Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen zsugori valaki a...

Miért ilyen zsugori valaki a saját gyerekével?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem apja, egyszerűen nem jutok szóhoz.

Unokatestvérem még csak 7 éves, de az apja folyamatosan azt hangoztatja, hogy egy gyerek mennyibe kerül. Ha valamilyen ünnep van, mindig az anyjától kap valamit, az apuka a születésnapjára még egy csokit sem vesz, és még ki is jelenti, hogy azért, mert drága, és hogy értse meg a gyerek, hogy nem lehet csak úgy "szórni" a pénzt. Mellesleg apuka nem keres rosszul.

Anyuka is szóvá tette már, de inkább nem erőlteti, sokszor ő 2 dolgot vesz, 1-et apuka nevében is.


Ennél már csak az az érdekesebb, hogy az apuka saját magára nem sajnálja a pénzt, olyan dolgokat is megvesz magának, ami tök fölösleges, nem is használja, stb. De a saját gyerekére szinte egy centet se. Iskolakezdésre az unokatesóm kapott az apjától 4 darab ceruzát. Pont. Az összes többit anyuka fizette. Apuka gondolom a rezsit fizeti, de a gyerekkel nagyon zsugori.


Miért lesz ilyen valaki a saját gyerekével? Anyum ismeri az apuka szüleit, ők sem voltak ilyenek a pasassal gyerekkorában.



2015. máj. 2. 20:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos több ilyen szülő van, mint gondolnánk. Anyámék nem ilyen durva esetek voltak, de nálunk is az volt, hogy mi öcsémmel jártunk az unokatesóink nekünk lepasszolt, '90-es évek divatú gagyi, gyűrött, néha szakadt holmijaiban a 2000-es években, közben a szüleim vették a cigit, a napi újságot meg DVD-ket, amiket azóta sem néztek meg... a kedvencem az volt, mikor megkaptuk a beiskolázási utalványt, és megörültem, hogy végre lesz egy-két normális új ruhám... erre anyám az összeset magára költötte el, merthogy ő megérdemli, és a Tesco kellős közepén küldött el engem ordítva a p.csába azért, mert mertem kérni az utalványból egy csomag írható CD-t... és akkor utána az volt a baja, hogy miért nem tesco gazdaságost vettem, mert az olcsóbb, pedig nem is volt akkor tesco gazdaságos... azt nem tudom, hogy volt-e egyáltalán, de akkor nem volt készleten, csak Maxell...
2015. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
a gyereket mindig a legkönyebb lehuzni mert nem fog egy csavar kulccsot és veri szét azu önző szülő fejét, egy ideig... aztán lehet lesni ki fizeti majd a csiő protézis mütétet
2015. máj. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sok ember van akinek nem való gyerek.
2015. máj. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

[másik 87-es vagyok]


Azért a lepontozókra kíváncsi lennék. Ennyire normális lenne, hogy a szülő dőzsöl, miközben a gyereke majdnem kenyéren és vízen él? Ha én szülő lennék, saját magamat köpném szemközt, ha én költekeznék, miközben a gyerekem nélkülöz!


Tavaly szeptemberben történt ez az eset, aminek szemtanúja voltam, na ott a kisgyerek (kb 10-12 éves lehetett) nem hagyta magát!

Tesco, iskolakezdés. Rengetegen voltak. Anyuka a gyerekével az írószeres soron voltak. A gyerek levett a polcról valamilyen ceruzát, amely minő tragédia, kb 100-200 FT lehetett. Erre az anyuka kifakadt, nekiállt ráncigálni a gyerekét, és ordított vele, hogy mit képzel, ételre sincs szinte pénze, majd ő ilyenekre szórja a pénzt!

Láttam a többi ember fején, hogy sajnálják a kisgyereket. Majd a kisgyerek sírva visszaüvöltötte az anyjának, hogy "Bezzeg cigire meg innivalóra (pia) van pénz!" Na akkor lett nagy csend! Mindenki az anyukára figyelt, megvető tekintettel, az anyuka baromira zavarba jött, majd sírva kirohant. Aztán visszajött a gyerekéért (már normális hangnemben), megvették a ceruzát is, és elmentek.


Azért van egy határ, és teljes mértékben megérdemelte az anyuka. Kint is láttam őket, amikor mentem be az áruházba, ott is anyuka pöfékelt, miközben a gyerek ott ácsorgott mellette.

Gondolom anyuka arra számított, hogy a gyerek nem mer majd visszaszólni. Akinek a gyereke csak azért nélkülöz, mert ő bagózik meg piál, az nem szülő, hanem egy önző mocsok. Ha a lepontozók szerint ez rendben van, csak sajnálni tudom őket.

Azét nem szemétség és gerinctelenség a gyereknek arról papolni, hogy minden pénzt be kell osztani, ételre is alig van, miközben anyuka (meg apuka) kitudja hány ezret vagy tízezret tapsol el havonta például cigire? Ha csak napi 1 dobozzal szív, már az is több mint 20.000 havonta. Elszomorító, hogy egy kisgyereknek kell értelmileg gatyába rázni a saját felelőtlen anyját!

2015. máj. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
Ez borzasztó. Általában úgy lesznek az ilyen "szülők", hogy "nem akarta" a gyereket, ezért nem foglalkozik vele, ezért csak a kötöttségeket látja, hogy mennyibe van a "kölyök", a jó dolgokat nem éli meg. Saját magától többet vesz el az elutasításával, mint szegény gyerektől, de azért az ő életét is tönkre teszi.
2015. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Azért kiváncsi vagyok, hogy ki az aki lepontozott mindenkit. Talán vannak itt is ilyen nyomoronc szülők, akik nem vesznek csokit a gyereknek, mert drága? :-) Szegény gyerekek...
2015. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Hát a külön kasszázásból meg a gyerekhez való hozzáállásából arra tippelek, hogy apuka nem akart gyereket, csak becsúszott, anyuka meg meg akarta tartani.

Elég undorító hozzáállás, de sajnos vannak ilyen emberek. Remélem legalább az anyja normális a gyereknek. :(

2015. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Hát, én csak annyit mondok, hogy vissza fogja ezt kapni öregkorában a gyerekétől.


Amilyen mértékkel mérsz te másoknak, olyan mértékkel mérnek majd mások neked.

2015. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

Vannak ilyen önző emberek,akár tervezett a gyerek,akár nem.Anyum egyik barátnőjének a férje ilyen szinten szarrágó,akinek a családjával egyszer együtt is nyaraltunk.Egyébként simán megengedhetnék maguknak,hogy normális kaját adjanak a gyerekeknek,de nem,a lejárt szavatosságú Dr. Oetkert kapták és azt evett az egész család,amitől az egész család dögróváson volt a ynaralás végén is,a családfőt kivéve.Benzinkúton is megálltunk,csak,hogy ő valami hideg üdítőt ihasson,persze,hogy nem adott a gyerekeknek egy kortyot sem,sőt,ha beültünk valahova,akkor is el lettek küldve csapvizet inni,miközben azon a környéken nem ez volt a legbiztonságosabb megoldás a szomjoltásra.Utazás végén meg a fazon megéhezett,hazafele,elhagyva a magyar határt megálltak egy étteremnél,mert,hogy ő megéhezett.Anyum kérdezte,hogy a család többi részére nem gondol,erre a pasas:majd ők esznek palacsintát.

Szóval vannak ilyen végtelenül önző emberek,ha akarták a gyereket,ha nem.

2015. máj. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, ez szomorú, viszont itt az anyuka is egyértelműen hibás, hogy ilyen szinten elnézi ennek az alja pasasnak, amit művel!

Normális anya nem hagyja, hogy 1 idióta családtag miatt a gyerekei nélkülözzenek, mert az azért már eléggé pofátlanság, hogy a gyerek lejárt cuccokat eszik, míg apuka lakomázik az étteremben. Nem tudom, miért vállal egy nő ilyen trógerrel gyereket, de én tuti otthagytam volna a francba. Azért van egy határ. Majd öreg korában remélem visszakapja mindezt. Majd elmennek vele kirándulni, a gyerekek beülnek egy étterembe, őt meg majd otthagyják a napon aszalódni kenyérrel és vízzel. Megérdemelné.


De addig, míg anyukának sincs ehhez egy büdös szava se, addig anyuka is ugyanolyan mértékben felelős ezért.

2015. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!