Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én nem érdeklem apámat?

Én nem érdeklem apámat?

Figyelt kérdés

Néhány nappal ezelőtt így gondolkodtam a szüleimmel kapcsolatban és akkor így eszembe jutott hogy az apámat nem érdekli,hogy mi van velem?Szüleim nincsenek elválva,egy házban élünk,de úgy semmit nem tud rólam.Kellett kitölteni egy lapot amit nekem be kellett vinni az iskolába az egészségeddel kapcsolatban amin rajta kell,hogy legyen az alapadataid.Hallottam ahogyan anyával töltik ki és nemhogy azt nem tudja hogy hány cm vagyok de még az se ugrott be neki mikor születtem,nem tudta meg mondani hány éves vagyok.Ez még nem is annyira zavart.Nem tudom mások mennyit beszélnek az apjukkal de mi sosem szoktunk.Ha haza jövök köszönök és ennyi.Hogyha kapok egy rossz jegyet akkor mindig leszid,hogy nem tanulok stb. de mikor jó jegyet hozok mondjuk fizikából akkor az természetes.Ha ideges akkor viszont olyat is szokott mondani,hogy "dögölj meg" vagy,hogy "bárcsak ne jönnél többet haza" és más egyéb trágár szó,de anya így nem szokott leszidni.Vagy ha anya panaszkodik rólam akkor is mondja,hogy nem érdekli, csináljak amit akarok.Meg ha anyával össze veszek utána már rosszul érzem magam,hogy megbántottam őt és bele se merek gondolni mi lenne ha baleset érné őt..apának meg több éve volt egy autóbalesete és körházba került de egyáltalán nem féltem,hogy mi baja lett nem aggódtam anya bevitt hozzá a kórházba de az se hatott meg,szóval érzem,hogy nem szeretem.Anya is szokta mondani,hogy elválna tőle legszívesebben de aztán sose teszi meg.Szerintetek?

15l


2015. máj. 9. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Van akinek nincs apja szóval te attól még mindig jobb helyzetben vagy.

Ezt nevezhetnénk a családon belüli elidegenedés egy példájának. Nincs kapcsolatotok és nem is érdeklődtök a másik felé.

A tanulásos dolog mindenkinél így van nem csak nálad ne aggódj. Az ideges dolgokat meg engedd el a füled mellett.

Szerintem régóta nem beszélgettek és nem tartjátok a kapcsolatot és ezáltal elhidegültetek egymástól. Anyuddal szerintem többet beszélsz és ez meg is látszik.

Megoldás talán az lenne hogy mindig egy picit többet nyitnál felé pl megkérdeznéd hogy milyen napja volt, hogy van stb.

2015. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek nem szép dolgok tény.

De engem pl amikor annyi idős voltam mint te, le se tojtak. Apám nevelt de kb jó ha három naponta váltottunk egy sziát és otthon sem volt.

Aztán amikor terhes lettem kirakott, mert neki nincs pénze abortuszra..

Szóval..szerintem örülj, hogy "csak" ennyi

2015. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!