Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy egy szülőt...

Miért van az, hogy egy szülőt nem érdekel a gyerekei véleménye az új párjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Anyukám párja egy ostoba léhűtő aki nem csinál semmit, csak iszik, dohányzik és a kettő között veszekszik velünk, piszkál minket valamiért. Nekem és az öcsémnek nagyon elegünk van belőle, de hiába mondjuk anyánknak, hogy hagyja már el, dobja már ki, nem hajlandó. Nagyon elegünk van belőle. Én jövőre elmegyek koliba és csak ritkán fogok hazajárni, de mi lesz az öcsivel ha itt hagyom? Az a tapló már veréssel is fenyegetőzött mikor az öcsém és én megmondtuk a véleményünket. Szerintetek miért tesz magasról az anyánk a véleményünkre?

2015. jún. 10. 16:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9-es, remélem a mondat másik felét is elolvastad. Te sem örülnél ha egy vadidegen beállítana a családi házatokba, a hűtőtök felét elfoglalnák a sörök és mikor véleményt mondasz veréssel fenyegetnének. A vér szerinti apánk sem ütött meg minket SOHA, kivétel egyszer, adott az öcsémnek egy gyenge kis pofont, de csak azért mert nagyon megijesztette. Beköltözött a házunkba, innenstól kezdve igenis közünk van hozzá kivel él együtt az anyánk és MI.
2015. jún. 10. 22:56
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom jó ötlet lenne-e beavatni. Az egyik lehetőség, hogy megtiltja, hogy a dokihoz járjunk. Valamiért nagyon ellenzi ezeket a dolgokat, valószínűleg, hogy ne mondják azt a gyerekeire, hogy bolondok meg őrültek. A másik lehetőség, hogy ennek hatására ráeszmél arra, hogy nem merünk elmondani neki semmit mert megbízhatatlannak és döntésképtelennek tartjuk, aztán vére kidobja azt a szemetet.
2015. jún. 10. 23:10
 13/20 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező (#11) "Beköltözött a házunkba, innenstól kezdve igenis közünk van hozzá kivel él együtt az anyánk és MI." - jó, akkor próbáljátok megszabni neki... sok szerencsét hozzá...

(úgy is mondhatnám, hogy önző vagy a végtelenségig... neked ugyanis 2-3-4 év múlva meg lesz a saját párod és a saját életed - és addig is "Én jövőre elmegyek koliba és csak ritkán fogok hazajárni" írod - és akkor mi lesz anyukáddal a következő 20-30-akárhány évben? Vagy úgy gondolod, hogy ő meg majd tegye tönkre a beleszólásával a te párkapcsolataidat, és ott maradtok egymásnak? )

2015. jún. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát persze, remek, elmegyek koliba, és az öcsém? Vele mi lesz? Neki viszont muszáj még itthon maradnia. Ha pedig nem oldódik meg a probléma avagy anyám nem szabadul meg ettől a "csodálatos" embertől, vagyis inkább a nálunk töltött kényelmes napok után inkább élőlénynek mondanám, akkor nem megyek sehova. Nem tudom hogyan de megoldom a bejárást, megint, mint régebben. Amúgy biztosan egy ilyen ember az ideálod, utolsó, te biztosan szívesen leélnéd egy ilyen ember mellett az életedet. Tudom, mondtad, pár év és kirepülünk, de addig is szépen lassan tönkre megy a gyerekkorunk egy ilyen ember miatt, a pláne meg, hogy az anyánkat nem érdekli.
2015. jún. 11. 00:32
 15/20 A kérdező kommentje:
Önző vagyok az lehet, de az öcsi az öcsi marad. Az én egyetlen, drága, kicsi öcsém. Nem szeretném ha cigaretta füsttel teli házba menne haza, ha a hűtőben csak a házi pálinka lenne fellelhető és, hogy valaki is bántsa, kezet emeljen rá. Tudom, hogy nem lehet mindentől megóvni, nem is akarom, de egy vadidegen ember aki csak szállodának használ minket ne emeljen rá kezet. Tudod mi volt annak a kedves embernek az utolsó ma esti megnyilvánulása?: - Mit képzeltek?! Kik vagytok ti itten? - ezt nekem és a testvéremnek mondta, holott nekünk részünk van a házunkból a valódi apánk után. Erre, úgy gondolja bármit megtehet, mintha minden az övé volna a házunkban, mikor csak egy utazóval érkezett. Ugye, hogy milyen ideális társ és pót apa?
2015. jún. 11. 00:48
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

9es. A PÁRKAPCSOLATBA valóban nincs beleszólása, de abba, hogy KIVEL KELL EGYÜTT ÉLNIE, már van!


Az új párnak nem kötelező összeköltöznie, lehet egymásnál is találkozni.


Azért nekem mondjuk fontosabb lenne a gyerekeim jólléte, mint a viszkető puncim, de mindegy, anyád nem ilyen.

És ne remánykedj, nem fog változni, most már - hacsak nem történik vmi pl. verés - együtt marad ezzel a pasival.

2015. jún. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj, 62%-os, amíg nem életél együtt egy léhűtő brommal, vagy épp agresszívvel, ne osszad már az észt, mert fogalmad sincs semmiről. Jó, hogy te normális családban nőttél fel, nem olyanban, ahol az új pár zsarol, fenyeget, ver, stb. Akkor talán máshogy gondolkodnál, nem ilyen visszamaradottan.


Engem apám új párja egy életre tönkretett. Beköltözött, és onnantól kezdve megalázás, lelki terror, a saját házamban nem csinálhattam azt, amit akartam, mindenbe belepfázott, kötekedett, sértegetett... hat év alatt lelki ronccsá tett... és nekem sem volt beleszólásom a dologba, mert apám új kedvese, Ő legyen boldog... persze, és én, aki szintúgy ott élek fogjam csak be, nem gáz, hogy ENGEM bántott minden szavával.

2015. jún. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%

#17, nyilván látnok lehetsz, ha tudod, hogy a másiknak milyen élete, élettapasztalata volt, és milyen nem... de köszi, én is éltem együtt agresszív léhűtővel, az anyám személyében...

Kérdező, ezt a kérdést írtad ki: "Miért van az, hogy egy szülőt nem érdekel a gyerekei véleménye az új párjával kapcsolatban?" - na, erre a válasz az, hogy bár a GYK-ra irogató anyucikák szerint az embernek minden körülmények között a gyereke az első, és ezt már tényként és elvárásként is megfogalmazzák, attól még az emberek zömének a párja az. Igen, nekem is, lévén a párom az, akit teljes egészében magam választottam, és vele tervezem az életemet leélni jóban meg rosszban.

2015. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Mikor ma hazaér anyukánk beszélünk vele és elmondjuk a pszichológust is.
2015. jún. 11. 14:51
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát végül nem sült el túl jól. Anya sírt, az a bunkó ordibált és lökdöste az öcsémet meg felnyomta a falra, kész volt a balhé. Azt mondta, hogy el lehet költözni ha nem tetszik valami. Anya egy szót sem szólt, felhívtam a nagyiékat és azt mondták kitakarítják az ottani szobánkat, holnap délután átmehetünk. Még most este összepakoltunk öcsivel, szóval évzáró után egyből mehetünk. Sajnálom, hogy így lett vége de mi ezt nem tudjuk elviselni, bár sokkal jobb így, mert közelebb lesz a suli, meg nyugalom lesz. Anya nem mondott semmit, szóval hallgatás beleegyezés alapon döntöttünk. Ő meg legyen boldog azzal a csodálatos emberrel aki neki a legfontosabb, mert hát ő a párja, őt meg tudta választani, a selejtes, ideggyenge gyerekeit meg nem.
2015. jún. 11. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!