Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok ha a...

Szülők! Mit szólnátok ha a lányotok ezzel állna elő?

Figyelt kérdés

Nagyon nem szeretek anyával lakni. Folyamatosan belém köt. Megmondja milyen ruhát vegyek, mit egyek, hogy csináljam meg a hajamat, kivel barátkozzak stb. Én takarítok szinte és én is főzők néha, mert neki nincs kedve. Elhiszem hogy fáradt, de jobban érdekli az internet mint én. Valamelyik nap mondtam neki hogy: Anya, mi még sosem ültünk le beszélgetni, válasza: Ja tényleg, de miről beszéljünk, nincs közös témánk. Volt amikor megvert stb. Szóval remélem értitek.

Nevelőapámat-akit csak apunak hívok mert ő nevelt fel-szeretem. Beszélgethetek vele bármiről. Segít a tanulásba, ha valami tanács kell segít (ha persze tud), vele megtudom beszélni a jövőmet, mert anyám eldöntötte hova menjek középiskolába engem meg sem kérdezett. Nem ver és nem "terrorizál" lelkileg.

Apuhoz szeretnék költözni. Gyalog lassú tempóban is max. 20 perc. Az iskola is közelebb lenne. Csak van egy kis "bibi". Apunak felesége, gyermeke van és nem tudják hogy én vagyok (vagyis csak a neveltlánya) Apu ugyanúgy szeret mint ha a sajátja lennék, bár november óta nem láttam de anya nem is nagyon szereti.

A biológiai apám nem tudom hol van. Küldi a gyerektartást és ennyi, ja meg a nevét tudom de azzal sem megyek sokra. Anya nem árul el semmit, nagyszüleim sem tudják ki.

Szóval a lényeg. Mit szólnátok ha a lányotok azzal állna elő hogy a nevelőapjához akar költözni+ ott van még a "bibi".

13/L


2015. máj. 19. 15:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

November óta nem láttad Aput és titkol. Hát... Nem akarom szidni, mert nem ismerem, de a szeretet nem itt kezdődik.


A történeted egyoldalú, kicsit hajaz Hamupipőkére.

Meghallgatnám anyukádat is, miket is tiltott meg, megmondja, hogy ne pakold ki mindened, ne legyen kék a hajad, vagy ne barátkozz drogosokkal, -.... ugye érted. Ez így kevés.

2015. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem sok esély van rá, h a neveloapádhoz koltozz. Torvények szerin anyukád a gyámod, az engedélye nélkul nem mehetsz sehová. Meg kell várod, míg 18 éves leszel.


28N

2015. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarlak elkeseríteni és biztos vagyok, hogy amíg a nevelőapukád veletek lakott addig gondoskodóbb felnőttnek bizonyult mint édesanyád, de ha november óta nem is igazán kontaktáltok akkor az is benne van a pakliban, hogy mivel neki már saját családja van így úgy mint anyukádat, téged is ki kiírt az életéből, főleg miután írod, hogy az ő családjának még csak nem is mesélt rólad.


Ez nem az ő hibája, neki már saját családja van, amíg veletek volt, addig ahogy írod anyukád helyett is nevelt téged és gondoskodott rólad, viszont én a helyedben semmiféle szinten nem próbálkoznék azzal, hogy felhozzam egyáltalán a témát, hogy hozzá akarsz költözni mert egyfelől valószínűleg nem menne bele, másfelől pedig nem kívánhatod, hogy édesanyád helyett ő vegye a te terheidet a vállára mikor neki már külön családja van, legalábbis gondolom én, hogy azután lett miután szétmentek anyukáddal.

2015. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem iszok, nem drogozok. Mivel utálom a "nőies" ruhákat én inkább fiús lány vagyok. A hajam hosszú szőke de anya minden nap megmondja hogy engedjem le, de nagyon melegít (levágatni nem fogom). Van egy barátnőm akinek az apja munkanélküli, azt hallom anyámtól hogy takarodjon el dolgozni, ő adózik hogy eltartsuk azt a lusta dögöt.

Amúgy szerintem apu azért nem jár hozzánk mert fél anyámtól. Azt mondták azért nem szeretnék hogy tudjanak rólunk mert veszekedés lesz belőle

2015. máj. 19. 15:23
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
tehát egy idegenhez akarsz költözni, akinek már van egy másik családja, és ez a család nem is tud a te létezésedről? Ez hogy gondolod?
2015. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Miért lenne idegen? Ő nevelt fel, ő szeretett, ő foglalkozott velem
2015. máj. 19. 15:53
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
November óta nem láttad. Gondolom nem keresett, nem is mesélt rólad. Azért mert egy idegen! És gondolod, hogy a feleségének lenne kedve egy idegen gyereket eltartani?
2015. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

1. Te jogilag csak anyádnál, vagy a (biológiai) apádnál élhetnél, mással nem.


2. 13 évesen nem döntheted el, hoyg hol akarsz élni, ez a szüleid joga.


3. A nevelapád jogilag idegen, hozzá semmi esetre sem költözhetnél.


4. A nevelöapádnak eleve esze ágában sem lenne idegen gyereket nevelni es eltartani, föként, hogy van saját családja.


Összefoglalva: nem költözhetsz sehová, anyáddal kell maradnod.

2015. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor tűrnöm kell :(

Bár amúgy kíváncsi vagyok a válaszolók közül hányan szülők, mert nekik szólt a kérdés na mindegy

2015. máj. 19. 15:59
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Hogy nevelt fel, ha nem el veletek, felesége és gyereke van, akik nem tudnak rólad és nem láttad november óta?
2015. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!