Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok az emberek, akik nagyon...

Azok az emberek, akik nagyon szegények, miért vállalnak gyereket? Akár csak 1-et is. De sajnos van ahol többet is. Azt még kevésbé értem.

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy átlagos magyar pár. Kor az mindegy, mondjuk így élnek(tehát sajnos átlagos magyarosan) és gyerek vállalás mellett döntenek. Budapesten laknak, tehát ebben szerencsésnek mondhatóak.


Mondjuk a nő és a férfi is keres 100 ezer körül. (mondjuk ez ebben az országban sajnos még jónak is számít, szóval vicc...)


Van mondjuk egy másfél szobás panel lakásuk. (mondjuk ez meg aztán főleg jónak számít sajnos ebben az országban, ha legalább van egy saját lakás, még ha kicsi panel is)


Támogatásra nem számíthatnak, mert szüleik is szegények.


Autó nincs, nyaralás nincs, kettőjüknek is rossz, nem sok mindent lehet csinálni 2 embernek 200-ból egy egész hónapban.


Megtakarítás szintén nincs, max néha egy keveset félretesznek, mert azért fiatalok, a rezsi, kaja, stb mellett azért ÉLNI is kell picit.


Na például az így élő embereknek mi okoz örömöt a gyerekvállalásban? Jó nekik, ha velük nyomorog a gyerek is, vagy mi jár a fejükben?


Ismerek sok fiatalt, akik sajnos ilyen családba születtek és nagyon-nagyon boldogtalanok az anyagi helyzetük miatt. Szomorúak állandóan, nincs jövőképük. Tanulnak-tanulnak, de van több olyan jóbarátom is, aki diplomás és ilyen 100 valahány ezret keres. Tehát szülőkkel kénytelen "élni", autóról nem is álmodhat, de még azon is gondolkoznia kell, hogy megengedhet-e magának 1 hétvégét a Balatonon. Ráadásul soknak még testvére sincsen, csupán egyke. Abba bele se mer gondolni egyik sem, hogy mi lenne testvérrel. Amely barátaimnak pedig van 1 vagy akár több testvére, na ők mégjobban szenvednek. Ismerek középosztályba született, illetve olyat is ahol gazdag családba születet a gyermek. Na ők jól vannak, boldogok, járnak nyaralni, szép helyen laknak, van autó is, stb. Egy gyereknek sem jó, ha szegény családba születik. Sajnos senki sem választhatja meg hova szülessen. Plusz a lakótelepen való felnövés szerintem alapból nem minőségi élet. Szerintem a pénz igenis nagyon fontos. Két legfontosabb dolog van az életben úgy gondolom. Egyik az egészség, másik a pénz. A szegény és szomorú barátaim is mind ezen a véleményen vannak, mérgesek is emiatt, flusztráltak, egész életükben hajtanak, dolgoznak, megy el a fiatalságuk. Minden nap dobják ki az ablakon.


Ráadásul még nem is olyan példát hoztam fel, ahol mondjuk a panelt is bérlik, tehát havi 70-80 az albérlet miatt még pluszban lejön a 200-ból. Marad 120. Abból aztán főleg fel nem fogom miért gondolják, hogy elég 3 embernek. Hogy igazi, boldog család legyenek.


Ti mit gondoltok az ilyen szülőkről? Szerintetek mi az az 1 hónapra rendelkezésre álló összeg és körülmény, ami mellett vállalhatónak gondoltok 1 gyermeket?


Főleg azokat nem értem, akik szegény családba nőttek fel, szenvedtek, nagyon rossz volt nekik, jelenleg sem jó az anyagi helyzetük sajnos, tehát jelenleg is szenvednek emiatt, akkor miért vállalnak gyermeket?


Sajnos az én szüleim is szegények, nagyon szegény körülmények között nőttem fel. De én például becsúsztam anno. Csak aztán meg lettem tartva, ha már így alakult. De a többi ilyennel kiváncsi lennék mi a helyzet.


Amúgy szeretet kaptam eleget, senki sem volt alkoholista, dohányos, stb, rononok, családtagok volt elég, a számukkal sem volt gond. Egyedül az anyagi helyzettel volt probléma mindig is. Szóval mondhatni mindennel. Rossz helyen nőttem fel, nem volt soha autónk, nem mentünk úgy sehova, max játszótér, ilyesmi. Mindig mindenem a legolcsóbb volt, belföldön 3-szor voltunk mindig fél napot. Több belföld, illetve külföldre esély sem volt. Sajnos így zajlott le. A szegénységből pedig úgy gondolom nagyon nehéz kitörni, ha beleszületett az ember. A gyerekkor 100%, hogy boldogtalan lesz ugye, az alap dolog, viszont utána sincs sok esély meggazdagodni.


Tehát mondjuk kertesház, új, vagy legalább fiatal autó, nyaralni évente 1-2 alkalommal külföldön, meg évközben is élni, eljárni ide-oda.


Ha mondjuk valaki keres 500 ezret tegyük fel, amit ebben az országban nagyon-ngyon kevesen keresnek, hiába tanultak rengeteget, akkor is nem is él addig egy ember, míg ezeket a dolgokat össze tudná gyűjteni. És akkor még nem is élt, csak gyűjtögetett egyfolytában, még csak egy mozijegyet sem vett.


Másik, hogy felvesz hitelt, de azt meg fizetni is kell, ráadásul jóval többet, mint amennyi fel lett véve.


Szóval szerintem nagyon fontos az anyagi háttér, a jó anyagi helyzetben lévő szülők. Főleg pl. mivel egy szép nagy kertesházból el se kell költözni. Autóra se kell gyűjteni, mert komolyabb házak kertjében, garázsában van azért 2-3... Illetve szimplán az anyagi támogatás is jól jön minden embernek, ha nem csak a fizetése van.


Illetve egy jó anyagi helyzetben lévő család gyermeke durvább iskolákba tud járni, komolyabban tudják oktatni, nagyon jónevű egyetemen szerezhet diplomát, amivel simán megkap egy jól fizető állást a gyermekük, ezzel is kimondhatatlanul rengeteg előnye lesz egy szegény családba született emberrel szemben.



2015. jún. 11. 06:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/125 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert szeretik egymást és bíznak a szebb, jobb jövőben.
2015. jún. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/125 A kérdező kommentje:

Még annyival kiegészíteném az alját, hogy egy gazdagnak lehetősége van durvább dolgot tanulni, ami miatt alap a magas fizetés.


Tehát a szegények hiába tanulnak rengeteget, nincs lehetőségük olyasmit tanulni, amivel nagyon magas fizetésért dolgozhatnak.


Külföldre pedig nincs lehetősége mindenkinek kimenni. Szerintem akkor már csak gazdagok vagy középosztálybeliek lennének az országban, ha az olyan egyszerű lenne.

2015. jún. 11. 07:04
 3/125 A kérdező kommentje:

Aha, na szerintem pont ez a legrosszabb hozzáállás ami csak létezik a világon.


hogy majd jobb lesz... bízunk benne.

2015. jún. 11. 07:05
 4/125 A kérdező kommentje:

Jah és a gazdag család iskolás gyermekének jelenleg valóban nyári szünet van, ÉLHET, boldog a nyara, mehet mindenfelé, nyaralás, autó stb.


A szegény családba született iskolás gyermeknek pedig az egész nyár 60-70 ezer havi fizetést ajándékozó diákmelóval telik, hogy legyen valami kis pénze.

2015. jún. 11. 07:11
 5/125 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem te nem tudod mi az igazi szegenyseg.


Nezz mar korul mondjuk Bangladesben bakker.


Nyavajgas az egesz amit idehanytal.

2015. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/125 anonim ***** válasza:
68%

" egy gazdagnak lehetősége van durvább dolgot tanulni, ami miatt alap a magas fizetés. "


Ostobasag. ez is.

2015. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/125 anonim ***** válasza:
74%

Ez azért nem ilyen egyszerűen működik.

Számos családot ismerek, akik szerényen élnek, de jól vannak, megvan a mindennapi kenyerük, kigürcölik a létszükségletet, igaz, hogy nem mehetnek nyaralni, nincsen kertesházuk, de attól még boldogak. Másképp boldogak mint te, másban látják az örömöt.


Nem biztos, hogy jobb egy gazdag család, ahol apuka anyuka nincs jó kapcsolatba, neadjisten alkoholisták stb. stb.


Én fiatal vagyok, 25 éves, együtt élek a kedvesemmel, még egyelőre nem tervezünk se esküvőt, se gyereket, nyilván az a cél, hogy legyen egy jó anyagi hátterünk s utána kezdünk bele a családalapításba. De nem azért nem lesz gyerekem , mert éppen nem telik kertesházra, vagy luxusutazásokra.


Az én szüleim sem voltak nagyon gazdagok, szerényen éltünk egy lakótelepen, de közben fejlődtek, elköltöztünk kertseházba, elmennek most már évente kirándulni is..Amikor viszont kisebbek voltunk, akkor nem külföldre mentünk nyaralni, hanem az erdőbe gombásztunk, túráztunk, semmi pénzből. És nagyon jó volt:)

2015. jún. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/125 anonim ***** válasza:
41%
Ezeket én sem értem...És sokszor csak kerekedik ki a szemem az ilyen kérdésekre is,mikor valaki 1,5 szobásba szüli a második,harmadik gyereket.Nem értem miért a gyerek teszi teljessé az életet.Aztán sírnak,hogy le kell mondani mindenről.Nem mindenki,de az átlag,meg aki ide felír.Sajnos a csórók úgy vannak vele,hogy ahol ketten elférnek ,ott hárman is.És kb.idáig jutnak agyban.Pedig a gyerek rengeteg pénzbe kerül.És mikor nagyobb,bekerül a közösségbe,akar egy telefont,vagy csak egy vagány elektromos autót,ő is szeretne a nyári szünetben a Balcsihoz menni,mint az osztálytársai,de nem tehetik meg.Hát az én szívem megszakadna.Ezek ma már alap dolgok.És hiába jönnek az okosok,hogy régen semmi nem volt,mégis felnőttünk.Az régen volt.Most meg most van.Mert régen nem voltak ekkora különbségek a társadalomban.A szomszéd gyerek is a kútvizet itta,meg én is.Én 29 vagyok,férjem 35,de még nem akarunk gyereket.Pedig mi nem élünk nyomorban,a havi 500-600e bevétel megvan.Inkább nyaralgatunk,sokáig lustálkodunk,ide-oda járunk.Biztos eljön majd az az idő,hogy mi is akarunk majd,de egyelőre jobban szeretem magamat,és a férjemet,mint egy nem létező gyereket.
2015. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/125 anonim ***** válasza:
23%
Nem mindenki fogja fel úgy hogy a pénz és a drága holmik boldogítanak ráadásul az se biztos hogy az a gyerek akinek a s*gge alá van rakva minden boldogabb és sikeresebb (megkap mindent alapon minek gürcöljön) lesz mint egy szegényebb. Ismerek olyat is aki 22 éves korára szülői segítség nélkül megszerezte a jogsit vett jó laptopot és megműttette mindkét szemét az egyetemen is hajt hogy támogatott időn belül befejezze, meg ismerek olyat is aki kocsit lakást mindent kapott a szüleitől azok nélkül meg a híd alatt él
2015. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/125 anonim ***** válasza:
66%

Mert normális világban nem gazdasági kérdés a gyermekvállalás. Tudod, ez emberi ösztön.

Nem csak a középréteg és felettiek kiváltsága a család.


AZ meg egyenesen röhej, hogy csak azok szüljenek, akik a Bahamákon nyaralnak és a Harward-on tanul a gyerekük.

AMúgy mindegy, mert a világ igen kicsiny része európai, és nagyobb részén ennél sokkal xarabb feltételek mellett születnek a gyerekek.

2015. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!