Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik hogy érettsé...

Miért nem engedik hogy érettségzzek?

Figyelt kérdés
Jövőhét pénteken lesz a szóbeli vizsgám, fodrásznak tanulok. Apa közölte hogy talált nekem munkát, a húga alkalmazna, erre mondtam neki hogy szeretnék visszairatkozni érettségire, mire kitört a ribillió. Elkezdtek szidni, hogy milyen egy felelőtlen vagyok és hogy mi lesz, ha ők nem lesznek. Az a baj, hogy esti levelezőn se engednek.

2015. jún. 3. 07:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a pénz lesz a gond.

Azért szereztek neked melót mert szerintem kevés a pénz, és lehet hogy ők tovább már nem tudnak támogatni téged.

Ha ragaszkodnak ahhoz hogy ott dolgoz , oké, de menj el és tanulj utána levelezőn, csak akkor saját magadnak kell hogy álld a cehhet.

Szerintem azért nem akarják hogy levelezőin tanulj mert az lehet elvinné a fizetésed felét.

Ki az engedékenyebb nálatok?

Beszélgess azzal ki nem olyan szigorú.

És ha nagyon szeretnél tanulni akkor dolgozz és fizesd magadnak a tanulmányaidat.

Szerintem ők már belefáradtak a sok iskolai költségbe, és úgy vannak vele minek tanulnál ha ők tudnak olyan munka lehetőséget ahol nincs szükség arra a szakmára amit te akarsz kitanulni.

De gondolom nem maradnál azon a munkahelyen örök életre amit szereztek neked ugye?

Hogyan működik ez a levelezési suli pontosan leírnád?

2015. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Én simán visszavágnék és mi lesz ha nem lesz a húga? A legtöbb helyen érettségi nélkül szóba sem állnak az emberrel hiába van szakmája. Egyébként hány éves vagy, hogy nem engednek? 18 elmúltál? Akkor dönthetsz magad, és ha ennyire forszírozzák, hogy ők nem tartanak el és dolgozzál, akkor az esti levelező kinek árt?


Ne hagyd magad eltántorítani, érettségi nélkül pár év múlva levegőt se vehetsz.

2015. jún. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is csinálj egy érettségit, egyáltalán nem nagy durranás, viszont sok helyen tényleg egyből kikukázzák az olyan jelentkezőket, akinek még az sincs.
2015. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Értesd meg velük, hogy minden eddigi erő-energia-idő-pénz befektetés a semmibe vész, amit az érettségi megszerzése érdekében áldoztatok, akár ők, akár te!!!

Ha már idáig eljutottál, az érettségi vizsgákat le kell tenni!!! Ezért dolgoztatok hosszú éveken keresztül, most a végső cél előtt bedobni a törölközőt...


... az a munkahely várjon meg, majd vizsga után mégy és csinálod, és köszönd meg nekik, hogy már ennyire előre gondoskodnak rólad... de ezt most ne hagyd!!!

Érettségi után kilépsz a "nagybetűs" ÉLET-be, hát itt az első feladat: vívd meg ezt a harcot, állj ki magadért, ne engedd, hogy mások irányítsák az életedet. Nagyon-nagyon sok múlhat ezen életed további alakulásában!!

2015. jún. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az esti levelező úgy működik, hogy heti kétszer kell menni, délután háromtól este fél kilencig. Három éves képzés. 17 vagyok, októberben töltöm a tizennyolcat. Mi ugye már három évet jártunk
2015. jún. 3. 08:52
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy érettségivel több lehetőséged lehet később. Nem értem az ilyen szülőket. Én a helyedben a tiltás ellenére is megcsinálnám.
2015. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, hogy ha ti 3 évet jártatok, hogyhogy már végeztél? Az én lányom is fodrász suliban tanult, 10. osztály után kezdték a fodrászatot tanulni, 2 évig, és így végzett 19 éves korára. Fura, hogy te ilyen hamar végeztél. Utána ő is estin érettségizett le munka mellett, heti kétszer kellett mennie, két évig. Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak, nem tudom mit lehetne tenni. Agyonütnek vagy mit tesznek ha mégis beíratkozol és jársz? Gondolom nem zárhatnak négy fal közé. A helyedben én nem foglalkoznék velük, meg keresném rá a pénzt és beíratkoznék. Csináljanak, amit akarnak.
2015. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ő mikor kezdett? Mert 2011-től vezették be a három évet, de nem volt akkor mindenhol kötelező. De amikor mi kezdtünk (2012) akkor már mindenhol három év volt a szakmunkásképzés. Akik meg a 2015- ben kezdenek azoknak meg 4+2 év, mivel tán érettségihez kötött lesz.
2015. jún. 3. 10:01
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a húgával vagy a céggel történne valami, te megint az utcára kerülnél. Az érettségit már szinte mindenhol megkövetelik. Van egy tippem, a szüleid sose voltak munkanélküliek. Eltaláltam?
2015. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem voltak. Apa jövőre megy nyugdíjba. Anyának van három éve
2015. jún. 3. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!