Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek anyukám viselkedés...

Mit kezdjek anyukám viselkedésével? Bennem van a hiba vagy benne?

Figyelt kérdés
Évek óta anyukámmal szinte öljük egymást. Régebben, ha hármas jegyet kaptam elvett tőlem mindent és kaptam pár pofont. Ezekután eltitkoltam a jegyeimet, mert egyre jobban romlottak. (akkoriban sok rossz dolog történt a családba) Persze utólag mindig kiderültek, aminek következtében elveszett a bizalma felém. Természetesen ez jogos. Ezekután egyre jobban kezdett romlani a kapcsolatunk. Mindenért kiabált velem. Mára odáig jutottunk, így a 9. Végére, hogyha este 6kor hazajön hiába takarítom ki a házat, ha talál (szó szerint) 2 morzsát az asztalon, vagy a macskát elfelejtettem kipucolni képes órákig kiabálni velem. Nyáron azért neki vágott az ajtófélfának és tépett meg mert volt pár lábnyom a parkettáján. Akárhányszor veszekedünk hozzám vágja, hogy max a sarokra tudnék kiállni, de ott se kellenék senkinek, vagy, hogyha majd a barátommal is összeköltözünk rájön, hogy milyen vagyok (4 éve ismer és másfél éve együtt vagyunk, ha ez számít) meg elfog hagyni stb. Ha azt mondom neki, hogy szeretnék okjra menni érettségi után kinevet és aztmondja, hogy leérettségizni sem fogok és hogy megbukok. Mindenbe beleszól. Pl. ha én azt mondom, hogy karikát szeretnék az orromba napokig mondja, hogy de a pötty jobb meghogy ameddig itt lakok a házába, addig ő dönti el, hogy mit csinálok a testemmel. Ha aztmondom, hogy megszeretném növeszteni a hajamat ugyan ez. Sose kértem tőle nagy dolgokat, de ha kértem is pl egy új cipőt (nem 20E márkás cipőket) akkor is heteket kellett várnom rá és ha egyszer valamit rosszul csináltam pl. Nem pucoltam ki a macskát még plusz heteket kellett várnom rá. Heti 1x mehetek el otthonról hétvégén. Barátaim nincsenek, természetesen ezért is mindig megkapom, hogy azért mert biztos mással is bunkó vagyok. Én mindig próbálok vele beszélgetni, de ha elmondom, hogy valakivel összevesztem arra mindig az a válasz, hogy azért mert vele is biztos úgy beszélek mint vele. Bulizni nem járok, nem iszom, nem dohányzom. Próbálok megfelelni neki, de lehetetlen. Ha délután háromkor hazaérek fél 8ig tanulnom kell, mert ha tíz perccel előbb fejezem be hétvégén nem mehetek sehova. Apukám Németországban dolgozik 2 éve, de lassan 1 hónapja ő megmondta anyukámnak pont ugyan ezért, hogy nem akar vele tovább "élni". Keresztanyám, mamám próbált vele beszélni, hogy változtasson magán, de nem foglalkozott velük. Rajtuk kívül senkim nincsen, de nemengedi, hogy hozzájuk költözzek. Javíthatatlan a helyzet? 16/L

2015. máj. 30. 20:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
* belevonhatnál egy családsegíttőt is, elmehetnél a suli pszichológushoz lehet tudna pár jó dolgot tanácsolni!? Mehetnél nyári munkára is nemkéne otthon lenni és vehetnél magadnak akár húszezres cipőt is. Vagy férre teheted és elmehetnél belölle valami sportra vagy hobbira szakkörre. Próbálj minél hamarabb kikerülni ebből a helyzetből legyél megfontolt. Ha esetleg valamilyen kérdésed lenne ,hogy hova kell menned hivatalossan családsegítés vagy hasonlók nyugodtan írj privit. Addig is kitartás!!!
2015. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem pártolom a fejlelentősdit, de gyámhivatalba menj el valahogy, és kérjed meg őket, hogy segítsenek, mondjad el a problémáidat, sírd ki magad a pszichológus előtt, de csakis őszintén. Aztán mondjad meg, hogy kinél akarsz lakni, mivel 14 éves elmúltál, elméletben erre van lehetőség, ha az adott fél is beleegyezik, és az anyukádat alkalmatlannak találják gyereknevelésre, márpedig annak fogják. Kezelésre szorul, ingerült, elgurult a gyógyszere. Megkérdezhetném, hogy alkoholt fogyaszt e? Nem az a fontos, hogy muterod engedi e, hogy elköltözz, hanem, hogy a gyámügy engedi e...
2015. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat! :) Nem, anyukám nem fogyaszt alkoholt. 20 éve a krónikuson ápolónő, sok minden történt vele az évek során, lehet ebbe kattant bele. Próbáltunk vele erről beszélni, de nem kér a segítségünkből. Apukámhoz semmiképp se tudnék költözni, mert munkásszállóba lakik, a keresztanyáméknak csak egy szobás lakásuk van, ahol a barátjával laknak, mellesleg reggeltől éjfélig dolgoznak kb, a mamám meg 20 éve dohányzik és rettentő büdös dohányszag van az egész házba, amitől fulladok, úgyhogy ott sem igazán tudnék meglenni :/

Nyáron mindenképp megyek nyári munkára, de sajnos este ígyis-úgyis itthon kéne lennem.. :/gyámügyhöz nem szeretnék fordulni egyenlőre, túlságosan félek tőle, hogy megharagudna rám és utána tényleg elveszteném.

2015. jún. 3. 16:32
 14/16 anonim ***** válasza:
Ő az anyukád nem veszített el soha de beteg ezért az ídőt amit normálassan is eltölthetnétek azt viszont folyamatosan elveszted azért kell minél előbb cselekedtek.:)
2015. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
* veszítted ,cselekedned.bocsi csak telórol írtam és t9 be.:)
2015. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Atya úr isten. Üdvözöllek a csoportokban.16\l

Kitartást.

2015. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!