Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye ezzel...

Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Érdekelne ti mit gondoltok erről. 20 éves lány vagyok Nyíregyházán élek és mikor betöltöm a 21 életévemet le szeretném tenni a jogosítványt nagy motorból és álmaim motorja egy Yamaha R6 600 köbcentis motor :) Rengeteget olvastam utána neten, olvasgattam a kreszt néztem videókat. Viszont van bennem egy kis félsz azzal kapcsolatban hogy a kocsisok hogy állnak a motorosokhoz és rengeteget hallani motoros balesetekről amikben a kocsis volt a hibás vagy esetleg egy száguldozó másik motoros. Igazából én tudom hogy biztonságosan közlekednék, tudom hogy nem szeretnék se magamban sem másban kárt tenni. Viszont attól mert én betartok mindent és helyesen közlekedek attól meghalhatok egy balesetben mondjuk egy kocsis hibájából. És érdekelne mit tanácsolnátok amivel majd még biztonságosabbá tehetem a közlekedésemet esetleg valami jó tanács? És engem nagyon zavar hogy egyes kocsisok vagy más motorosok nincsenek tekintettel másokra jelen esetbe egy másik motorosra. Miért nem figyelnek kicsit jobban oda egymásra az emberek? Most én adjam fel a vágyaimat azért mert más nem tud közlekedni, figyelmetlen?

2015. jún. 2. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a tipikus motoros mentalitás:

1. Rohadt autósok mert miattuk vannak a motoros balesetek

2. Minden motoros tényleg száguldozik, de én és az ismerőseim nem. Mi vagyunk a kivétel, akik normálisan közlekednek.


De hogy értelmes választ kapj. Ne ülj motorra, ennél többet nem tudsz tenni.

Másrészt a motorsbalestek nagy részében nem feltétlenül csak az autós a hibás, a (reletív) gyorshajtás a motors részéről, valamint a manőverezés sok esetben okoz gondot, amibe egy autós beleszalad. Aztán lehet csinálni az emlékvideót (Megtörtént eset, ment a sajnálkozás, hogy szegény ember elé kifordult egy autó, nem tudott megállni pedig neki volt elsőbbsége. Aztán a végén kiderült,hogy 70es táblánál 90-nél dobta el a motort (ott akadt fenn az óra))


Száz szónak is egy a vége. A közelekdés eleve rohadt veszélyes, motoron különösen, a megfelelő védőruházaton kívül nem nagyon tudsz védekezni. 600as motorra ülni meg nulla tapasztalattal elég nagy felelőtlenség szerintem. Szintén ismerősi körben az összes (értsd szó szerint összes) ilyen versenyző eldobta legalább egyszer a motort.

2015. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem akartam a kocsisokat kiemelni hogy csak ők szabálytalankodnak ugyan úgy vannak száguldozó motorosok is. És nyilván nem tapasztalat nélkül mennék forgalomba vagy esetleg főutakra, autópályákra annyira felelőtlen nem vagyok.
2015. jún. 2. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, hogy van már kisebb kategóriás motor jogsid és motorod? Az más:)
2015. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint inkább kezdj kisebb kategóriával, elsőnek egy 100Le motor szerintem sok, főleg tapasztalat nélkül, mert a jogosítvány csak feljogosít hogy vezethessed, rutinod az nem lesz még
2015. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. jún. 3. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!