Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lassan hányingerem van a...

Lassan hányingerem van a családomtól, gonosz lennék? Annyira szegények vagyunk, hogy nem fogok tudni továbbtanulni.

Figyelt kérdés
ELEGEM VAN,ebből a családból. Már négy napja nem lenne mit ennünk,ha nem rajtam élősködnének annyi pénzem nincs hogy elköltözzek,mert az orvosin akarok tanulni. Nagy álmom,de mivel ilyen csöves buta csóró a családom ez sose fog menni! Sosem kértem nagy dolgokat,nem kell táskácska,ruhácska,fesztiválocska csak hogy eltartsanak hogy tudjak tanulni,spórolok a könyvekre stb. Annyira rosszul osztják be a pénzt,hogy az hihetetlen,már 10-én nincs anyámnak egy forintja sem. Apám meg bosszúból nem ad,azt mondja kérjünk anyám új barátjától hát kössz b+. Arra bezzeg mindig van pénze,hogy igyon,krvázzon stb. A húgomról leszakad a ruha én vettem neki nadrágot. Nincs rendes internetünk,tv, semmi jelenleg is a barátnőm laptopját használom. Ha ez nem lenne elég,folyton engem cseszegetnek és mindig mindenki itt meg akar halni. UNOM! Az én kedvemet is húzzák le,teljesen depressziós lettem,folyton vinnyognak. Mit tegyek? 19/L
2015. máj. 22. 23:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem nagy segítség, és van aki el se fogadja, de ha Tapolca-Ajka-Keszthely vonzáskörzetében élsz esetleg ruhákkal tudunk segíteni valamit.
2015. máj. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Továbbtanulhatsz. Kollégium, diákhitel, diákmunka. Ne add fel.
2015. máj. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Dobbants! Kell egy minimális indulótőke, amivel kihúzod az első szoctámig, de ez néhány tízezer forint csak. Utána már kapsz szoctámot, és a te helyzetedben jó befektetés lenne igényelni a diákhitelt. Mert orvosi mellett dolgozni nem nagyon fogsz tudni. Viszont ha végigcsinálod, akkor nem nagyon lesz már utána problémád. Sőt ha akarod, még talán a családod is tudod támogatni.
2015. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat/segítséget! Ruháknak nagyon örülnék,de Budapest mellett élek az elég messze van. Nagyon sokat segítettetek ezekről a lehetőségeimről nem is tudtam! Egyébként szeretem a szüleim,mert jóindulatúak csak legtöbbször sajnos nagyon bután döntenek főleg a hitelekkel kapcsolatban. A lényeg,hogy ezek szerint lehetek orvos ezek ellenére is :)) aki pedig egyetem mellett dolgozik annak minden elismerésem tudtommal a pszichológia sem egy könnyű szak. Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2015. máj. 23. 12:42
 15/19 anonim ***** válasza:
44%

1-es te nagyon "sok" eszű! A pénz tudod fogy, másrészt ebben az országban a tartós jólétre nincs semmi biztosíték.az évek alatt a jövő-menő idióta kormányok miliónyi családot lehúztak teljesen anyagilag, szociális háló gyakorlatilag nincs, munka szinte a nullával egyenlő.Lehet, hogy anno mikor a kérdező született, még ők sem voltak olyan rossz helyzetben.

Nálunk is így van, családomban is hasonlóan volt.Sem én, sem anyám, sem nagyanyám nem a semmire csináltunk gyereket, később romlott meg az anyagi helyzet sok minden miatt.

Gondolkozni kell, nem általánosságokkal okoskodni.

2015. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Költőnő? ***** válasza:
82%
ruhákat tudok küldeni, ha gondolod, 167 cm vagyok, 55 kg. M-es a méretem. Dobj egy üzit a címeddel meg h ruhán belül mi az ami a legjobban kellene.
2015. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Tanulmányi eredményeidrol mit lehet tudni?
2015. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó ezt olvasni, mert ha okos vagy és amúgy bejutnál az állami orvosi képzésre, akkor piszok nehéz lesz. Az orvosi mellett nagyon nehéz dolgozni, szinte lehetetlen. Kollégiumba mindenképp próbálj bekerülni, apukádat beszéld rá, hogy fizesse neked a gyerektartást, első félévben sok helyen van olyan, hogy alaptámogatás, ami egy nagyobb összeg egyszeri alkalommal, mellette szociális támogatás minden hónapban. Az önkormányzattól bursa hungarica ösztöndíjat is lehet igényelni, de azt először csak tavaszi félévben fizetik ki, visszamenőleg is. Ösztöndíjat is csak második félévtől kaphatsz. Szerintem próbálj meg idén nyáron minél többet dolgozni, pénzt spórolni.
2015. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kiegészítés ezekhez a támogatásokhoz az kell, hogy papíron is minél rosszabb szociális helyzetben legyél. Tehát ha elméletben átlagos keresettel rendelkezik anyukád és nevelőapád is, akkor nincs sok esélyed. Viszont ki lehet töltetni velük olyan papírt, tanúkkal aláíratva, hogy nem tudnak támogatni. Ha van szegény, egyedül élő rokonod, akihez átjelentheted a lakcímedet, akkor ezt is érdemes meglépni. Tudom ez "csalásnak" tűnik, de sajnos, hiába "szakad le rólad a ruha", csak az számít, ami papíron van.

Ritkán szoktam javasolni, de a diákhitel is egy megoldás. (De ez legyen a legutolsó)

2015. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!