint egy átlagos napja) hogy felkelt reggel, elvitte a kutyát sétálni, egy óra múlva hazajött, és befeküdt egy üveg nutellával az ágyába, és nézte a tv-t meg nyomkodta a telefonját. Aztán 11 óra felé megkérdezte a hugomat, hogy segít e neki... délbe állt neki főzni, aztán 1 órától ismét az ágyban feküdt, telefonon panaszkodott, és nézte a tv-t.


Hozzáteszem, hogy múlthét kedd óta nem voltam itthon, csak 10-2 percekre, így egy poharat sem koszoltam össze. Én nem mellesleg rend volt a konyhába mikor utoljára itthon voltam. Tehát nem értem miért velem van cirkuszolva.

2015. ápr. 27. 07:42
 3/3 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján én úgy látom, hogy gyakorlatilag te láttad el az otthoni teendőket és a testvéreidet is anyukád helyett. Most, hogy elköltözöl, ez anyukád terhe lesz innentől, ami nem tetszik neki. Eddig mindig megcsinálta más helyette (te), most pedig nem lesz ki segítsen neki, muszáj lesz takarítania és főznie, rendezni a testvéreid. Hogy mit tudsz csinálni? Semmit. Ha ezt így elmondanád neki, akkor te lennél a legnagyobb szemét a világon aki nem értékeli a munkáját (a leírásod alapján mit is kéne?), és még nagyszájú is. Bírd ki azt a kis időt amíg otthon vagy, segíts neki ha tudsz, utána pedig úgysem tud mit mondani rád, vagy téged okolni ha rendetlenség van. Ne törődj vele, a helyzetre mérges, nem rád, csak rajtad vezeti le sajnos...:/
2015. ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!