Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya állandóan piszkál hogy...

Anya állandóan piszkál hogy meg fogok bukni, pedig jó tanuló vagyok?

Figyelt kérdés
Anya mindig piszkál hogy hiába szeret a barátnőd ha nem lesz munkád. 4 tanuló vagyok és álldóan szekál hogy nem segítek itthon. Mindig felmosogatok, ha porszívózok akkor már anyáék szobalyaba is megcsinálom. A multkor kipakoltam az egész garazst mert tiszta rom volt és vártam hogy anya majd megdícsér.. erre 1 dolgot rossz helyre raktam és lebaszott. Ha jó jegyet kapok kb nem erdekli ha neha kapok egy roszat minden baja van. És 2 hete összevesztem vele hogy ne piszkáljon már minden nap azzal hogy nem tanulok, ha nem tanulsz senki leszel. Amikor minden nap tanulok, és jó tanuló vagyok. De továbbra is minden nap kioktat hogy semmi nem lesz belőlem.

2015. máj. 10. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nézdd szerintem akkor ha így van, nincs anyudnak igaza, mert amellett, hogy tanulsz segítesz is.
2015. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak semmi sem jó, a jó dolgokat természetesnek veszi, a rosszakat meg szóvá teszi és felnagyítja. Ez rendkívül önbizalomromboló viselkedés. Ha nem tudod ezt vele megbeszélni, legjobb, ha figyelmen kívül hagyod a viselkedését, amennyire tudod. Azt mindenképp tartsd észben, hogy nem veled van a gond.

Gondolom, neki is van valami önértékelési vagy egyéb problémája, de arról meg nem te tehetsz.

2015. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Olgika válasza:
91%
Talán fordulj pszichológushoz. Nagyon fontos, hogy ne értékeld le magad, egy nagyon remek, nagyszerű ember vagy. Hogy mit mondana szakember én nem tudom megmondani, saját tapasztalatból azt tudom idézni melyet egyszer nekem mondtak anya-leánya kapcsolatra, hogy nem ideális, életszerű, valóságos. Nemrég olvastam ha jól emlékszem Csernus Imrétől, hogy nincsenek is jó és rossz tulajdonságok csak emberi tulajdonságok. Egy film végéről hallottam hogy megbocsátani az Apának, hogy ember. Magánvéleményem szerint próbáld meg megbeszélni vagy bejön vagy nem. Ha nem akkor sajnos lehet ezzel kell együtt élned. És attól, hogy mit mond Anyukád konkrétan azért Ő még nagyon szeret és az érdekedben csinálja, aggódik. Pszichológusnál van olyan aki nem fogad, fogadnak el hálapénzt, megpróbálhatod, egy kis beszélgetés segíthet. Párkapcsolati terápiás könyvek is számításba jöhetnek, melyek konkrét ötletekkel szolgálhatnak.
2015. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyetlen pelda:

''anyaek szobalyabol''


Mondd, nyelvtanbol sem allsz bukasra?

2015. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem is az jutott eszembe, hogy vajon nyelvtanból hányas vagy? Ha mást nem, azt tuti gyakorolni kellene.
2015. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt annak köszönöm. Az utolsó kettőnek meg szolnék hogy azért mert neten 5 perc alatt gyorsan begépeltem valamit annak semmi köze a helyesíráshoz. Szeretem a nyelvtan, csak én nem vagyok egy nyelvtan náci mint ti
2015. máj. 10. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

1.) Ha valaki tud helyesen irni, akkor az gyorsan gepelve is tud helyesen irni. Te nem kihagytal egy betut vagy melleutottel, amit ra lehetne erre fogni, ezt tisztazzuk!


2.) Teged minosit, ha nyelvtannacisagnak szamit, ha felhivjak a figyelmed egy ilyen orbitalis hibara. Ha valoban jo lennel nyelvtanbol, akkor azt mondanad, hogy ''basszus, tenyleg gaz, amit irtam, koszi, hogy kijavitottatok''. En elsullyednek a helyedben, te meg tamadsz. :D Kis butus.

2015. máj. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első benyomás élőben kinézet, fellépés alapján alakul ki, írásban a helyesírás, stílus és ha kézzel írt dologról van szó, akkor külalak alapján. Ha jelentkezel egy állásra első rosta a helyesírás, ha rossz egyből dobják a szemétbe az önéletrajzod ha legalább egy érettségit elvárnak az adott álláshoz. Így igaza van azoknak, akik mondjuk nem a legjobb stílusban de felhívták rá a figyelmed, hogy rossz helyesírással nem igazán lehetsz jó tanuló. Ez egyfajta igényesség is, én például még sms íráskor is igyekszek rövidítés mentesen de mindenképpen helyesen írni. Nem fogok valamit csak azért 1 t-vel írni mikor 2-vel kellene csak azért, mert nem fér bele a szószámba.


A kérdésre visszakanyarodva, anyukádnak igaza van, hogy a tanulással piszkál, a módja már lehetséges, hogy nem megfelelő. Esetleg szóltál már neki, hogy téged ez zavar? Hogy esetleg máshogy is elmondhatná, hogy nem tetszik neki valami, amit csinálsz? Amúgy elmosogatni vagy felmosni szoktál? Mert olyan szó nincs, hogy felmosogatni. Illetve van egy rossz hírem, sok szülő nem szokott dicsérni, mert nem tartja célravezetőnek. Az enyémek se dicsértek meg soha egészen addig, amíg kifakadtam úgy érettségi táján, hogy értem én, hogy magam miatt kell hajtanom, de nagyon rosszul esik, hogy fikarcnyit se büszkék rám azért, amiket eddig elértem. Utána nem árasztottak el dicsérettel, de néha megejtették, hogy ügyes voltam.

2015. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha negyes tanulo vagy az tenyleg jo, messze vagy a bukastol de szerintem legyel kituno es utana nyugodt szivvel kozolheted anyukaddal h nem, nem fogsz megbukni. Nem valami jo dontes tole hogy igy akar ''motivalni' de senki sem tokeletes... Az en anyukam is mindig azt hitte hogy meg fogok bukni fizikabol csak mert egyszer irtam egy harmast (egyebkent 4es volt az atlagom) de ez azt mutataja hogy torodik velem. Az engem is zavar hogy pl megkapom a jeles bizonyitvanyt tele dicserettel o meg csak hummog h nembaj, jovore majd kijavithatod a fizikat :DDD
2015. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

először is: ne foglalkozz a grammarnazi hozzászólókkal. ide 90%-ban kötekedő agyhalottak írnak, akik érdemben semmihez nem tudnak hozzászólni, és csak kötekedni akarnak. a kommentek kb. 90%-a nem hasznos.

csak azért szólok hozzá a kérdéshez, mert szinte egyáltalán nem kaptál normális választ.


a leírtak alapján anyád rossz szülő és elég buta ember, már bocs. sajnos Magyarországon rengeteg rossz szülő van, aki azt hiszi, h a nevelés egyenlő a cseszegetéssel, aztán csodálkozik, ha a gyerek miután elköltözik tőle, többet nem keresi.


anyádra kétlem, hogy lehetne hatni észérvekkel. annyit tudsz tenni, h mindent ráhagysz, és amilyen hamar csak tudsz, elköltözöl. az ilyen emberek csak lehúzzák az embert, tapasztalatból mondom.


az a baj, h a legtöbb ember túlságosan ostoba ahhoz, h normális szülő legyen.

2015. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!