Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek mennyire...

A ti szüleitek mennyire nehezen élték meg, hogy felnőttetek, saját lábra álltatok, elköltöztetek? Mennyire próbáltak visszafogni? Hogyan lehet ezt könnyebbé tenni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
semennyire, tamogattak mindenben.
2015. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyámmal éltem, megpróbált bűntudatossá tenni, hogy egyedül hagyom. Nem érdekelt mi lesz vele mert nem éreztem jól otthon magam. A saját lábamra álltam, de még sokáig próbált terrorizálni. Ha úgy érzed menni kell akkor menj. A saját életedet éled nem másét.
2015. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én szüleim könnyen vették a dolgot, nem próbáltak visszafogni. Talán az is segített ebben, hogy az egyik bátyám ott maradt a nyakukon, a másiknak meg ugyan van saját családja, de heti kétszer biztos, hogy beállítanak hozzájuk.
2015. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyltalan nem fogtak vissza, tamgattak. Nyilvan hiayzom nekik, nem talalkozunk minden nap, de nem huztak vissza semmiben.
2015. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mi ketten vagyunk a tesómmal, és neki úgy néz ki, hogy másik településre költözik, munkából kifolyólag (neki a szállás adott lesz, nem saját lakás vagy albérlet, de mégis ott fog lakni), én meg most nézek lakásokat. Szóval ha úgy alakul, akár az is megtörténhet, hogy szinte egyszerre megyünk el.
2015. febr. 22. 19:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt is túl kell élni.Nem fogtam vissza őket,ez az élet rendje.Haza járnak.
2015. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen. Anya folyamatosan érzelmileg zsarolt, 4 évbe telt, mire 30 km-re el tudtam költözni otthonról.

Most el akartam menni külföldre. Mekkora cirkusz volt belőle itthon!

Nem tudják elfogadni a döntéseimet.

2015. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Apámnak fura, hogy saját fizetésem van, tehát nem szólhat bele, mit veszek magamnak.

Aztán az sem tetszett neki, hogy elköltöztem albérletbe a barátommal (aki ma már a férjem), mert minek fizetünk lakhatásért, mikor ott a nagy ház, blablabla.

Nagyon durván hátráltatott a költözésben, az utolsó napig úgy nézett ki, nem is segít semmiben, sőt, úgy kell elmenekülnöm itthonról 22 évesen. Aztán utolsó nap kicsit észbe kapott. De aztán mikor átmenetileg megint otthon laktam párommal együtt, megint eljátszotta volna a hisztit költözéskor. Akkor tudatosan kihagytuk mindenből, akkor meg nem győzött utánunk szaladgálni.

(Az anyámat nem említem, hogy reagált, mert őt a saját magán kívül nem érdekli semmi, főleg nem a 3 gyereke, tehát pont lesz*rta, mi van.)

2015. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Félig-meddig már 13 évesen elköltöztem, mert 90 km-re jártam gimnáziumba és emiatt kollégista voltam. Csak hétvégente jártam haza.

Így nem volt olyan élesváltás, amikor még messzebb költöztem a főiskola miatt. Támogattak, mindig rengeteg kajával felpakolva jöttem el otthonról.


Mondjuk amikor a főiskola miatt Budapestre költöztem, egy hét alatt berendezték vendégszobának a szobámat :) Lehet, hogy pezsgőbontás is volt, csak eltitkolták :)

2015. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Irigylem kicsit azokat, akiknek ez könnyen ment. Engem hátráltatnak, úgy érzem. Úgyhogy a lakásügyben is másokat kérdezgetek tapasztalatokról.
2015. febr. 22. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!