Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának igaza van, és velem...

Anyának igaza van, és velem van a baj? 16/L

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, kilencedikes. Nagyon zárkózott, bizalmatlan típus vagyok, eléggé magamnak való és szeretem a magányt (ez nem volt mindig teljesen így, a középiskola óta, de leginkább mióta a régi barátaimat elvesztettem). Anyával ma azon vesztünk össze, hogy mennyire nem normális ez így, túl sokat vagyok egyedül itthon, szerezzek barátokat, járjak el... Az a gond, hogy elméletben vannak barátaim, csak sajnos nagyon ragaszkodó típus vagyok, és nehezen kedvelek meg valakit igazán. Egy tanév nem volt nekem elég rá, és még mindig nagyon hiányoznak a régiek, őket sem tudom elfelejteni egy csettintésre.

Azt is a fejemhez vágta, hogy mennyire nem vagyok normális így, de én tehetek róla, hogy 16 éves korom ellenére nem érdekelnek sem a bulik, sem a pia, de még különösebben a fiúk sem? Mármint persze érdekelnek, de sosem a korombeliek, ezért inkább várok, amíg idősebb leszek.

Nagyon kilógok a sorból, ezt tudom, meg meg azt is, hogy eléggé a saját világomban élek, de ez ennyire katasztrofális és tényleg szakember kell?


(előre is elnézést a hibákért és a megfogalmazásért, telefonról írtam és így nem látom át annyira)



2015. máj. 20. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell emiatt szakember, szerintem. Egész egyszerűen nem vagy átlagos, birkacsorda fiatal. :) Ez nem baj. A kapcsolataid is ritkábbak és értékesebbek. Szerintem ezzel semmi baj nincs. Keress hobbit, kösd le a szabadidőd, de maradj nyitott, amennyire tőled telik, mert a régieken túl azért sok értékes fiatal rohangál még a világban! :) N31
2015. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ. Ha sehová nem jársz el és mindenkitől elzárkózol, azzal csak magadnak teszel rosszat. Az emberek ebben az életkorban szerzik a későbbi barátaikat. 30 évesen már sokkal nehezebb barátokat szerezni. Így én is aggódnék anyukád helyében. Jó az, ha az ember sok embert ismer, munkát, bármit könnyebb szerezni kapcsolatok révén. Az igazi barátság pedig ritka kincs és sok idő felépíteni. Én nagyon örülök neki, hogy 16 évesen gyakorlatilag non-stop pörögtem és rengeteg élményt szereztem, ráadásul ismerek sok harmincast, akinek ez kimaradt vagy szánalmasan igyekszik bepótolni és lejár az öregek diszkójába, vagy csak kesereg, hogy miért nem volt bátrabb fiatalabb korában. De ha nem vagy olyan személyiség, akkor úgysem tudod megerőszakolni magad, csak egyet jobb ha megjegyzel, hamar eltelik az idő és soha többet nem leszel tizenéves. Felnőtt gondok mellett pedig már nincs önfeledt bulizás, tapasztalatszerzés, munka van és karrierépítés, gyerek, stb..
2015. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen normális vagy, csak érettebb a társaidnál. Anyukád helyében örülnék, hogy nem érdekelnek a divatos, üres és káros dolgok. Szerintem nem vagy magányos sem.
2015. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne megérteni az embereknek, hogy az extrovertáltak nem jobbak vagy rosszabbak az introvertáltaknál, csak mások. És tiszteletben tartani, hogy nem mindenki úgy érzi magát jól, ahogy mi.
2015. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 SándorÚr válasza:
figyu 25 és 30 éves korodra teljesen másképp látod az egész életed. nem baj az ha valaki 16 évesen a saját gondolatait követi aztán majd kiderül jók voltak-e. Tulajdon képpen te nem állsz be a csordába tehát egy egyéniség vagy, éld a saját életed, és ne törődj senkivel
2015. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Azt nem tudom hogy neked van-e igazad, de én is pont ilyen vagyok, szerintem ez egyáltalán nem baj.:-)
2015. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

Esetleges félreértések elkerülése végett én nem pontozok senkit.


Igazság szerint abban anyának van igaza, hogy tényleg eléggé megváltoztam, mert a régi iskolában a többség kedvelt engem és rengeteget szórakoztunk (úgy, mint a gyerekek, nem mint a mai többség, mi még anno a játszótéren baromkodtunk :) ), de elköltöztünk abból a közösségből, és nagyon nem érzem itt jól magam. Az iskolában rengeteget aláztak eleinte, mindig én voltam a célpont, még most is megnéznek néha (mindezt azért, mert rövid hajam van, egyébként semmi más nem fiús rajtam), ami miatt már ha nem muszáj, nem mozdulok ki olyan helyre, ahol 14-18 évesek vannak.

A felnőttekkel egyébként is mindig jobban megtaláltam a hangot.

Most, év végére elég sok ember van, aki kedvel engem, meg akivel "elvagyunk", de az igaz barátság távol áll tőlünk, én pedig tényleg nem tudom elképzelni, hogy valakivel annyira jóban legyek, mint a régiekkel. (a volt iskolámban minden diák sokkal értelmesebb volt, most egy fizetős iskolába járok, el lehet képzelni a legtöbb diákot...)


Ennek ellenére nem, a legkevésbé sem érzem, hogy kihagynék valamit például a bulizással. Rárek 18-20 évesen majd, 16 évesen nem az a fő célom, hogy hétfőn ne tudjak iskolába menni azért, mert vasárnap teljesen berúgtam.


Személyiségemből adódóan eleve kicsit bizalmatlan vagyok, meg mindn más is, amit felsoroltam (hol ilyen, hol olyan, szeretem az egyedüllétet, néha zavar a sok ember, néha meg szeretem ha vannak körülöttem), de szeptember óta nagyon-nagyon sokat romlott a helyzet.


Na, gépről már kicsit jobban ki tudtam fejteni...

2015. máj. 20. 16:45
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Na most azért a bulizás, vagy szórakozás az baromira nem azt jelenti, hogy utána a detoxikálóban fekszel napokig. Én pl. nem is iszok alkoholt, mégis szoktam bulizni. Igazából nálad inkább az a helyzet, hogy nem hívnak el sehova, egy-két ember már szóba áll veled, de nem vagy a közösség része, én is voltam ilyen helyzetben és tudom, hogy mennyire rossz volt. Próbálj máshonnan barátokat szerezni, lehet ez akár a szomszéd lány, vagy bárki, ha a suliban nem megy, akkor máshol ismerkedj.
2015. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Náluk nincs másfajta bulizás.

Mindenki "szóba áll velem", nem érzem magam kívülállónak, inkább én kerülöm azt, hogy elmenjek velük együtt egy szórakozóhelyre.


Szülinapomra elég sok embert hívtam, tudtam hogy lesz pia, de azt nem gondoltam volna, hogy ketten is úgy berúgnak, hogy telehányják a vécét. Mondom ezt úgy, hogy én is ittam, de a "minden vicces" érzésnél leálltam.

Ezek után senki ne csodálkozzon, hogy két hét múlva az egész társaságból már csak két embert hívtam vissza...

2015. máj. 20. 17:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is 16 éves lány vagyok, magányos típus. Nincsnek barátaim, nem beszélek senkivel, és nem szoktam sehova menni. Néha azért anyámék megmondják hogy barátkozzak, de szerintem velük csak a baj van. Már tanárok is mondták párszor, mert mindig egyedül ülök. Rengeteget vagyok egyedül, ez iskolában elég unalmas, de más társaságát sosem keresem. Anyáéknak már sokszor mondtam határozottan hogy én ilyen vagyok és hogy nekem így jobb, és ezt teljesen el kell fogadniuk.
2015. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!