Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha gyereketek...

Mit tennétek, ha gyereketek bosszúból rágót ragasztana a hajatokba?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 19:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
62%

Régen rossz, ha a szülő, akinek bölcsen támogatni és irányítani kéne a kamasz gyerekét, lemegy a visszaszadizós, visszabosszulós óvodás szintre. A kamasz egetverő hülyeségekre képes, még a legjobban nevelt is, ott van egy átmeneti állapotban, se nem tündibündi gyerek, se nem komoly, felelősségteljes felnőtt, tombolnak benne a hormonok, a teste és az arca idegen számára, néha tele van világfájdalommal, néha meg 10 centire a föld felett lebeg. Emlékezzetek már vissza a saját kamaszkorotokra! Életemben először és utoljára 16 évesen vágtam földhöz tányért, mert összevesztünk apámmal, pedig igazi mintagyerek voltam (aztán ki is nőttem:-)).


Persze hogy megengedhetetlen, amit csinált a kölök, de nem megtorolni kell, mint valami bosszúálló Jehova vagy vásott utcagyerek, hanem ráébreszteni arra, hogy ez egyrészt hülyeség és tilos, másrészt nem célravezető. Ahhoz, hogy megértse, nemcsak büntetni kell (ésszerű módon), hanem beszélni is vele, akkor, amikor már a szülő és a gyerek is lehiggadt.

2015. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Komolyan elbeszélgetnék vele. Ha ez nem megy, le fogok menni az ő szintjére, és lenne egy jó kis rágógyűjtemény a hajában.
2015. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
(Feri: sőt, még járhat ő is úgy a rágóval, mint Darmol Purgos...)
2015. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!