Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem akarok a gonosz nagyanyámmal együtt lenni?

Figyelt kérdés

Mindenkinek beszól, nem csak nekem, mindenkinek oda szól amit gondol! Idegeneknek is a boltba!


A faluba is mindenki utálja, mert mindenkit elhord lustának, utcalánynak, alkoholistának...


És jön hozzánk karácsony alkalmából, és én nem fogok kimenni a szobámból!

És már több veszekedés van emiatt!


Mindig beszól, az evésnél is.

Túl sokat szedek, kövér vagyok, hagyjak másnak is, ha nem szedek, akkor nem ízlik az ebéd, ennyit dolgozott vele anyukám.

Meg hallja, hogy nem tanulok jól, miért nem, bezzeg Ő az idejében olyan tanuló volt... Mindenki büszke volt rá...

Ne igyak annyi vizet, káros a csapvíz, az ásványvíz meg palackozott csapvíz, az üdítő káros...


Bárhogy viselkedsz lesz rá egy gonosz beszólása!


És ezt hallgatom évek óta karácsonykor, meg mindig mikor találkozok, és elegem van!


És mostantól nem fogok többé jó képet vágni ehhez!

És már megfenyegettek, hogy bajok lesznek, ha nem leszek engedelmes!


Ti mit tennétek? Ha bunkózok még rosszabb lesz, de más megoldást nem látok, a mamát tisztelni kell, és ki is használja, hogy Ő idős, és neki nem szólnak be!

16/F



2014. dec. 26. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ezt így mondd el anyukádnak.

Ha anyukád eltűri, hogy csak úgy ócsárolják, beszóljanak neki, az az ő problémája.

2014. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nézd levegőnek a mamát.
2014. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
Hát nem egyszerű:) Szerintem menj ki köszönj neki és mond meg, hogy nagyon beteg vagy,fertőző hasmenés pl és menj vissza a szobádba, vagy vonulj el a wc-re a telóddal együtt,hogy ne unatkozz:)
2014. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sáskáné válasza:
72%
Megértelek, az én nagymamám pont ilyen volt, mint amit leírtál. Éveken keresztül küzdöttem a dilemmával, hogy idős, ezért tisztelni kell, de olyan dolgai voltak, hogy szemernyi tiszteletet nem érdemelt. És éreztette is velem, hogy utál... Ráadásul mi együtt éltünk és a szüleim alig voltak otthon... Sokáig bántott,aztán rájöttem, hogy az a legjobb megoldás, ha levegőnek nézem. Annyit válaszolok csak, amennyit nagyon muszáj. Nem voltam bunkó vele, de nem kerestem a társaságát. Ha kérdezett, illedelmesen válaszoltam, de nagyon röviden és minden érzelem nélkül. Tényleg levegőnek néztem és ez nekem is jó volt. elégtételnek éreztem,meghunyászkodnom sem kellett és ez sokkal jobban idegesítette, mintha ordibáltam volna vele... Nekem bevált.
2015. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!