Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit csinálnatok ha...

Szülők ti mit csinálnatok ha a lányotok felmondana a munkahelyén, és elköltözne egy szegény, veszélyesebb országba a barátjaval?

Figyelt kérdés
A mostani munkahelyen jól keresett. Megismert egy külföldi fiút és messzire költözne a család félti mert veszélyes. A fiút sem sok ideje ismeri.
2015. máj. 16. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ilyenkor csak józan érvekkel lehet hatni a gyerekre, de ha meg van bolondulva akkor sajnos csak az aggódás marad.

Én biztos, hogy minden lehetséges okot felsoroltam volna arra nézve, hogy miért ne hagyja itt az országot és a normális munkahelyét, illetve miért legyen kicsit türelmesebb és várja ki, hogy alakul a viszony a fiúval.

2015. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Bevallom fogalmam sincs mit szólnék hozzá, mert a lányom 23 évesen elég okos, megfontolt ahhoz, hogy ilyen ökörséget csináljon. Nem az a gond, hogy ott hagyja a jól fizetett állását, ez az ő dolga. Az se gond ha úgy dönt külföldön szeretne boldogulni. Az a gond, hogy alig ismeri a srácot (nyilván inkább neten keresztül mint személyesen) és mindent eldob, hogy egy idegen országba menjen vele, amiről jóformán semmit nem tud. Hál istenek ennyire nem ostoba a lányom.
2015. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

A kérdés, hogy melyik ország az a "szegény, veszélyesebb", mert nem mindegy.


Másrészt meg ha felnött, akkor nem tudsz semmit csinálni és értelme sem lenne.

2015. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés, hogy hova, mennyire tudja, hogy mit csinál, mennyire tervezték meg a közös életet, mennyire ismeri a helyet, ahova költözik, lesz-e munkalehetőség a számára, mennyire komolya a kapcsolat, milyen "B" terv van baj esetére stb.

Pl. én is szívesen költöznék "veszélyes" helyre, talán fogok is egyszer (párkapcsolattól függetlenül), de a veszély nagyon relatív. Fakadhat kulturális különbségekből (ez a veszélyesebb) vagy egyszerűen csak abból, hogy mégiscsak idegen lesz egy idegen országban (ismeri-e a nyelvet, hogy csak a legalapvetőbbet említsem).

Én pl. már régóta járok turistaként oda, ahol egyszer szívesen élnék, sok ismerősöm van ott, tisztában vagyok az adminisztratív akadályokkal, az eseteges munkalehetőségekkel, az életvitellel, a helyi gondolkozásmóddal (!), közlekedési lehetőségekkel stb. Már a második otthonomként tartom számon, noha tisztában vagyok vele, hogy "turistáskodni" és "élni" valahol mennyire más. Tudom, lennének nehézségek, és azzal is tisztában vagyok, hogy kb. milyen jellegűek. És nem egy férfi miatt akarnék oda menni, hanem "tiszta fejjel átgondolva". A szüleim mégis borzadva gondolnak az ötletemre.

A te lányod tisztában van a fentiekkel?

De mindenkinek magának kell meghoznia a saját döntéseit.

Szerintem felesleges most megpróbálni lebeszélni, ha olyan elszánt, hogy már fel is mondott. (Kivéve, ha közel-keleti vagy arab kultúrába tatozó terület a cél, akkor feküdj a küszöbre!!!)

Egyébként annyit tehetsz, hogy biztosítasz számára egy "menekülőutat" arra az esetre, ha rosszul sülne el a dolog, és tudatod vele, ha bajba kerül, rád mindig számíthat, és ne szégyellje bevallani, ha úgy gondolja, hogy haza akarna jönni.

2015. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Had tippeljek : a fiú muszlim és egy arab országról van szó.

Ebben az esetben tényleg nincs túl sok esze.

2015. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Melyik ország?

Különben azt mondanám neki, csak teherbe ne essen, a többi az ő dolga, ha szakítanak, úgyis hazajön.

2015. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez elég kockázatos...melyik ország az? Mexikó?
2015. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha elköltözne Litvániába akkor, nem örülnék de beletörődnék a dologba. Ha viszont a lányom összejönne valami senkiházi bunkó arabbal, akkor azonnal kitagadnám.
2015. máj. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!