Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a szülői hozzáállásról?

Figyelt kérdés

Összevesztem a bátyámmal.Mindketten felnőtt emberek vagyunk,szóval nem gyerekkori pillanatnyi haragról van szó. Ő nagyon csúnyán megsértette a páromat,nagyon-nagyon bántó dolgokat vágott a fejéhez.Persze ő sem kímélte,de én a párom pártját fogtam,hiszen bátyám kezdte az egészet.Én megmondtam neki,hogy ezek után még annyira sem fogjuk tartani a kapcsolatot,mint eddig(évente kb.kétszer találkoztunk)A párom bocsánatot kért sorozatosan tőle,de ő nem reagált semmit,nem keresett engem sem már két hónapja.


Én azt hittem,hogy a szüleim nem tudnak erről semmit,nem akartam árulkodni,gondoltam majd ő úgyis keres,reagál a bocsánat kérésekre,kibékülünk és rendeződik a dolog.Nem így történt.Egy beszélgetés során kiderült,hogy mindent tudnak az utolsó szóig,de nem nyilvánítottak véleményt azóta sem.Egy szóval nem mondta nekem,hogy béküljetek ki,ne legyetek haragban stb.Egy szülőnek nem összetartania kellene a családot?Úgy néz ki,mintha nem is érdekelné egyáltalán anyukámat az egész.


2015. máj. 14. 08:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Hat ez igy eleg fura :/ tenyleg a szuloknek az a dolga hogy egyben tartsa a csaladot.lehet h mivel felnottek vagytok ugy gondolja hogy megtudjatok oldani a dolgot mar ti ketten es nem kell az o beleszolasa
2015. máj. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 mi a fene ***** válasza:
100%
Biztosan érdekli, csak kivár. Nem akar beleavatkozni.
2015. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttetek a testvéretekkel, nyilván úgy érzik a szüleid, hogy felesleges beleszólniuk. Csak attól nem fogtok kibékülni, hogy ők "ejnye-bejnyéznek", max. rosszabb esetben a tesód rájuk is megharagszik, és velük sem fog beszélni. Neked ettől komolyan jobb lenne??
2015. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Érdekes vagy kérdező. Te mondtad a testvérednek, hogy nem akarsz vele kapcsolatot tartani, de keseregsz, hogy nem keres. Te nem beszéltél a szüleidnek a történtekről, de nem érted, hogy ők miért nem hozzák szóba.

A szüleidnek nem dolga, hogy összetartsanak benneteket. Az ő dolguk az volt, hogy felneveljenek. Örülj neki, hogy felnőtt, önálló döntéssel bíró embernek tartanak, és nem avatkoznak a dolgaidba akkor sem, ha a testvéreddel van konfliktusod.

2015. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem,csak furcsának tartom ezt a hozzáállást.Én hasonló helyzetben,azon lennék,hogy egyben tartsam a családot,bátorítanám a gyerekeimet,hogy beszéljék meg a dolgot.Nem avatkoznék bele,de a békülés irányába mozdítanám a dolgot.Na de hogy egy árva szót sem ejtenek róla???
2015. máj. 14. 09:06
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Elszomoritana a dolog, de szulokent en ugy gondolnam, hogy ket felnott ember vitajaba nem erdemes beleszolni. Ezt nektek kell megoldani, nem pedig masoknak.
2015. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Igen mondtam neki,de vita hevében sok mindent mond az ember.Mivel a mi részünkről, párom részéről volt már próbálkozás,én addig nem lépek semmit,amíg ő nem jelentkezik.De ez nem azt jelenti,hogy ha bocsánatot kérne,akkor sem állnék többet vele szóba.De nem is a testvéremmel való kapcsolat itt a lényeg,hanem hogy egy szülő hogy tudja szó nélkül tűrni,hogy a gyerekei haragban legyenek.
2015. máj. 14. 09:09
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék a helyedben, hogy nem avatkozik bele. Én évek óta nem beszélek a testvéremmel, rühell engem, megkeserítette az egész életemet amíg együtt laktunk, semmi jót nem tudok róla elmondani. Annyi volt a bűnöm felé, hogy létezek. Amióta egyikünk sem lakik otthon, nem is beszéltünk, nem is találkozunk, hál istennek. Ahhoz képest anyám a mai napig nekem szajkózza, hogy miért nem beszélek vele, miért nem békülünk ki. Fél karomat adnám, ha úgy állna a dologhoz, ahogy a te szüleid.
2015. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiakarsz bekulni, akkor te lepj, ne pedig anyadtol vard el!

De most oszinten Ti vesztettek ossze, Ti magatoknak okoztatok ezt az egesz helyzetet. Most jobb lenne ha anyad minden masodik szava sirankozasbol allna, meg hogy "jaj gyerekek , bekuljetek ki...". Semmit nem erne vele...

2015. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
szülőként nem szólnék bele, mert ha megtenném akkor nem kezelnélek titeket ezzel felnőttként, ennyi. És hát még ha indokolt is a veszekedés mindketten elég gyerekesen viselkedtek.
2015. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!