Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire normális...

Szerintetek mennyire normális az ha egy apa nem nagyon törődik a gyerekevel?

Figyelt kérdés
Egy ismerősom története ez. Az férfi és a nő együtt voltak egy rövid kapcsolatban. A nő terhes lett megtartotta tudta hogy a férfi nem akarja. Megszületett a gyerek de igazi apa-fia kapcsolat nem alakult ki köztük. Kozben a férfi megismert egy nőt elszoktak a gyerekkel egymástól. Összeházasodtak született két gyerekük. A két gyereket szereti a házasságon kívüli gyerekét nem. Elképzelhető hogy ez azért alakult így mert már régen sem akart apa lenni, csak a nő megtartotta?
2015. jún. 6. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézd, ha valaki nem akar gyereket és mégis rákényszerítik, akkor szinte mindig így végződik. Sok nőnek eszébe se jut, hogy a gyerekkel baxik ki.
2015. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy példát.

Nem szeretsz olvasni, de rád kényszerítik. Megszereted az olvasást?


A nő akart gyereket a férfi nem. Innen mégis hogy várhatja el hogy imádja a gyereket?

2015. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Sok nő bele sem gondol, hogy az ő önzőségük miatt egy kisgyerekkel csesznek ki, mert nekik kell egy gyerek, akár apa nélkül.... És normális, mert ő nem akart a nőtől gyereket.
2015. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk hasonló a helyzet, én vagyok a hanyagolt gyerek. Azért írom így, mert apám szülés előtt még akart, aztán úgy gondolta, mivel valamiért anyával nem akart együtt maradni, hogy vagy 100% vagy semmi-a semmit választotta.


De a lényeg. Ha valaki nem akar gyereket, az sk gumival védekezzen minimum. Ha meg már becsúszott, könnyű azt mondani, hogy a nő vetesse el, nem az ő testét teszik ki ilyesminek. Bele kellene gondolni, hogy milyen lehet annak a kisfiúnak! Én nem tudom ezt normálisnak elfogadni (biztos közrejátszik a személyes érintettség). Igen, nem lehet érzelmeket kikényszeríteni, de legalább megpróbálhatott volna közelebb kerülni az első gyerekéhez.

2015. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó!

El se tudod képzelni, hogy egy nő mire nem képes, ha gyereket akar. A szedem a gyógyszert, nem kell ovszertol a kikukazott gumiig sok minden bele fér....

2015. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó ugyan úgy lestrapálja a nő szervezetét a terhesség mint az ha elveteti.

Ha ő nem akart gyereket akkor mégis hogy tehetett volna úgy mintha annyira örült volna neki?

Gyerek becsúszik gumival és tabival is. Nem nyújt 100%-os védelmet egyik sem.

2015. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem normális. Pont azért, mert a szexnek megvan ez a kockázata. Igen, gyerek lehet belőle. Igen, a leggondosabb védekezés mellett is. És igen, az esetleges abortuszról az anya dönt. Persze meg lehet előre beszélni, hogy mit tesznek akkor, ha ez a helyzet előáll, de az se szentírás. Lehet, hogy elméletben azt mondja a nő, hogy oké, majd elvetetem, de simán előfordulhat, hogy amikor előállt az a helyzet, akkor egyszerűen nem képes rá. Én például nem tudom elképzelni, hogy abortuszra menjek, szerencsére soha nem is volt rá szükség.


De a lényeg: mivel az ember soha nem lehet százszázalékosan biztos abban, hogy a szexből nem lesz gyereke, innentől szerintem muszáj felelősséget vállalnia érte. Nem kell a nővel együtt maradni, ha nem szeretik egymást, nem erről van szó. De a gyereknek apa kell. Ha már meg tudta csinálni, akkor igenis, vállalja érte a felelősséget.

2015. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó te miről beszélsz?


Nyilván nem úgy ment oda hogy jól megdugja semmi nélkül és ha gyerek lesz otthagyja.

Nem akart gyereket. Mi az hogy vállalni kell érte a felelősséget? Ha lemond a gyerekről és nem akarja akkor mi jogon mondja azt bárki hogy ez a tiéd akár akarod akár nem.

Nem kell elvetetni, örökbe is lehet adni, de amúgy vannak esemény utáni tabletták is.

Szerinted aki szexelni akar CSAK az készüljön fel hogy apa lesz?


Szomorú hogy a törvények még az anyának kedveznek ilyenkor. A férjnek is joga lenne hozzá hogy kell-e neki vagy sem. Ha nem kell akkor lemond minden jogáról és felelősségéről (legalábbis ez lenne az ideális) és ha az anya megtartja akkor minden az ő felelőssége.

2015. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, aki "csak" szexelni akar, az készüljön fel, hogy szülő lesz, vagy összeszed valami szart, éppen ezért tegye meg maga, a szükséges óvintézkedéseket.

Ugyan, áruljátok már el, hogy a másik nőtől született két gyereket miért szereti, míg az első nem? Miért tesz különbséget a gyerekei között? A nő miatt? Mert akkor ez nem a gyerekről szól. De ha kettőt akart, akkor azzal az eggyel mi baja van?

Kérdező! Kérdésedre a válasz, nem, nem normális.

2015. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

,,Igen, aki "csak" szexelni akar, az készüljön fel, hogy szülő lesz, vagy összeszed valami szart, éppen ezért tegye meg maga, a szükséges óvintézkedéseket. ''


Még 1x mondom nem nyújt 100% biztonságot se a gumi se a tabi, de ha nem hiszed el olvasd el:)


,,Ugyan, áruljátok már el, hogy a másik nőtől született két gyereket miért szereti, míg az első nem?''


Talán azért mert az rá lett kényszerítve, míg a másik 2 nem? Lehet hogy csak ennyi az ici pici eltérés.

2015. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!