Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan követelőzőek a...

Miért olyan követelőzőek a gyerekek a szüleikkel, ha meg akarnak kapni valamit?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 17:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Anya mindig mondja / mondta, hogy kiskoromban (sem) voltam az a fajta gyerek, aki földhöz vágja magát a bevásárlóközpontban, boltban, ha szeretne valamit. Anya azt a 'technikát' választotta már egészen kicsi koromtól fogva, hogy ha boltban vagyunk szóljak, ha kell valami. Állítása szerint sosem vergődtem, hisztiztem, sosem követelőztem. Nem is emlékszem különösképpen olyanra, hogy a boltból, vagy innen-onnan nagyon akartam volna valamit. Anya azt mondta, hogy megvett nekem 'mindent'.


Tizenéves koromban sem 'vergődtem', hisztiztem semmiért. A 'kamasz korom' (utálom ezt a szót) annyiból állt, hogy mindig a legolcsóbb, de jó drogériás termékeket vettem meg, illetve ruhákat is akkor vettem a New Yorker-ben, ha 290-re le volt akciózva. iPhone-ért sosem vergődtem, buli, pia, pasik miatt sem, mert nem jártam el.

2015. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Èn pl màr egèsz pici koruktòl kezdve lefektettem ennek a szabàlyait, amikhez a gyerekek hozzà is szoktak. Dràgàb jàtèk csak ūnnepekkor van, èdessèg 1-1 db heti kètszer. Apròsàgokat pedig havi egyszer vàlaszthatnak maguknak. Soha nem követelőztek, ès nem akartak màr màsnap valami màst. Ruhàkat szūksèg szerint veszūnk, de ebben is szerencsèm van, mert nem szoktàk a fejemhez vàgni,hogy egyikőjūk többet kap, mint a màsik. Nàlunk ez bevàlt, de ez ìgy megy miòta ők vannak nekem, ìgy nem követelőznek. Szerintem nagyon fontos màr az elejèn fixen hozzà àllni a dolgokhoz. Ha a gyerek megszokik egy bizonyosan jobb èletszìnvonalat, neki nehèz lenne megèrteni, hogy most nem telik rà, mert anyagi gondok lettek. Inkàbb kapjon annyit ami mèg szerènyebb körūlmènyek közt is megoldhatò, ìgy nem szàll el vele a lò.
2015. júl. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Mert gyerek. Még csak így tudja kifejezni, mit szeretne.

Azon sem botránkozunk meg, amikor a csecsemő bömböl, mert éhes.

2016. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Szülői hiba. A szülő nem kommunikál a gyerekével, nem veszi a fáradtságot, hogy elmagyarázza a dolgokat. Anyám pedagógus, tanult ember, de ha szerettem volna valamit egyszerűen rávágta, hogy nem. Erre én: miért nem? Erre ő: Csak nem.


Attól mert egy gyerek még csak egy tapasztalatlan életforma, attól még megértheti, ha szépen elmagyaráznak neki valamit, az ő szintjére lefordítva.


A másik amit utáltam óvodás koromban, meg alsós koromban, hogy mi a f>szért kell a ruhámnál fogva ráncigálni, ha valami előadásra gyakoroltunk???????????? Ha megmondta volna a tanító néni, hogy álljak amoda, odaálltam volna anélkül is, hogy a ruhámnál fogva húzott volna oda.

2016. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
89%
nevelés kérdése az egész :)
2016. okt. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom mert kicsiként meg volt nekik engedve minden, vagy csak alapból olyan típusúak, hogy akaratosabbak és makacsabbak.


Én pl. kicsiként mindig PEZ cukorkát vettem a boltban, és megettem a bátyáimmal, pedig muter mondta hogy bármilyen csokit vagy cukrot választhatok. A bátyám pont az ellenkezője, mindig megette előlünk a csokit, és egyéb édességeket, amikor nagyobb volt ugye meg mindig hisztizett a pénzért, pedig ugyan úgy lettünk nevelve.

2016. okt. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%
Mert rohadtul el vannak kényeztetve és megszokták, h hisztiznek kicsit aztán dől a lé...
2017. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
Konkrétan rengeteg családnál látom ezt. Kiskorban elkezdi, nem ellenkeznek neki a szüleik, nagykorban meg már nem bírnak vele... Ők tudják...
2017. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
74%
A gyerek a szülők tükörképe. Ha hagyják elharapózni a gyerekkori hisztit, akkor később is ott lesz a követelőzés. Valójában már a mai szülők is el lettek kényeztetve alaposan, akkor ne csodálkozzunk, hogy ők még ennyire se tudnak nevelni.
2017. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem leginkább az otthoni nevelés és az iskolai társaság miatt.


Megmondom őszintén, én leginkább olyan családokban láttam követelőző gyerekeket, ahol követelőző felnőttek vannak. Ahol a szülő sem kedvesen, szépen, mindent megmagyarázva kéri meg a gyereket bármire, hanem ordít, üvölt, parancsol, kényszerít, ha nem jó jegyet hozol haza, akkor megver, és a fő indok az, hogy "az anyád vagyok". Akkor szokott ez visszaütni, amikor a gyerek, aki otthon nyilván nem a megbeszélést látja, követeli az iPhone-t, amit szerinte meg KELL kapnia, mert ő a gyerek, az anyjának KELL eltartania és mindent megvenni neki, és amúgy is jól tanul. Ahol a gyerekkel normálisan bánnak gyerekkorában, ott én nem gyakran láttam hisztis követelőzést.


Ahol meg volt, ott meg sajnos olyasmi miatt, amit nem lehet kikerülni: hogy esetleg az osztályban az összes gyerek, főleg a hangadók, is ilyen kis követelőzőek... gyerek azt látja, hogy ez az átlag, ez a normális. De ekkor is szépen le kell ülni, és elmagyarázni, hogy Pistike osztálytársad nem látja át a felnőttek életét, és nekünk most nincs pénzünk erre.

2017. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!