Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen a viszonyotok az...

Milyen a viszonyotok az elvalt szuleitek uj hazastarsaval?

Figyelt kérdés
Nekem rettenetes. Apam hazasodott meg ujra es a felesege totalis ellensegkent kezel. 2 hetente hetvegente vagyok naluk, de mindig szamolom a perceket, hogy hazamehessek anyahoz. Sokszor megutott, sokszor direkt olyat fozott, amit nem eszem meg(itt most nem finnyaskodok, csak pl soha eletemben nem ment le a torkomon a kelbimbo, mert utalom az izet, es direkt rakott kelbimbot csinalt), a gyerekeit ellenem uszitja, ok is sokszor megutottek, tetek tonkre ruhaimat, tanszereimet, sose szolt rajuk, ha en megtettem, megutott, a legkisebbtol, aki 6 sokszor visszahallottam mekkora k..va vagyok. Apam hetvegnte sokszor dolgozik, igy ez az egesz lathatas nonszensz amugy, mert ilyenkor 1-2 orara latom keso estenkent, mert hazaesik, eszik, zuhanyzik es megy aludni. Ha nem dolgozik es arrol van szo, hogy csinalnek vele valami programot kettesben, a felesege latvanyosan rosszul lesz, vagy dolga van es vigyazni kell a kisebbikre, vagy hasonlok. Teljesen az ujja kore csavarta apamat, issza a szavait. Teljesn papucs lett, semmit nem er az o szava, marha ritkan megszolal, mert velemenye lenne. Beszelni nem tudok vel, mert ha hozzaszolok a felesege azonnal ott terem, elkezdi olelgetmi, mutat neki valamit, elrangatja, vagy "mirol beszeltek?" es igy bersze bizalmas dolgokrol nem tudok beszelni vele. Munka kozben meg nem tudja felvenni, mert epitkzesen van, igy a szekrenyeben van joforman a telefonja. Miota megismerkedtek, ugy 5 eve, szinte semmi kapcsolatom nincs apammal, pedig hianyzik. :( mas, hogy jon ki a mostohajaval?
2015. ápr. 29. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Apám nője egy igazi pénzéhes ringyó és még mellé egy igazi idióta, akivel tényleg nincs minden rendben. Gyűlölöm! Még csak az hiányzik, hogy felcsináltassa magát, mert akkor muszáj lesz elviselnem. Van egy fogyatékos kisgyereke már (másik pasitól) és azért olyan szegény, mert mikor terhes volt ivott és cigizett mellette. Egy csótányt nem bíznék rá, nemhogy egy állatot avgy egy gyereket! Undorító! Nem megyek hozzájuk, ennyi. Neked is ajánlom, hogy mondd meg faterodnak, hogy csak akkor mész ha ő is otthon van, mert nem a mostoha kölkeit akarod nézni, hanem ő rá vagy kíváncsi. Ha ezt nem fogadja el, akkor pedig "jajj most sulis izé lesz a hétvégn. Jajj most beának lesz szülinapjaa.jajj most beteg avgyok!" ha mindig kitalálsz valamit egy idő után észbekap.

Anyukám pasijával semmi bajom. Jó arc, lehet vele hülyéskedni, bár az ő gyerekei sem 100-asok...

2015. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anya új férje egy f_szkalap. Amíg nem voltak házasok, olyan semmilyen volt a kapcsolatunk, ő nem nagyon vett észre minket öcsémmel és fordítva. Aztán összeházasodtak és azt hitte, hogy ezzel jogot formálhat rá, hogy minket csicskáztasson. Még engem kevésbé, én eléggé nagydarab vagyok, de a 12 éves öcsémet könnyű prédának ítélte. Aztán egyszer arra értem haza, hogy ütögeti öcsémet, mert mit tudom én mit, nem csinált meg neki. Ekkor elborult az agyam és bevertem az orrát. Ezután kisebb családi perpatvar után, úgy döntöttek az lesz a legjobb, ha elköltözünk apához. Azóta viszonylag nyugi van.

Kérdező, próbálj meg programokat szervezni apáddal. Akár csak egy fagyizást vagy akármit. Ez lehet hétköznap is. Ha ketten vagytok akkor el tudod majd mondani neki a dolgaidat. A r_ibitől meg ne félj. Olvass be neki párszor, ne lássa hogy félsz tőle.

2015. ápr. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem nevelo apam volt 8 even at eltek egyutt anyuval..

aztan kulonutra mentek,minden hetvegen apuval es mamammal voltam. Majd jott egy voros k..rva,es elvette az apamat tolem. egyre ritkultak a talalkozasok,2 hetente 1 nap,aztan 3 hetente,majd havonta,majd csak hivott h sok a dolga es ennyi volt... 5 eve nem lattam,bejelolt fb-n beszeltunk 2 szot es ennyi...

Az a no szult neki 4 (!!!!!) gyereket,2 terhesseg 2x ikrek... Akarmit mondtam volna apamnak,a csaj rogton ott termett mindenhova vinni kellett ot is.

Szarul esett nagyon. mind1.

Amugy meg te ha apaddal vagy es ott akar lenni a no olvass be neki, hogy nem eleg a hetkoznap neki? te csak hetvegere vagy vele,had legyetek mar ketten. Olvass be neki,lassa hogy nem felsz tole,es te a gyereke az o draga ferjenek. Ne jarj ugy mint en. Menjetek el KETTEN valahova.. o ne menjen,ott az osszes hetkoznap legyen vele akkor........

2015. ápr. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem nem volt ilyen gondom szerencsére, anyukám új házastársa (azóta tőle is elvált :D) jófej volt, nem akart az apánk lenni, de azért számíthattunk rá, ha segítség kellett.

sajnálom, hogy neked, és még sok válaszolónak nem volt ilyen mázlitok.

én a helyedben már rég leordítottam volna a nőt, és nem járnék apámhoz... vagy valahogyan hétköznap, a nő tudta nélkül találkozz vele, és mondd el, hogy amíg ez így megy, te nem akarsz ott lenni. azt sem tudja, hogy a felesége bánt téged? ha van maradandó nyoma, szerintem akár a rendőrséghez, gyermekvédelmisekhez is fordulhatsz. az sem normális, hogy a gyerekei tönkreteszik a cuccaidat, bár itt nyilván szintén anyuka a ludas.


édesanyád tud ezekről? nem tudna esetleg ő apáddal beszélni?

2015. ápr. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bennem is ilyesmik fogalmazódtak meg, hogy miért mégy egyáltalán láthatásra, ha így bánik veled a nő meg a fattyai? Anyud mit szól mindehhez? (Csak azért kérdezem, mert ha valaki egyszer is kezet emelne a gyerekemre, tőlem kapna olyat, hogy megfordul a tengelye körül.) És apud? Nem tudnátok tényleg kettesben menni valahová?
2015. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Beszéld meg anyukáddal és apukáddal is, hogy úgy szeretnél apukáddal lenni, hogy csak ti vagytok kettesben, mert VELE szeretnél egy kicsit beszélgetni és a család nem hagy titeket erre - így akár 1-2 óra mérhetetlenül többet ér, mint abban a helyzetben 2 nap! Most már jó idő lesz, sétáltok, egy teraszon egy fagylatot esztek, nyugodtan beszélgettek - sokkal többet ér mindenkinek, az új család is nyugodtabb lenne!
2015. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon durva!

Én átlagos mostoha anyukának gondoltam eddig magam, de ezeket olvasva hiper-szuper vagyok!

Soha az életben nem pofátlankodtam bele a párom és a gyereke kapcsolatába, bármikor bármennyi ideig lehetnek kettesben bárhol, soha még hangosan sem szóltam rá (pedig nem egyszer ennél többet is megérdemelt volna). Olyan, hogy megüssem még meg sem fordult a fejemben.

Ha nálunk van, akkor NEM hogy olyat főzök amit nem szeret, HANEM ha esetleg bármiről felmerülne, hogy nem épp a kedvence, akkor külön főzök neki olyan kaját ami tuti hogy bejön neki.

És még oldalakon keresztül sorolhatnám.


Nagyon gáz, hogy léteznek ilyen nők és férfiak, így kialakítanak az emberekben egy "gonosz mostoha" képet, és sokan hajlamosak általánosítani.


Mondd meg apukádnak, hogy vele akarsz találkozni, és ha csak 2 órát ér rád, akkor csak annyit legyél nála. Beszélj anyukáddal erről!

2015. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mostohaanyámmal?

Egy szóban: katasztrófa.


25 éves koromig keleltt egy fedél alatt élnünk... mindenbe belekötött, naponta megalázott, lelki terror, zsarolás, bármit csináltam, minden baj volt neki, lenézés, beszólogatás, hazugsággal vádolt és minden másnap átkutatta a szobám, a vmnyem semmibe vette, vagy épp hlyének mondott miatta, úgy állt hozzám, hogy én csak elszúrhatom a dolgokat, nem bízott bennem és rém féltékeny volt rám.

Két szót nem tudtam beszélni apával, mert ő rögtön ott volt, és MINDENT tudni akart - holott SEMMI KÖZE nem volt az életemhez.


Apa nem tett semmit ellene, én pedig depresszió, anorexia (a kajálást is megszabta, mikor-mennyit-mit...), önbizalomhiány, semmi önértékelésem, értéktelennek, bébának érzem magam, stb.

Két éve járok pszichológushoz és csoportterápiára, de még mindig nem okés a dolog.

2015. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyának hát már nem tudom hogy nevezzem, már nem élnek együtt de mégse szakadnak el egymástól, mindegy szóval a "mostoha", hű nem is tudom kimondani olyan hülyén hangzik, én jól el vagyok vele. Nagyon humoros, humoroskodó ember és szeretett oltogatni, én meg jó visszaoltottam nyugodt szívvel, ha horkolt én megráztam a lábát, ugyanúgy mint Apámnak vagy páromat is megrázom, hogy hagyja abba. Szóval én jól megvagyok vele. Mondjuk nem is sűrűn találkoztam se Anyával se vele.

Anya nem jött ki jól az elején az élettársa lányával, mert úgy érzékelte, hogy kitúrta az anyját és nem kedvelte Anyámat, hozzá teszem teljesen érthető volt, hogy úgy érezte, mert hülye helyzet volt, amikor Anyám beköltözött, előtte pár nappal költözött el a lány anyja a pasitól.


Apámnak van barátnője, 3 éve vagy már több? Nem is tudom... De életemben eddig 3szor láttam! Sosem jön el hozzánk, ha el is jött akkor sem busszal véletlenül sem, mert vagy az apja kocsijával mikor 3an jöttek a lánya és az apja karácsonykor, vagy Apa hozta el hozzánk amikor mentünk Tesómhoz messzire.

Nem szeretem azt a nőt! S amikor mentünk Tesómhoz, itt volt a párom is és folyton a páromat ajnározta, engem meg figyelmen kívül hagyott. Olyan jól elbeszélgettek nélkülem... Meg hogy jaj a párom szendvicset csinált, hogy jaj milyen ügyes fiú. Mondom mi van, ennek tetszik a párom? Vagy mi van? Tesómnak is az volt a véleménye ahogy elmeséltem neki. Aztán annyira nem volt képes, hogy kiszálljon az autóból amikor ott volt Anyám is, mert Tesóm diplomázott és mindenki ott volt. Ő ki se száll! Tesóm ott sírt, hogy ennyire ellenségeskedtek az ő napján! Nem kell szeressék egymást, de nem kellett volna úgy csinálniuk Tesóm miatt. Ja és az a nő a Tesóm barátnőjével kezdett levelezni a látogatás után, velem meg két büdös mondatot nem váltott soha, se Tesómmal. Előbb írt egy vad idegennek, abszolút nem érdekeljük őt, de az Apám se! Kár, hogy ő ezt elfogadja... Mondtam neki, keressen már mást, aki szereti! Jól van, hogy sok a problémája egészségileg a nőnek, de ez nem mentség! Pláne ha szeretné őt, nem mondogatná le a találkozót és ha netán találkoznak, ő sose tesz egy lépést se, el kell menni érte kocsival ha valamerre menni akarnak. Ja "akarnak". Jaaa és amikor itt voltak egyszer 3an, amit már írtam, akkor alig 3 óra telt el és beszólja, haza kell menni, mert kiaszlik a tűz, tenni kell rá. MIIIII? Ez hülye! A lánya értelmesebb! ő mondta, hogy minek mennének már, ő maradni akart.

2015. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok? hagy kérdezzem már meg miért pontoztatok le? :D Mi nem tetszett rajta? Bekaphatjátok!
2015. ápr. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!