Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti így is büszkék lennétek a...

Ti így is büszkék lennétek a gyereketekre?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy kicsivel több, mint egy hét múlva fogok államvizsgázni. Már kezd kijönni rajtam a pánik, mert úgy érzem sose lesz vége a szóbeli tételsoroknak. A felét már benyaltam, péntekre már ki akarom végezni a maradékot is, de úgy érzem, hogy sem fizikailag sem lelkileg nem birom már a végét. Jelenleg úgy vagyok, hogy örülök, ha 2-essel átcsúszok átlagosan. Az irásbelim 5-ös lett, aminek nagyon örültem, de az más tészta. Védéstől annyira nem parázok, mert elég jó kritikát kaptam a szakdolgozatomra. A necces rész a gyakorlat és a szóbeli. Szerintem nagyon gáz lesz. Egyébként egészségügyi karon tanulok. Ha az átlag jegyem csak kettes lesz ti a szüleim helyében igy is örülnétek, ha lediplomáznék? Izgulnak nagyon értem és ők finanszirozták a tanulmányaimat, nem akarok csalódást okozni. Meg hogy őszinte legyek nekem is rossz lenne a kettes, de most nem sok jót jósolok magamnak. A barátom meg konkrétan azt mondja, hogy túldramatizálok mindent, mert egy fiakarcnyit sem aggódik értem. Ez elég rosszul esik, nem érti meg, hogy bárhol el lehet csúszni, hiába voltam jó tanuló....csak mosolyog a vergődésemen. Ja és mielőtt még beszól valaki, hogy miért nem tanulok, most pihi van, szellőztetés és csoki zabálás :D 23 L
2015. máj. 31. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

én nem gondolom, hogy nagy hátránnyal indulnál a munkaerőpiacon a kettes államvizsgával.

úgy értem, hogy ami keresett, ott a kutyát nem érdekli. ami kevésbé keresett szakma, ott pedig állásinterjún rámennek a tényleges tudás felmérésére is.

én örülnék ha kettes is lenne, csak legyen meg. és büszke lennék rád minden esetben is

2015. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze :)

Végül is meg lesz a diplomád, és hidd el, jobban fog sikerülni, mint ahogy most gondolod. Be vagy parázva. Igyál egy nyugtató gyógynövényteát.


Én a bukástól rettegtem, és 5-ös lett :D

2015. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2 államvizsgával a hátam mögött:

igen büszke lennék rád a szüleid helyében és nem hiszem, hogy rossz jegyed lesz.

Egyébként tanulj, de kell a lazítás. Én szappanoperákat néztem, totál kikapcsolja az agyat, nem kell gondolkodni.

2015. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne izgulj már. :D Nem lesz semmi baj. És persze, hogy a szüleid büszkék lesznek rád, ez nem is kérdés.
2015. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az első államvizsgámon 5-öst és 3-ast kaptam. Az 5-ös lett a szakdolgozatom. Kicsit evett a fene utána, főleg,hogy sokat tanultam és hogy olyan kapott mindenre 5-öst, aki előtte kérdezte meg tőlem, hogy Nagy-Britanniát a térképen hol is találjuk. Törökország irányába kezdett keresgélni. Ahh és még sorolhatnám.


A másodikon mindkettő 5-ös lett. Nem is nagyon tanultam rá, csak azt vittem magammal amit évközben megtanultam, meg amit két héttel előtte, munka után átolvastam.


Szóval tényleg ne idegeskedj emiatt. Tuti büszkék lesznek rád. Esetemben sem azon állt,hogy mennyit tanultam vagy tudtam előtte. Készülj becsülettel,de lazíts közben is.

2015. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagyon erősen kétlem, hogy ha eddig jó jegyeid voltak, és az írásbelid is ötös lett, akkor kettessel csúsznál át. Hiszen ugyanabból a tananyagból fogsz vizsgázni, amit előtte évekig tanultál és jól vizsgáztál belőle. Amúgy meg a jó tanulók szoktak leghangosabban félni a bukástól :D
2015. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ejhhh.. azok az átkozott elvárások! De meg tudják keseríteni az ember életét.


Én kérlekszépen nem lennék büszke a gyerekemre, bárhanyassal is vizsgázik.

Ugyanígy nem is szégyellném.

Csak szeretném.

Ha volna.


Node ami a vizsgadrukkodat illeti, ott azért van nekem is tanácsom!

Minden azon múlik, hogy stresszhelyzetben milyen típus vagy!

Ha hajlamos vagy a "leblokkolásra" (gondolom feleltél már szóban párszor, szóval tudnod kell), akkor jó lesz az a gyógytea. Nyugi, meditáció, menni fog!

Ellenben ha a stresszre még inkább harapsz, akkor... akkor csak parázz nyugodtan - mert a legjobbat akkor fogod nyújtani.


Sose felejtsd el; a szüleid ígyis, úgyis szeretnek.


És hajrá! :)

2015. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Államvizsga előtt mindenki bepánikol és olyan hangulatban van, mintha világvégére készülne...ismerem az érzést. De mindig az sír a legjobban, aki utána ötössel jön ki:D
2015. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaj, ne izgulj már!

Egyrészt, nem sok vizet zavar az álláskeresésnél, hogy hányas lett a diplomád! Aztán, az előzményeket olvasva, nyilván nem kettes lesz, hanem jobb!

De a kérdésedre válaszolva: Igen, akkor is büszke lennék a gyerekemre, ha épp csak átcsusszant az államvizsgán! (és kikaparnám a szemét, persze csak jelképesen, ha valaki megjegyzést tenne egy esetleges gyengébb jegyére).

Mindezt 4gyerekes anyaként írom.

2015. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nekem is van saját maga által borzasztó magasra állított mércének megfelelni kívánó fiam. Igaz, ő még csak 15,5 éves. Nem egyszerű az ilyen ember, tapasztalom!
2015. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!