Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy furcsa kérdéssel fordulnék...

Egy furcsa kérdéssel fordulnék hozzátok amelyben az anyukamrol lenne szó. Vajon mi ütött belé? A többit lent láthatjátok.

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a fő problémám,hogy az anyukám nagyon megváltozott. Tavaly ősszel töltöttem be a 18-at és elég gyakran a barátomnál töltöm az időmet,gyakran együtt is alszunk. Anyukám egyszerűen úgy gondolja hogy mivel elmultam 18 eves ideje lenne elmennem otthonról. Hiaba mondom neki hogy keresek diakmunkat es adok haza penzt ha ez a gondja mert ez sem hatja meg csak minden áron azt akarja hogy menjek el és lakjak a barátommal mert ő ugy veszi h ez már együtt elesnek számít amit mi csinalunk. Hozzateszem hogy 3 műszakban dolgozik igy eleg gyakran szoktam hazamenni pl amikor délutános akkor egesz nap otthon vagyok ha pedig éjszakás akkor is otthon szoktam aludni. Többek között azert vagyok nála Ennyire sokat mivel úgy érzem a szüleim eluldoztek otthonról. Teljesen érthetetlen dolgokat muvelnek velem az anyám mindig kitalál valami hülyeséget amivel belém tud kötni és ha negvedenem magamat akkor apa is mellette áll ki pedig rengetegszer nincs igaza es apa ezt képtelen belátni.olyan dolgokra gondolok itt például amikért anya szól hogy miért nem szedtem ossze a hajamat fesulkodes utan vagy miert nem rakok ugy rendet az asztalomon hogy bem is én csinálta rajta kupit hanem ők mert teleszorjak mindennel. Az anyám mostanaban egy furcsa ugymond beképzelt stílust is felvett és imád minden ok nelkul ugy beszelni hozzam mintha a kutyája lennek. Lehetetlen dolgok miatt képes belém kötni csak hogy keltse a feszültséget amivel felhuzhassa apámat is es vegul trágár szavakkal illetve elérjék h tenyleg elmenjek otthonról. Azt is mondta hogy sokkal rosszabb ember vagyok mint ők meg ilyenek. Meg h ismerem e azt a mondast h jobb valakit távolról szeretni mint közelről gyűlölni...azt mondja csak azert jarok haza h kihasznalhassam őket mikozben azert megyek mert hiányoznak. Azért is kepes kritizálni hogy mennyire le kellene mar vágnom a hajamat mert olyan nagyon töredezett...csak azt nem teszi hozza h mibol menjek el fodrászhoz mikor csak érettségi utan tudok dolgozni menni. Egyszóval a multkor igy megmondta hogy ha nem tudok az ő rendmaniajanak megfelelni akkor eltakarodhatok itthonrol..Egyszeruen nem birom elviselni hogy miert nekem kell ilyeneket mondani es eluldozni itthonrol mikor még egyaltalan nem vagyok felkészülve arra h elköltözzek. Azt még szeretném hozzátenni h bulizni nem jarok nem iszok nem cigizek es semmilyen hasonlo szerrel nem élek mégis engem mondanak el mindenfele rossz embernek. Legyszives segitsetek mert teljesen kilátástalannak tartom a helyzetet mert ugy érzem semmi nem igaz abbol amiket mondanak rám és rossz embernek sem tartom magam..mindigis utaltam azokat akik masokat bántanak az iskolában is pont ezert én voltam kikozositve. Szóval előre is köszönöm a jó tanácsokat.

2015. máj. 28. 15:38
 1/10 anonim válasza:
62%
Sajnálom, de úgy látszik édesanyád nem bírja a sok stresszt. Én azt mondanám, hogy nézessen meg egy pszihológust mert ez nem normális... Szerintem ezt te is tudod. De ezt NE MOND MEG NEKI!! valószínűleg az apád is tudja, hogy valami nincs rendben, ezért édesanyád mellett áll. Ha valakivel akkor én apáddal próbálnék meg beszélni, vagy felkeresném az iskolapszihológust és vele beszélnék erről. Szerintem ez nem egy ritka eset neki biztos vannak hasznos tippjei. Én annyit mondok csak, hogy ne hibáztasd lehet valami komoly dolog van a háttérben. Remélem van iskolapszihológus az iskoládban, ajánlom a vele való beszélgetést, és ne hibáztasd magad! semmi rosszat nem tettél, valószínűleg nem te vagy a hiba, csak az ezköz amin levezeti dühét.
2015. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia! feltételezem akkor, hogy most érettségizel. velem is hasonló a helyzet, szeretnének már elpaterolni itthonról.

én már néztem melót szövetkezetnél, de jeleztem, hogy csak július 20.tól tudok menni. sajnos csak egy gyárról van szó, de jobb mint a semmi.

szóval javaslom hogy kezdj el te is keresgélni valamit, és ahogy vége az érettséginek menj el dolgozni. tegyél félre , gyűjtögess. és ha tényleg úgy érzed, hogy nem jó otthon akkor dobbants. itt a környéken akár már 25ezerért lehet bérelni szobát+6-10ezer a rezsi.

szóval főleg ha a barátod is dolgozik, akkor kezdetnek egy ilyen is megtenné.

én is gondolom, hogy nem lesz egy álom még lakótársakkal lakni stb, de mivel nincs jelenleg más megoldás az lesz.

egyébként el tudom képzelni, hogyha elkezdenél dolgozni és látnák hogy önállósodsz, akkor nem sürgetnék hogy állj a saját lábadra. az is lehet, hogy zavarja hogy sok időt töltesz a barátoddal

2015. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amit írtál, abból nekem az jön le, hogy anyud nem bánná, ha önállósodnál és elhúznál hazulról.


Azért rákérdezek lány vagy, vagy homoszexuális srác (nick név miatt), utóbbi esetben ez normális szülőtől is jobban érthető.

2015. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fancsi002 válasza:

Szia Drága! :)

Remélem egy kicsit vigsztalni fog amit most írok! én is hasonló cipőben járok tudom miről beszélsz. Csak nálunk annyi a különbség h anyu még ugráltat is és nem csak paraszt velem. Szerintem a legjobb megoldás ha nem szólsz semmit kicsit játszod a süketet bológatsz de aztán úgy csinálod ahogy te szeretnéd. Nálam legalábbis ez bejött utánna meg azt dünnyüg a hátam mögött amit akar. (De pl nálunk olyan is előfordult nem is egyszer h anyukám burkoltan közölte velem h olyan vagyok mint a sarkon dolgozó nők, mert az ő értékeihez képest túl rövid szoknyát vagy nadrágot vettem fel)


Ne aggódj minden rendbe fog jönni :) Csak legyél erős :)

2015. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok de azt hittem ez egyértelmű :D köszönöm a válaszaitokat de sajnos ma még csak tovább romlott a helyzet. Apa hazajött a munkából és anya pedig ujra nekiállt a hülyeségeit mondani direkt előtte aki persze szokás szerint neki adott igazat és irtóra összeveszett velem. Olyanokat mondott hogy én semmire való vagyok pedig minden nap végzek házimunkát szoval megint minden hasonlónak elmondott es azzal fenyegetőzik hogy nem jon haza ezentúl amikor én itthon vagyok. Próbáltam neki megmondani hogy hiszen anya kotoszkodik és nem is én minden amit mondok neki teljesen hiábavaló mert anyának ad igazat. Azt mondja ha nem vagyok kepes megfelelni anyám elvárásainak akkor tényleg nincs helyem itthon es hogy biztos abban is hogy nem fogok nyári munkát keresni hiaba mondtam h csak a szóbeli utan mert ezt sem érti meg. Azt mondja meg sem próbálok eleget tenni anyám elvárásainak pedig ez sem igaz mert mint mondtam minden nap segitek valamit. Azt hiszem talan egy fontos reszt kihagytam a kerdesembol meghozza azt h kb egy éve apám beleszeretett egy masik nőbe es én teljesen biztos vagyok benne h azert amiert anyám idegbaja folyton várta itthon. Azota lett anya is Ennyire vészes meg ő is. Csak nem értem azt hogy ha anya mindig nekem panaszkodott róla akkor miert rám haragszik és nem rá? Szóval ez a helyzet szerintem nem fog javulni. Én tenyleg megprobaltam a mai idegbaj utan beszelni apával de esélytelen egyszeruen semmibe nem ad nekem igazat es ezt csak annak tudom betudni h mivel volt a tavalyi ugy nem mer neki ellent mondani mert tutira nem is ért vele egyet mert ő is veszekedett már vele ezek miatt a dolgok miatt. És pont ezert nem ertem ot hogy akkor miert védi Ennyire anyámat. Köszönöm a további válaszokat is.
2015. máj. 28. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Apád azért védi anyádat, mert ő se bánná ha elhúznál otthonról. Semmi gondjuk nem lenne Veled, ha tőlük külön, saját pénzedből élnél, hátha még időnként egy kis ajándékkal is meglepnéd őket.


Tudod aki gyárban három műszakban dolgozik, annak nem túl szép az élet, az ilyen megkeményíti a lelket. Még családjához sem tud olyan nemes lelkűen viszonyulni az aki kevés pénzből nélkülözve él, mint az aki kicsit jobb módúan.

2015. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nézd...eléggé megoldhatatlan az hogy saját pénzemből kezdjek elni tekintve hogy még ott maradok az iskolában otodéven..ha kapok is diakmunkat az a penz közel nem lenne elég arra h teljesen önálló életbe kezdjek es Megmondom oszinten h meg nem is akarok mivel nem állok ra készen h elköltöztek otthonrol. És megmondtam nekik azt is h adok nekik penzt de mint mar írtam ez nem hatja meg őket csak minden ok nelkul el akarnak küldeni ez pedig marhára nem igazságos szerintem mivel semmi rosszat nem csinaltam azon kivul h nem teljesitettem az anyám rendmaniajat. Egyebkent egyikük sem gyárban dolgozik. És ajándékokat is szoktak tőlem kapni ha van valami alkalom bár ez nem tudom h jött ide.
2015. máj. 28. 23:20
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én esetem hasonlít a tiedre, mégis totàl ellentéte.

18 vagyok, én viszont el akarok költözni a baràtomhoz, a szüleim viszont nem engedik, mondvàn hogy gyerek vagyok. És engem ezért kritizàlnak itthon, folyton parancsolgatnak, vagy gúnyolnak, hogy ők nem ilyen erkölcsű lànyt neveltek, aki 18 évesen a pasijàhoz költözik. Pedig olyan vagyok mint te, nem iszok, nem bulizok, nem cigizek stb...

Szóval ha benne vagy, cserélhetünk szülőket ;)

2015. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyáron miért nem diák meloztál?
2018. aug. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha olvassátok. A szülők boldogtalanok. A lányuk meg éli az életét, pasizik, boldog.


Irigyek rád. Amiért eljársz azért csesztetnek, hogy akkor költözz is oda.


Rajtad vezetik le a feszültséget. Anyád irigy rád. Megkeseredett. Neki már nem lesz ilyen szerelmi viszonya. Ezért zavarja. Aki boldog, az nem bánt másokat. Én elköltöztem volna és nem mentem volna látogatóba sem.


Azóta mi történt?

2021. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!