Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim beleszólhatnak, hogy...

Szüleim beleszólhatnak, hogy a saját pénzem mire költöm?

Figyelt kérdés

Nyáron fogok dolgozni, a megkeresett pénzből új gépet szeretnék venni. Szüleim nem örülnének, hisz a mostani is működik igazából, nincs baj vele (a tervem hogy ezt nekik adom)

Tudom, hogy marhaságnak gondolhatják, szerintetek mennyire szólhatnak bele hogy mire költöm a saját pénzem?


2015. máj. 24. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha dolgozni fogsz,adsz is haza valamennyit,akkor nem szólhatnak bele.
2015. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

Kérdés, hogy mennyi idös vagy.


Ugyanis ha nem vagy még 18, akkor jogilag nem vehetsz nagy értékü dolgot.


Másrészt ha a szüleid szerint értelmetlen dologra költöd, akkor megtehetik, hogy másra valamire nem adnak, amire ez a pénz kellett volna.

2015. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
ez nagyon a korulmenyektol fugg. Ha a szuleid tartanak el az utolso fillerig, akkor bizony beleszolhatnak.
2015. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Először nézd meg, mennyit tudsz összeszedni, és az mire elég. Megveheted az új gépet alkatrészenként is, akkor meg nem is muszáj egy helyről, elég, ha apránként összeszeded pár hét alatt, gondolom, nem vitetnék vissza, ha már ott lenne készen. Sejtem, milyen a szüleid gondolkodása, az én szüleim akkor változtattak ezen, amikor rájöttek, hogy jobb, ha külön gépek vannak családon belül, merthogy közben nekik is kellett munkához, úgy meg bonyolultabb osztozni egy gépen, hogy mindenki korlátozottan van csak otthon egyszerre.
2015. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Hát azért az eléggé szar dolog ha a szülő pénzzel korlátozza/zsarolja/irányítja a gyerekét.


Megkérdezném hogy szerintük mi az amire költenem kellene a saját pénzem, és érvelnék hogy nekem miért kell új számítógép.

2015. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
OkosTóni89 - Az én szüleim is ilyenek, most meg csodálkoznak, miért nem tudok elköltözni...
2015. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Bármibe beleszólhatnak.

De nem szép tőlük, hogy azt a pénzt, amit te keresel, nem költheted arra, amire szeretnéd. Főleg, hogy nem is valami hülyeségre akarod költeni.

Persze, ha rosszul álltok nagyon anyagilag, akkor biztosan lenne jobb helye is ennek a pénznek és nem egy második gép kéne. De ezt te tudod megítélni, én nem.

2015. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sose szóltak bele, azt mondták én kerestem meg, igazából megtehettem volna, hogy nem is dolgozom nyáron, nem kötelező, akkor mit vesznek el?...nem is mentem volna ha elvették volna.

Ha el tudták volna venni....

2015. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
Amikor annyi idős voltam mint te magamtól mentem el dolgozni, hogy egy kis pénzzel tudjam segíteni a családomat, te meg ilyen butaságokra költenéd...add szépen nekik te is
2015. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Amennyiben otthon élsz és ők tartanak el, teljes mértékben beleszolhatnak.
2015. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!