Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szaktanárit kaptam, méghozzá...

Szaktanárit kaptam, méghozzá igazságtalanul. Hogy mondjam el anyának?

Figyelt kérdés

Egy osztálytársam és én vagyunk a hetesek. Megkérdeztem, hogy lemegy-e krétáért az óra előtt, én meg addig letörlöm a táblát... azt mondta, rendben, és kiment a teremből, és táblát töröltem, szellőztettem, stb. Mikor a tanár bejött, nyugodt voltam, azt hittem, hozott krétát, de kiderült, hogy nem! Persze csak én vállaltam be, hogy én vagyok a hetes, és hozok fel, de a tanár közölte, hogy szaktanárit fogok kapni, mert hetesi feladataimat nem teljesítettem... a másik hetes meg csak szépen meghúzta magát.

A tanár egy olyan dolog miatt amúgy is év eleje nem bír engem, amiről egyikünk sem tehet...

Anya nagyon maximalista, és a 9 év alatt ez volt az első szaktanárim, nagyon fáj és szégyellem. Én is maximalista vagyok. Általánosban majdnem kitűnő voltam, most meg...


Hogy kéne ezt anyukámnak "tálalni"? Szerintetek?

Köszönöm a válaszokat...


2015. ápr. 29. 15:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kb úgy, ahogy ide leírtad.
2015. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy ide leírtad hiszen nem a te hibád volt. Felesleges ezen agyalni, hogy írtak pár sort az ellenőrződbe. Nekem annyi beírásom volt középsuliba, hogy újat kellet vennem mert a régi betelt :D
2015. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy nekünk leírtad, egy az egyben, ezt meg kell értenie anyukádnak.

Amúgy nincs ezen mit szégyelni, szégyelje magát az osztálytársad, aki megígérte, hogy hoz krétát és utána még lapult is, no ez szégyen.

Ha az én gyerekem lennél, akkor egy szót sem szólnék érte, ha amúgy jól tanulsz.

2015. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
20%

Persze, jó kamuduma.


Na, miért is kaptál szaktanárit?! Nyilván nem ezért, mert minden tanár tudja, hogy

- 2 hetes van

- és hogy ki az a 2, szóval?!

2015. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így elmondod, anyukád meg fogja érteni. Nem történt tragédia, a tanár meg bal-lábbal kelt fel, hogy egy ilyenért intőt ad. Ne is foglalkozz tovább ezzel, a nem túl bátor osztálytársadat is hagyd. Nemsokára jön a vakáció, kell neked a pihenés, kikapcsolódás, mert nem egészen jó, hogy maximalista vagy. Nyáron foglalkozz olyannal, amit szeretsz, ami nem kell hogy ásnak megfeleljen.
2015. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Félévkor kb. 4.1-2 volt az átlagom, most sikerült kicsit rontanom, az év végi fáradtság... erős gimnázium. :/

2015. ápr. 29. 15:24
 7/25 A kérdező kommentje:
Négyes: nem, nem tudja, hogy ki a hetes, mert nem tartják számon. Itt nem szokás, hogy kimegyünk jelenteni, csak felállunk és köszönünk.
2015. ápr. 29. 15:26
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
4-es földművest, vajon honnan szalajtották?-)))
2015. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8.: nem tudom, de így is eléggé szégyellem magam...
2015. ápr. 29. 15:29
 10/25 anonim ***** válasza:
23%
Ezért kizart, hogy szaktanarit kapj. A 4.nek meg igaza van, két hetes vagy, mindig kettő felelőssége. Nyilván tartva is van, max te nem tudsz róla. Tehát miért is a szaktanari valojaban?
2015. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!