Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom elképzelni, hogy a...

Nem tudom elképzelni, hogy a szüleim alatt nevelkedett bárki is nagypofájú, önbizalommal teli valaki legyen, akkor a szüleim az oka annak, hogy pont az ellenkezője lettem?

Figyelt kérdés

Sokszor adnak olyan tanácsokat, mintha tök hülyének néznének, és én nem értem, hogy most akkor önállósodjak is meg ne is vagy mi?


Egyik tesóm se volt sose nagypofájú, az öcsémen is észreveszem azokat a jeleket, amikor a barátaival van, ami rajtam és a nagytesómon is észrevehető volt, ez a társaságban való, beilleszkedési kényelmetlenség


Egy ami miatt eszméletlenül furcsának tartottam magam sokáig, hogy nálunk a káromkodás az nem volt szokás, de én számomra még megszégyenítő is volt, ha szüleim közelébe valaki elejtett valami szót, de aztán hallottam pl tv-be is és borzasztóan kellemetlen volt emiatt velük TV-t nézni


Sokszor nem volt kedvem bemutatkozni embereknek és bénának éreztem magam, a nevemet hülyén mondtam, és baromi szar volt, azóta is néha még bénán érzem magam, ez mitől van?


21



2015. máj. 26. 01:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Sokszor nem volt kedvem bemutatkozni embereknek, de ők erőltették, mert úgy illik és bénának éreztem magam, a nevemet hülyén mondtam, és baromi szar volt, azóta is néha még bénán érzem magam, ez mitől van?
2015. máj. 26. 01:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem szocializálódtál.


Forogj sokat emberek között, foglalkozz emberekkel, vállalj olyan munkát, ahol emberekkel kell foglalkozni, kommunikálni, beszélni, odafigyelni, kapcsolatot teremteni. Mosolyogj, nézz a szemükbe, viselkedj normálisan, barátságosan, nyíltan, légy rokonszenves. Pár év gyakorlat egy megfelelő állásban, és jól belejössz. Nekem is sokat segített a megfelelő munkakör, bár az is igaz, hogy annyira szerencsétlen, mint te, én azért sosem voltam.

Na fel a fejjel, gyakorolni, csak nyíltan, barátságosan!

2015. máj. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Magyarul akinek van önbizalma, az nagypofájú?? Aha... Világi nagy ostobaság.Téged kb. ilyen szociálisan életképtelen szobanövénynek nevelhettek, akinek 0 önbizalma van. Mi a fenéért kérdés, hogy legyél-e önálló? Az lenne a normális...

Kezdj valamit magaddal nagyon sürgősen, mert ez elég nagy probléma.

2015. máj. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező ilyeneken ne gondolkozz."Légy hű önmagadhoz"ennyi a lényeg :)
2015. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kend a szüleidre, hogy nehezen illeszkedsz be, meg a nevedet hülyén mondtad (ez utóbbit egyébként lehet egyedül otthon gyakorolni).

Az, hogy a káromkodás nálatok otthon nem szokás, az becsülendő dolog, ezért inkább tiszteld a szüleidet.


A szüleid azért tanácsolnak nyilvánvaló dolgokat, mert szemük előtt még az a gyerek van, aki 10-15 évvel ezelőtt voltál. Ez a legtöbb szülőnél így van: haláláig aggódik a 30-40-50 éves, családos gyerekéért, nehogy elüsse az autó, vagy sapka nélkül megfázzon. Egy darabig ez engem is idegesített, de most már megöregedtek a szüleim és arra gondolok, bárcsak mondanák a magukét még sokáig - mert ez azt jelenti, hogy még élnek.


Te meg barátkozz, ismerkedj, gyakorold a társas érintkezést, aztán majd belejössz, mint mindenki más.

2015. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan egy dolgot írtál a szüleidről, azt hogy nálatok nem volt szokás a káromkodás. Ez is pozitív.

Biztosan befolyásol a szüleid viselkedése, a reakcióik a te dolgaidra. De ahogy kezdesz felnőni tinikorban, te is látod, hogy milyen vagy és min kéne változtatni. Akkor meg is van rá a lehetőséged, hogy változz. Szerintem már elég idős vagy ahhoz, hogy ne keseregj, hanem fejleszd magad abban, amiben szükségét látod.

2015. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak nem kifele színjátszó, családon belül meg elnyomó szülők gyereke vagy? Ott szokott ilyen lenni.
2015. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!