Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a pont, ameddig egészség...

Pszi1984 kérdése:

Mi az a pont, ameddig egészséges, hogy a párom gyermeke van előtérbe kettőnkkel (velem) szemben, holott én várom jobban, hogy jöjjön hozzánk is?

Figyelt kérdés
Párom 42 éves férfi, én 30 éves nő vagyok. Van egy helyes, és szeretni való 14 éves fia. Szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk. :) Nekünk nincs közös gyermekünk, még a kapcsolat fiatalsága miatt (másfél év). De bevalloom elgondolkodtató, ahogy kezeli ezt a szituációt. Nem vagyunk mély segénységben, de gazdagságban sem. Mondhatni átlag emberek mindennapjait éljük, annak minden problémájával. Mivel az Ő gyermeke is, nem csak az anyukájáé, elfogadtam a gyerektartás fizetését, bár a rá eső házrészt ott hagyta a gyermek részére, és semmi nélkül távozott a kapcsolatból... De rendben, legyen.. elfogadom, mert szeretem mindkettőjüket. Ám úgy alakult, hogy egy komolyabb műtétre kell mennem, s szükségem lenne pénzre, amit... (a folytatást gondolom mindenki gondolja, s most nem ez a lényeg.) Sajnos nem tudok bejelentkezni a műtétre, mert Ő nem kapja rendesen a fizetését, de a gyereknek kell cipő, farmer, zsebpénz... Meg perszre vigyük vissza a koleszba.... Igazából nem is tudom miért teszem fel a kérdést, csak valahol fáj, hogy az nem számít velem mi lesz.... (?) Szóval mit gondoltok..? S kérem, aki válaszol, tiszteljen meg, s ne azt mondja, hogy sajnálom a gyermekétől.... mert nem így van. :) Szeretem, mint a sajátom, s ezt a gyerkőc is érzi, hiába 14... Sokat tanulunk és főzünk Vele együtt. Köszönöm.

2014. nov. 17. 09:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

Miért kell pénz a műtétre, milyen műtét??? Nekem is volt már műtétem, nem fizettem senkinek sem.

A gyerektartás kifizetése után nem marad pénz a műtétre? Vagy azért nem marad pénz, mert még pluszban vásároltok a gyereknek?

A te fizetésed is a gyerekre megy? Ha nem lenne a párod, hanem egyedül lennél, akkor ki tudnád fizetni a műtétet?

Bocsánat, hogy nem válaszok, hanem kérdések jutottak eszembe, de a válaszhoz nekem nem volt elég információ.

2014. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagytok házasok, csak egy kapcsolat elején jártok (te írtad, hogy fiatal kapcsolat). Szerintem a kiadásaidat neked kellene fizetned, így teljesen mindegy, hogy ő mennyit költ a gyerekére, a te problémádnak ehhez semmi köze.
2014. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nos, azért kell pénz a műtétre, mert magán úton járok az orvosomhoz. Ha magam lennék is simán ki tudnám fizetni a költségeim. Természetesen marad pénz, de valamiből élni is kell, illetve a havi számlákat befizetni. Páromnak utazási költségét biztosítani, a mellett, hogy a fizetése ritkán érkezik, mert mint tudjuk sok szakmában körbetartozás van. Soha nem képezi vita tárgyát ez kettőnk között. De a kérdésre azért volt szükség, hogy más szemszögéből is látni tudja a problémámat.. S így talán rájövök, hogy nem is eget rengető.. vagy valamilyen megoldás adódik... Félreértés ne essék. Nagyon szeretem a párom. S remek a kettőnk kapcsolata. :)
2014. nov. 17. 09:56
 4/41 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló. Nos ez azért nem megoldható, mert a mi pénzünk közös... Mivel a mostani rossz helyzetben is támogatom a fiát. ezen kívül az én házamban élünk. Nem vagyok magamnakvaló.. Csak keresem magamban azt a pontot, amikor magamra is gondoljak.
2014. nov. 17. 09:58
 5/41 anonim ***** válasza:
25%
menj tb-s orvoshoz és kérdeés megoldva
2014. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
93%

És nem lehet megoldani ezt a műtétet nem magánorvosnál?

Nem tudom, milyen műtét. De a legtöbb magánklinikán ugyanazok az orvosok dolgoznak, akik az állami intézményekben is. Sokszor kontrollra már nem is a magába, hanem a rendes munkahelyükre hívnak vissza.


Egyébként meg, ha nagyrészt a te fizetésedből éltek, akkor szerintem simán megoldható, hogy adott hónapban a gyerektartáson kívül mást nem fizettek a gyereknek, és a fennmaradó pénzt félreteszed a műtétre.

A te pénzedet ne a párod akarja beosztani. Ha ezt szóváteszi, akkor elgondolkodnék rajta, hogy nem a pénz miatt van-e velem.

2014. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Nos, megmondom őszintén én is arra gondoltam, hogy jövő hónapban kifizetjük a gyerektartást, s nem költök több pénzt most a gyerkőcre, de mégis karácsony lesz.... s sajnos tólnom kell az orvost januárra.. De közben félek, mert a tüneteim közben súlyosbodtak... Nem titok, nőgyógyászati műtétem lesz. S már fiatal felnőtt koromban bebizonyosodott, hogy sajnos vannak területek, ahol inkább fizetni kell az orvosnak. Régóta hozzá járok. Maximális a bizalom. S nem szeretnék váltani. Na, mostmár lehet, hogy jobban látható a dilemmám.
2014. nov. 17. 10:06
 8/41 anonim ***** válasza:
90%

Hát én itt nem látok dilemmát.

A gyerektartáson felül miért kéne neked finanszírozni bármit a gyerekkel kapcsolatban? Főleg ilyen helyzetben. Azért van egy prioritási sorrend. Az egészség fontosabb mindennél.

Ha ezt nem értik meg, akkor komolyan mondom, hogy téged nagyon lehúznak anyagilag. De te tudod. Én nem mártírkodnék, amikor az egészségemről van szó.

2014. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
96%
Ha a kézenfekvő tb-s megoldás nem megy valami miatt, azt tenném, hogy elmondanám, erre kell a pénz, most a számlákban tudna-e többet segíteni/vagy állni? szóval NE a gyerekre-költés jöjjön szóba, hanem a ti közös életviteletek, ahol egy +kiadás merült fel.
2014. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem itt a válaszolók kettősségét. Most a nő fizetéséből élnek, a nő fizeti a gyerektartást, a saját házában és nem költhet magára? Azt mondjátok menjen magánorvoshoz?

Ha egy férfi írná ezt ki mindenki pattogna, hogy mi az hogy asszonyka nem kap rendesen fizetést, ne tartsa már el vadidegen gyerekét van annak apja.


Kérdező, elhiszem, hogy jön a Karácsony, de legyen már az első az egészséged! Gyerektartást kifizetitek, és a gyerek kap egy pici apróságot Karácsonyra. Így marad pénz a műtétedre. Nem szoríthatod magad háttérbe, így is rengeteget teszel azzal, hogy segítesz a gyerek felé nyújtott anyagiak kifizetésében. Más nők azon pattognak, hogy hogy kéne gyerektartást csökkenteni, hogy kellene a gyereket elüldözni, keresztbe tenni. És te nem vagy ilyen. Most kivételesen gondolj magadra, az a gyerek nem hal bele, ha 1-2 hónapig nem kap plussz dolgot, de neked súlyosbodhatnak az egészségügyi gondjaid!

2014. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!