Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elcipelni valakit pszichológus...

Elcipelni valakit pszichológushoz, mert "gonosz"? Ez mégis mi?

Figyelt kérdés

Az anyám ezzel állt elő... Közölte, hogy képtelen már elviselni azt, akivé az utóbbi időben váltam, semmilyen érzelmet nem lát rajtam, rideg és kegyetlen lettem.

De hát ez nevetséges, egy idegen ember előtt sosem fogok megnyílni, max majd hatvan percet csendben üldögélek és fizethet érte egy vagyont.


Erről az értelmetlen ötletéről hogy beszéljem le?


Oké, régen egy aranyos, mosolygós, mindenkivel kedves, naiv lány voltam, aki csúnya volt és kövér.

Most pedig itt vagyok, lefogytam, a külsőm teljesen megváltozott, magabiztos vagyok és azok után, amiket keresztülmentem, rájöttem, hogy az embernek csak saját maga van és sokkal ridegebb lettem, megváltozott az emberekhez a hozzáállásom.


2015. máj. 19. 16:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
57%
Mondd meg neki ez nem megoldás, mert ebben nem találsz megoldást. Én Bach virágvirágterapiat javaslok neked, nézz utána, csodálatos. De neked is akarni kell változni, mert hidd el nem jó ez így, és egyre rosszabb lesz.
2015. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Hát én anyumat próbáltam elvinni egyszer dokihoz, de ő mondjuk napokon át bőgött az ágyában - látszólag ok nélkül.


Amit, és ahogy írsz, abból szerintem az derül ki, hogy neked nincs kifejezetten szükséged terápiára. (Bár mindenki tud magán fejleszteni dolgokat ilyen módon is).

Gondolom, belül azért vannak érzelmeid, csak nem mutatod ki őket. De ha ez a te döntésed, akkor miért is kéne ezt "kikezelni" belőled? Én magam is vittem el embereket lélekdokihoz, de ők ezt segítségnek vették, szükségük is volt rá. Más indokot nem mond anyu?

2015. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Neharagudj, hogy ezt mondom de az önző nagyképű ku rvákat nem szereti senki. Attól még, hogy önerőből megváltoztál nem azt jelenti, hogy nincs szükséged senkire. Lehet vannak ilyen faszopók, de az anyáddal nem kéne köcsögösködni, rá például szükséged van.
2015. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, és te hogy érzed, mitől láthatja anyukád, hogy így megváltoztál?

Én is elhidegültem anyámtól, de én azért, mert ő beteg pszichésen, és nem lehet a közelébe férkőzni, kiabál, motyog, morog, képzelődik, mindenki ellenség. Szóval ha neadjisten kitalálná, hogy velem van baj, és "elvinne" pszichológushoz, akkor én elmondanám neki ezeket a dolgokat, és akkor talán anyámat is behívnák, mert neki viszont tényleg nem ártana, csak ő meg nem akar.

2015. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
pujarocsavorajarc: a kérdező nem azt írta, hogy az anyjára nincs szüksége, hanem hogy pszichológusra nincs szüksége
2015. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Jó ezt én értem, de valószínűleg azért látja ezt az anyja mert tőle is teljesen elhidegült és írta is, hogy az embernek csak maga van.
2015. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Azt hittem, hogy ilyen csak nálunk létezik. 4 éves koromban úgy kezdődött az egyik szakembertől a másikig való utazásom, hogy anyám beszélt az óvónővel, hogy vajon miért lehetek ,,gonosz". Nem figyeltem rá, ha szólt hozzám, magamat is harmadik személyként emlegettem, már ha beszéltem egyáltalán, mert többnyire csak ültem egy helyben és néztem valamit, ami engem érdekelt, pl. falevelet, labdapattogást, felhőket stb. Nem mosolyogtam, nem érdekelt ha valaki sír, ütöttem-vágtam ha hozzám akartak érni. Ilyenkor anyám rendszeresen azt hitte, hogy őróla gondolok gonosz dolgokat, pl hogy haljon meg vagy hogy legyen beteg. Pedig soha ilyen meg nem fordult a fejemben, sem kisgyerekkoromban, sem később. Egyszer még iskolás koromban is ültem és valamin elmélkedtem belül a fejemben, mire anyám hirtelen rám ordított, hogy ,,most is arra gondolsz mi, hogy bár vakulnék meg?!" én meg néztem hogy wtf. Szóval ilyen is van.


A szülők gyakran nincsenek tisztában a gonoszsággal, mint fogalom. Egyes szülőknek, ha a gyerek nem olyan, mint amilyet ő magának képzelt, akkor a gyerek azt direkt csinálja és 'gonosz'.

A te esetedben anyukád megszokott mint írtad naiv, kedves, kövér és csúnya lányként és az, hogy megváltoztál, számára ijesztő lehet. Nem az a gyerek vagy, akit ő megszokott, nem vagy ,,biztonságos" mert saját céljaid és gondolataid vannak.

Rideg és kegyetlen lettél? Mihez képest? Üljetek le és beszéljétek meg. Magyarázd el neki így ahogy itt leírtad, hogy mi az oka a változásnak és ő is magyarázza meg kulturáltan, hogy ebben mi nem tetszik neki. Mi az, ami neki ridegség? Hogy eddig megpusziltad, most meg nem? Vagy a magabiztosság miatt? Szerintem első körben ti ketten beszéljétek át a dolgokat, a pszichológus ráér. Bizonyára sok csalódás ért és emiatt még gyógyítod a lelked, a ridegség a fal, ami mögött van ideje gyógyulni. A gonoszság messze áll ettől.

2015. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7! Még ne haragudj, de anyukád mintha kicsit paranoiás lenne!

Én is bambulós gyerek voltam, szinte az egész gyerekkoromat a saját kis világomban töltöttem. Nincs ebben semmi ördögi.

2015. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is lefogytam, és tapasztaltabb lettem emberismeret terén, de nem lettem gonosz. Való igaz, az ember sokkal jobban látja, milyen sok felszínes, törtető és önző ember van, ha a sötét oldalról hirtelen átkerül a napfényesre. Te viszont úgy viselkedsz, mintha kiégtél volna. Negatív lettél, ez a hozzáállás pedig eleve a világtól és emberektől is negatív válaszokat fog eredményezni. Nem feltétlen pszichológusra van szükséged, inkább valami olyasmire, ami visszaadja a hited az életben, emberekben, mert most a naivitásból a ló túlsó oldalára estél át. Megértem, hogy anyukád aggódik ilyen végletes változást látva, és talán elgondolkodhatnál rajta, van, amiben igaza van.
2015. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8-nak : Igen, olykor én is elgondolkodom ezen. Mert a végén igaz rólam derült ki, hogy akkora F84 diagnózisom van mint egy ház de szerintem nem normális az a szülő sem, aki - miután kézhez kapta a gyerek diagnózisát és tájékoztatták a szükséges fejlesztésekről stb.- ,,ki akarja rázni" a gyerekből a ,,hibát" és szánt szándékkal keresztbe tesz; bezavarja a napirendet, elrakja a gyerek megszokott dolgait stb. Most 24 vagyok és amellett, hogy a világot telekürtölte már az ő hihetetlenül intelligens 8000+-os IQ-val rendelkező gyerekével, a mai napig nem képes elviselni, hogy a negatív dolgok is ugyanúgy velem járnak. Neki csak a pozitív rész kell, minden más hiba, amit arra vezet vissza, hogy belül mégiscsak gonosz vagyok és ezzel neki akarok ártani. Voltam már szakembernél kifejezetten anyám miatt és természetesen azt tanácsolta, amit kivitelezni lehetetlen: hogy vigyem el anyámat. Én pedig jól tudom, hogy hamarabb fogom megműteni saját magamat vakbéllel, minthogy anyámat elcipeljem a dokihoz. Anno amikor engem vittek a Vadaskertbe, mindenkinek azt mondta, hogy a keresztszüleimnél vagyok. Nincsenek is keresztszüleim. Szerinte aki pszichoterápiára jár, az bolond és mások is bolondnak fogják tartani. Így sajnos egyenesen tart a mínusz végtelenhez, hogy valaha is elrángassam egy tisztességes szakemberhez.


Kérdezőnek: még eszembe jutott, hogy anyukád esetleg részletezte a problémáját? Nem lehet hogy csak látta/hallotta hogy valakivel nem viselkedtél naivan és kedvesen és ezt nagyítja fel? Másrészt azt is jó lenne tudni, hogy mi pontosan ez a magabiztosság. Foglalkozol a régi dolgaiddal, barátokkal, hobbikkal amikkel ,,rút kiskacsa" korszakodban? Megőrizted a belső értékeidet vagy mindent a külsőnek rendelsz alá azóta?

Végeredményben egy közös látogatás a pszichológusnál, te és anyuka együtt sem lenne egy elvetendő ötlet.

2015. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!