Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek el kéne engedniük?...

Szerintetek el kéne engedniük? Mit tehetnék a békés megoldás érdekében?

Figyelt kérdés

Ti elengednétek a húszéves lányotokat Franciaországba úgy, hogy repülőgéppel (+ 1,5 órás reptéri busszal), onnan tovább még 5 órányi vonatozással menne tovább?


Anyám mindenképpen kifogásolja. Szerinte elrabolnak, megerőszakolnak, leölnek, stb. Terroristákkal jön így meg úgy. Valahol megértem az aggodalmát, de ugyanakkor... nem. Naponta utaznak nők egyedül, ezrével, vonaton, mindenféle probléma nélkül. Korábban egyszer mentem ugyanezen vonattal, de akkor kettesben, baráttal.


Kíváncsi vagyok, mások hogy látják. Tudom, hogy jogilag felnőtt vagyok, "azt csinálok, amit akarok". Viszont egyben nem akarom tovább rontani a kapcsolatunkat egy felelőtlen döntéssel. Eddig néhány alkalommal a francia légitársasággal utaztam, de anyagilag sokkal kedvezőbb lenne ez a kombinált megoldás. Mielőtt valaki megkövez, az utazás(oka)t saját pénzből fedezem.



2015. jún. 9. 07:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is menj nyugodtan. Ígérd meg anyukádnak, hogy írsz neki majd közben, nem állsz szóba idegenekkel stb..

Most hirtelen az Elrabolva 1 című film jutott eszembe, ott is Franciaországról van szó. De ott se random elkapták a vonaton őket, hanem megmondták hol laknak meg egyedül vannak..

Tudom, hogy nem lehet reptérre kést vagy ilyesmit vinned, érdeklődj hogy paprikaspray vagy ilyesmi mehet -e. Az is kicsit nyugtató lenne, hogy van nálad valami, ha mégis megtámadnának.

De nem gondolom, hogy fényes nappal akarnának elrabolni.

Meg ezt tényleg megtehetik itthon is, ugyanakkora esély van rá...

Anyukád aggódik, ez az anyák dolga.:D Neked meg, hogy éld az életedet. A vonatról ahogy leszállsz gondolom ott lesz a barátod. Szóval nem kell egyedül bóklásznod

2015. jún. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem éjszaka utazol át Párizson, szerintem nem jelent komoly kockázatot. (Éjjel nem biztos, hogy bevállalnám.) Tavaly mentem be a reptérről vonattal, metróval a városba, az irgalmatlan zsúfoltságon kívül más kockázati tényezőt nem látok benne, nagyon jól lehet tájékozódni a párizsi tömegközlekedésben (pedig ehhez született analfabéta vagyok), a terroresemények miatt nagyon erős a rendőri jelenlét mindenhol, úgyhogy szerintem nincs ezzel probléma.
2015. jún. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha még Indiába vagy Mexikóba indulnál, érteném is, de Franciaországban kb. ugyanolyan a közbiztonság, mint itthon. Ha beszéled a nyelvet, akkor semmi bajod nem eshet, legalábbis nem nagyobb eséllyel, mint itthon, munkából hazafelé tartva. Európai országról beszélünk, nem is értem, miért hisztizik ennyire. :o
2015. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Aggódnék, de akkor is, ha csak a szomszéd városba mennél. Bárhol történhet valami. De azért nem zárnálak be :)

Szóval én elengednélek, mert bíznék benne, hogy normálisan neveltelek, tudod, mikre kell odafigyelni, és persze jelentkezel, hogy merre vagy, megérkeztél-e épségben.

2015. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

Szülő vagyok, nekem is van egy 21 éves lányom. Ha a lányom így utazna akkor tudod, hogy döntenék?

Ha tudnám, hogy elég talpraesett akkor kikisérném a reptérre, majd integetve jó utat kívánnék. Persze megbeszélve, hogy amint leszáll a gépről küld egy sms-t, hogy minden oké. Ugyanígy a többi utazásnál. Leszáll a buszról vagy vonatról, egy sms és meg is nyugodtam.

Ha nem lenne talpraesett, és itt a gyakorin agódva kérdezgeti, hogy jaj mit tegyen, akkor nem engedném el. HA nincs benne annyi önállóság, hogy mindenféle kérdezgetés nélkül megállja a helyét, és kiálljon magáért akkor bizony még nincs itt az ideje, hogy magában utazzon. A lányomat simán elengedném, mert talpraesett, okos lány. Nem bántásból de téged nem engednélek el egyedül. Már most bizonytalan vagy, és ez nem jó.

Csak egy megjegyzés: Nem kell azért külföldre menned, hogy tragédia történjen. A baj akkor is beüthet ha csak a sarki boltba szaladsz be fél kiló kenyérért.

2015. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
20 éves lányomat akár a Holdra is elengedném. Eleve az "elengedném" szónak se sok értelme van egy felnőttel kapcsolatosan, persze, szóljon, hogy "anya, egy hétig a Holdon leszek" vagy "képzeld, megyek a Mars az expedícióval", de engedélyt kérni... Nonszensz.
2015. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nehogy már anyád 21évesen korlátozzon. Menj, nem is kérdéses. Felnőtt vagy, tudsz vigyázni magadra, viselkedj is úgy. Érzelmileg is csak azt lehet zsarolni, aki hagyja.
2015. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utaztam már egyedül, Európán át, de általában reptéren belül mozgok. Attól leszek éretlen és elesett, mert érdekel, mások hogy látják ezt a szituációt. Anyám nagyon konok ember, lehetetlen vele ésszerűen bármiről beszélni, mert mindig a saját igazát hajtogatja, nem is nyitott másra. De ezt nem csak velem csinálja.


Egyszerűen szerettem volna úgy lerendezni, hogy a "béke" megmaradjon. Kaptam is hasznos válaszokat, azokat köszönöm. (Nem, nem azokat tartom egyedül hasznosnak, akik feltétlen egyetértenek velem. Érdekel más véleménye is.)


Az, hogy értesíteném, természetes. A reptérről is szoktam.

2015. jún. 9. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!