Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányt miért nem engedik át...

A lányt miért nem engedik át a fiúhoz a szülők?

Figyelt kérdés

Szóval, bővebben kifejtve:

a szülők miért nem szívesen engedik át a lány gyereküket a barátjukhoz?

nekem sosem engedték, még most is haragszanak, pedig 20 leszek.

de azt mindig megengedték, már 16 évesen is, hogy átjöjjön a barátom

nem akarok durván fogalmazni, de amitől annyira féltettek, az pont nálunk esett meg elsőre az exemmel.

ő se értette , és a mostani barátom sem, hogy miért van ez.

mindkét szülőm falun nőtt fel. talán emiatt?

más barátnőmtől is hallottam, hogy ne a lány járjon a fiúhoz, elven vannak a szülők . miért?

én sokkal jobban szeretek a barátoméknál lenni, mert náluk több mindent tudunk csinálni, nagyobb a szoba, van számítógép, kert, állatok, közelben erdő .

de régebben, olyan 17-18 éves koromban már értem akartak jönni amikor át merészeltem menni suli után a barátomhoz, aki 500mre lakott. mert hogy én szégyent hozok rájuk stb.

ez komolyan miért van?

minden választ várok


2015. ápr. 12. 21:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

és ha már itt tartunk, vannak szülők akik egyáltalán nem engedik meg, hogy egymáshoz menjen a párocska.

de mondjuk erdőbe sétálni meg elengedik. ha annyira akarnának szexelni, akkor bárhol meg lehetne oldani

2015. ápr. 12. 21:33
 2/11 anonim válasza:
37%
Az én lányom 14 évesen sem kért ilyenre engedélyt. Ha te ennyire gyerek vagy a te korodban, akkor magadra vess.
2015. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"még most is haragszanak, pedig 20 leszek. "


ezek alapján ha szerinted engedélyt kérek, akkor nem megy a szövegértés.

egy 14-16 évesnek meg szerintem még engedélyt kellene kérnie. de mindegy

2015. ápr. 12. 21:38
 4/11 A kérdező kommentje:

nem kérek engedélyt, csak mindig húzzák a szájukat, meg játszák a sértődötett amikor elmegyek, meg jön a szokásos dolog, hogy szégyent hozok rájuk.

ennek az okára lennék kíváncsi, hátha van hasolnó gondolkodású ember még itt, mint a szüleim

2015. ápr. 12. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ilyen értékrendű szülőknél még az a módi, a lányhoz kell mennie a fiúnak.
2015. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

de miért? miben tér el ha a lány megy át a fiúhoz?

természetesen el szokott kísérni a barátom egy darabig. a mostani a buszmegállóig elkísér, az előző aki itt lakott közel, mindig hazakísért.

nem a kur..vájuk vagyok :S

2015. ápr. 12. 21:41
 7/11 anonim ***** válasza:
No igen, ez elég régimódi gondolkodás:-) Apám szájából hallottam annak idején, hogy "megfordult a világ, tehén hajtja a bikát...", engem elengedtek, nálunk hely se lett volna elég, 19 évesen pedig kollégiumba mentem 240 km-re otthonról, onnantól értelme se lett volna szájhúzogatásnak, megjegyzésnek.
2015. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mandula95 válasza:
100%

Igen, tapasztalatból mondom, hogy köthető a falun nevelkedéshez. Régen falun ez volt a szokás, hogy a fiú ment udvarolni a lányos házhoz. Nem tudom, de mintha valami cédának számított volna az a lány, aki nem így csinálta...

Anyukám is ebben a szellemben nevelkedett, és nagyon nehéz vele megértetnem, hogy ma már, városon egyáltalán nem szégyen, ha a lány néha többször megy a fiúhoz egy héten, mint a fiú a lányhoz. Ő ezt szokta meg és mindig zavarja, folyton szól érte. "Kinevelni" sajnos nem fogod tudni belőle...

2015. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"megfordult a világ, tehén hajtja a bikát..."


7-es, én tudom ám hogy apukád nem pont így mondta:-))

2015. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert nem tudják elviselni, ha nincs szem előtt a gyerek. Egyke lányként mondom.
2015. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!