Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális ez? Van valaki...

Normális ez? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
A párom szüleivel élünk ,de úgy érzem sosem fogom megszokni.Zavaróak pedig jóindulatúak.Ezek a dolgaik hogy kopogás nélkül benyitnak,vagy egyszerüen ránktukmálnak dolgokat,vagy reggel bejön és elkezd pakolgatni a szobánkban vagy mikor nem vagyunk itthon önkényesen leviszi a ruháim amiket mondjuk a kanapén hagytam és kimossa.Én persze mindenre csak mosolyogva bólintok mert semmi közöm itt semmihez.Állandóan feszêlyezve érzem magam és szerepet játszok,mindenhez jó pofát vágok.Albérletet keresünk de kisvárosban lakunk nem találjuk hónapok óta a megfelelöt.Sok belölük ,minden lépésünkröl tudni akarnak ,kicsitúgy kezelnek mintha én is a gyerekük lennék.Ez így 24 évesen picit zavaró .

2015. márc. 10. 19:03
1 2
 1/19 anonim válasza:
87%
Bár én nem vagyok hasonló helyzetben szerintem próbálj beszélni velük. Egyezzetek meg alapvető "szabályokról".
2015. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a párom mindig rászól egyébként de olyankor hozzám fordul ,és rákérdez hogy gond-e?Pârszor mérgemben nem is mondtam rá semmit,vagy elöfordult ,hogy flegmán,utána pedig én éreztem magam szörnyen ,mert szerintem nem rosszindulatból csinálja,mentem kedveskedni ,beszélgetni erre megint "nyeregbe érezte magát" és jött utánam.Egy sima ebédnél alig tudok felállni mert elmeséli a fél életét (már kivülröl tudom) és fel sem tünik,hogy fél óràja csak bólogatok.
2015. márc. 10. 19:20
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

sima troll származás. Az övék vagytok


Amíg ott laktok ez így is marad.


Ha majd messzebb lesztek lesz értéketek

2015. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
na akkor írok egy durvábbat, anyóssal lakunk, meg a nagynénjével a páromnak (nő vagyok). van 2 gyerekünk is, 28 éves vagyok. Menstuáció miatt picit véres lett a bugyim, beáztattam lavorba. ÉS néhány órával később mit látok? ki van mosva és ki van teregetve, én meg nézek mint a birka. Értem én a jószándékot, de azért az intim cuccaimhoz ne nyúljon már senki, párom nagynénje volt. Na de neki nem, lehet szólni, mert pszichiátriai beteg, mellette alkoholproblémái vannak és egyszer begyógyszerezte magát. nyeltem egy nagyot és már behozom lavrostól a cuccomat az előterünkből. mielőtt bárki kérdi van a páromnak munkája, én gyeden vagyok a kisebbikkel, egyenlőre akkor se tudunk sajnos elköltözni.
2015. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Amit az első írt az a legjobb átmeneti megoldás, hogyha pároddal együtt közösen leültök a szülőkkel és megbeszélitek a dolgokat. Pl. szobátokat kulccsal zárjátok ezentúl, ne nyissanak be rátok - mi van, ha épp szexeltek? -, cuccaidat te kimosod, ne nyúljanak hozzá stb. Szerintem meg lehet mind ezeket sértődés nélkül is beszélni. Ha jóindulatúak akkor meg pláne.
2015. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak néha alszom a párom szüleinél, de náluk is vannak fura dolgok. Épp az utóbbi időben tervezzük az összeköltözést és felmerült, hogy költözzünk oda hozzájuk. Hát én nem szeretnék őszintén megmondtam a páromnak is. Párom elmegy WC-zni nagydologgal, anyukája csak úgy bemegy, hogy neki kell egy tisztítószer. Én meg ülök és csak pislogok, hogy ejha... És ez nem egyszeri alkalom volt, kétszer is szemtanúja voltam ennek, de fürdés közben is előfordult már. Anyukája azzal érvelt, hogy az "anyád vagyok, láttam már ilyet" stb.

Aztán egyszer elkeveredett ott pár bugyim, és kimosva kaptam vissza, irtó kellemetlen volt. Aztán olyan is volt, hogy az összehajtott pizsamám közé rejtettem a topomat, de mire visszaértem a boltból már a kötélen száradt.

Én is ezt érzem, hogy nincs jogom ott nemtetszést nyilvánítani, nem az én lakásom, így csak szenvedni van jogom.

A párom ha látja, hogy nekem nem tetszik és rákérdez az anyja előtt ugyanúgy nem mondhatom meg...NEm tudom miért gondolja, hogy majd úgy megmondom.

2015. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
na igen ,ezek azok a dolgok amik kiboritanak!ez a bugyis dolog pl durva ,meg a cuccok közt turkálás.itt is kb ez van nap mint nap.de ha szólnék bunkónak és hálátlannak érezném magam.nem szereznék.konfliktust ,de nem értem hogy aki idös miért nem lehet toleráns?én elhiszem h látott már használt bugyit vagy nagywczni a fiát de ez durva.ha kulcsra zárom az ajtót az is furán jönne ki sztem.de tegnap pl épp csodás módon bekiabált ajtón keresztül ,hogy bejöhet-e?mondom kedvesen ,épp öltözöm egy pillanat ,de már nyit be.itt csak a költözês lesz megoldás ,úgy érzem.sajnos nem vagyok egy nagyszájú,szókimondó tipus meg egyszerüen nem vagyok itthon ês ha havi 100ezret tennék le az asztalra sem változna ez az érzés
2015. márc. 10. 20:29
 8/19 A kérdező kommentje:
illetve szólt ,hogy menjek le enni.csinâlt reggelit.visszautasítottam kedvesen ,akkor ébredeztem épp még.erre ö bejön ,beül az ágyba mellém és a lábam simogatva kérdi hogy ugye nem vagyok beteg?megbántott valaki vagy valami ?? könyörgöm nem öt éves vagyok de erre mit mondjak ,küldjem el ??nem volt szivem de próbáltam háritani hogy ezt nem "illik" ,bugyiban és trikoban fekszem.de ha nem adja ki az esze mit csináljak?
2015. márc. 10. 20:36
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akik másképp viszonyulnak a társasági és intim zónához, viszont az ő házukban nem teheted helyre őket. Hogy kerültetek egyáltalán hozzájuk? Odaköltöztél a párodhoz? Mert akkor egy szavad nem lehet, pusztán az ő jóindulatukon múlt, hogy befogadtak. Majd ha elköltöztök, megoldódik.
2015. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Csak az az opció van hogy durván szóltok be, vagy mindenre bólogattok? Mikor odaköltöztetek nyilván meg lett beszélve a szülőkkel, nem csak úgy beállítottál a kufferral hogy ja jöttem lakni. Le kellett volna akkor ülni megbeszélni, mik a szokásaik, és neked mik. És lefektetni az egyezséget hogy a ti szobátokat zárjátok, a te holmidhoz ne nyúljanak kérdés nélkül, hogy lesz a főzés, étkezés stb. Mert oké hogy nem a te házad de gondolom nem ingyen laksz ott tehát nem vendég vagy. A legjobb persze elköltözni de addig is mondd el mit szeretnél ha nem tennének. Mert ha összejön a sok sérelem kirobban belőled és az kinek jó?
2015. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!