Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit tennétek ilyen...

Szülők, ti mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Három gyerekes anyuka vagyok. Egy kisfiúval és két lánnyal. Az idősebb lányom 3 éve elhunyt egy autóbalesetben. A barátaival utazott, vétlenek voltak, rosszkor voltak rossz helyen. Sok időbe tellett felfogni a történteket és abbahagyni az önmarcangolást, amiért elengedtem abba a buliba. Szégyen nem szégyen pszichológustól kértünk segítséget a férjemmel, hogy segítsen feldolgozni ezt a tragédiát.


A kislányom hatodikos általános iskolás. A napokban volt egy drogprevenciós, illetve baleset megelőzési előadásuk az iskolában. Utóbbinál lejátszottak nekik egy videót egy fiatal társaságról, akik disco balesetet szenvednek. A vétkes és az ártatlan autó szemszögét is bemutatták.

A lányom, amikor rájött miről fog szólni ez az előadás, odahívta a tanárnőjét és megkérte hagy menjen ki a teremből, mert ezt nem szeretné végig nézni. A tanár ugyan tudja mi történt a nővérével azt mondta nem fog neki ártani, ha látja és nem engedte ki arra hivatkozva, hogy nem ülhet kint egyedül, amíg a többiek a videót nézik. Aznap egy barátnője kísérte haza a lányomat, aki rázkódott a zokogástól még akkor is, amikor belépett itthon az ajtón. Elmesélték mi történt. A barátnője szerint már a második percben pityergett a lányom és ismét kérte a tanárnőt, hogy hagy menjen ki. A reakció ugyanaz volt, mint előtte. Végül leborult a padra és végig sírta az egészet csendben.

Itthon mutattak nekem is egy youtube videót, ami a film végén szerepelt egy lány szinkronjában ( https://www.youtube.com/watch?v=mHVzA9xtEeE), őszintén szólva a harmadik mondat után nem tudtam hova nézni és mire fogni, hogy kapcsoljuk ki. Ismertem ezt a "történetet" régről, de ez olyan sebeket tépett fel, hogy utána együtt sírtunk a lányommal fél délután.

Értem én, hogy a fiatalok lelkére akarnak hatni, de én azt gondolom, hogy a tanárnak figyelembe kellett volna vennie a lányom kicsit speciálisabb esetét és lehetőséget kellett volna biztosítania arra, hogy ne kelljen ezt megnéznie, ha kéri.

A lányom 12 éves létére azóta mindennap sírva alszik el és olyan kérdései vannak, hogy vajon a nővérének voltak-e fájdalmai mielőtt meghalt? Vajon tudta-e hogy meg fog halni? Ő vajon telefonált volna-e, ha tud? Mik lehettek az utolsó gondolatai? Hogy érezhette magát az utolsó bulijában? Olyan kérdések, amikre én is csak kerestem a válaszokat s örültem, hogy sikerült elengednem őket végre. Rengeteget beszélgetünk vele a férjemmel és ha kell szakember segítségét is kérjük, viszont szeretném ezt a tanárral is megbeszélni.

Nem vagyok az az anyuka, aki minden apróságért berohangál a suliba, de ezt most nagyon komoly törésnek éltem meg. Azt sem tudom mit mondhatnék neki, de ha igaz az, amit a lányok elmondtak, felér valami kegyetlen középkori kínzással az, amit a lányom abban a 20-25 percben átélt.


Ti mit tennétek? Mit mondanátok? Hagynátok, vagy panaszt tennétek?



2015. ápr. 5. 22:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképp bemennék az iskolába és leteremteném őket.
2015. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom mit tennék, de próbáld más oldalról nézni a dolgot. Ti pszichológushoz jártatok a férjeddel. És a kislányod? Ő hogy dolgozta fel? Ezek szerint még sehogy. Most kijöttek belőle a kérdések, lehet tényleg kéne neki szakember, hogy segítsen megnyugodni.

Nagyon sajnálom és részvétem!

2015. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Biztos,hogy bemennék.

Ellenben, a lány helyében én fogtam volna magam és kijöttem volna a teremből, abban a pillanatban.

2015. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Én mindenképpen bemennék a tanárnőhöz. Nem letámadni, meg balhézni, kiabálni, annak semmi értelme. Egyszerűen tények elé állítanám, elmondanám neki, mi lett a makacsságának az eredménye és megkérném, hogy egy esetleges legközelebbi alkalommal, legyen tekintettel a helyzetre. De tényleg semmi kiabálás, meg vádaskodás, csak a kemény, száraz tények. Ha van egy kis lelkiismerete, ez is eléggé megviseli majd és akkor talán legközelebb lesz benne némi empátia.
2015. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Bár én nem vagyok szülő, de tényleg beszélned kellene a tanárral, sőt én az igazgatót is bevennem a beszélgetésbe. Én se az a fajta vagyok aki mindent szóvátesz,de ez most tényleg kegyetlen volt. :-(
2015. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
95%
Szia! Egyértelműen panaszt tennék, mert világos, hogy egy ilyen trauma után kényszeríteni valakit a videó megnézésére lelki fájdalmat fog okozni, pláne a videó közben amikor elkezdett sírni, egy hülye is tudhatta volna, hogy fájdalmas neki végignézni. Szerintem ez a tanár alkalmatlan a munkájára, semmi empatikus képessége nincs, és még hülye is, mert nem ismeri fel az egyértelmű jeleket. Egy tanár felelős a diákjai lelki fejlődéséért is ebben a korban, ő pedig nyilvánvalóan képtelen ezt megvalósítani.
2015. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Tanárnak elmondani a véleményedet. Gyereket másik iskolába vinni és keresni neki is szakembert, aki segít neki feldolgozni a nővérével történteket. Most olyan korban van a lányod, többet felfog a történtekből, mint 3 évvel ezelőtt.
2015. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Részvétem nektek.

Az én anyám nem állna meg az adott tanárnál, menne az igazgatóhoz. (Megtette, pedig kb. 12 év alatt akkor egyszer volt benn az iskolában, szóval nem volt egy "balhézós" típus)

Az ilyen ember se nem tanárnak nem való, sem semmilyen olyan szakmába, ahol emberekkel kell foglalkozni!

Sajnos érdemben már az igazgató sem tud tenni semmit, de akkor se hallgass, vegyék észre, hogy helytelenül cselekedtek!

A gyerekeidnek meg mondd meg, ha hasonló dolog történne (kicsi az esélye, de mégis), ne hallgassanak a tanárra (pedig engem is az "engedelmességre" neveltek, de józan ész is van a világon) - ott, rögtön kisétálhatott volna és akár ő maga bemehetett volna akkor az igazgatóhoz.

2015. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Én bemennék az igazgatóhoz és biztos, h elküldeném a tanárt a fenébe.

A kislányt vigyétek tanatológushoz.

2015. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelmű, hogy be mennék! Azért az esetleg nem tűnt fel a kedves tanárnőnek, hogy végig sírt a kislányod? Ez a tapintatlanság netovábbja! Nyilván nem neki kell megnyugtatni a lányod... Komolyan nem értem, hogy lehet valaki ennyire szivtelen!
2015. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!