Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves létemre a szüleim...

22 éves létemre a szüleim gyakran "kölöknek" neveznek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Többször mondtam nekik, hogy ne nevezzenek így, mert ez nekem rossz, de ilyenkor mindig az a válasz, hogy "jaaaaj, nincs ebben semmi", meg "nem azért mondjuk" stb. Hányingerem van ettől a szótól, mert olyan, mintha egy utolsó magyarországi kis falucska csetlo-botlo taknyos hülyegyereke lennék... Azóta vénembernek hívom őket, amiért megsertodnek. Normális az ilyen? Francnak szül gyereket aki nem normális...
2015. máj. 15. 16:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%
Engem meg Klaudia letemre Rozinak hivnak. Cserelunk?
2015. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

41 vok ...

de anyám is szeret a gyerekkori becenevemen hívni

és???

még mások előtt is

és???

2015. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A kölök még annyira nem is gáz. Én ,,a jány" vagyok 24 évesen is, a nevemen soha nem szólítottak mióta élek, pedig kiskorom óta hajtogatom nekik, hogy amúgy nevem is van.


Ha zavar, szólj nekik, de ne egyszer, sokszor és ne sértődötten, hanem normálisan magyarázd el, hogy miért zavar. Ha nem értik meg ezután sem, akkor engedd el a füled mellett. Vagy megpróbálhatod azt, hogy ha így szólítanak, nem hallgatsz rá, nem nézel oda, ha pedig ezért szólnak, mondd hogy neved is van. Nálam nem jött be de nálad attól még sikerülhet.

2015. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt rühelltem, amikor gyereknek szólítottak. Mindig én voltam A Gyerek. Agybajt kaptam tőle.
2015. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
42%

"Francnak szül gyereket aki nem normális..."


Ne magyarázd már be magadnak, hogy ez nem pofátlan dolog részedről? Kissé bicskanyitogató a stílusod.

Na de ennyi elég is volt a kioktatásból, nem akarlak én még jobban ingerelni. :D


Ha ismét mondják, hogy kölök, te ismét felszólalsz, de illedelmesen, normális hangnemben, csak higgadtan és megfontoltan, hogy jobban szeretnéd, ha a neveden szólítanának, mert számodra a kölök degradáló. Szerintem felfogják, csak a megszokás miatt neveznek néha még kölöknek... 40 évesen is a gyerekük maradsz, addig azét szoktasd le őket róla.

2015. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!