Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem patkány dolog,...

Csak szerintem patkány dolog, hogy anyám ki akar rakni, csak azért mert pót vizsgára megyek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 07:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%

Megbuktatni általában azokat szoktam, akik semmi hajlandóságot nem mutatnak a tanulásra, esetleg csak utolsó 1-2 hétben akarnak javítani, igaz előtte végig egyes jegyeket szereztek.

Ha te is b*sztál tanulni a 9-10 hónap alatt, akkor meg is érdemled.Persze egy jó szülő tisztában van a gyereke jegyeivel és nem hagyja, hogy eddig fajuljon a dolog..

Én egyedül akkor tekintem elnézhetőnek a bukást, amikor pl a gyereknek nem megy a matek, hiába próbálkozik, de az összes többi tantárgyból pedig legalább négyes..Akkor elnézném a saját gyerekemnek is, hogyha próbálkozna..

De ha csak melegedni jártál be évközben, akkor ne csodálkozz, hogy anyukád ki akarja tenni a szűröd..

Esetleg egyezkedj vele, hogy hadd maradj a pótvizsgáig. Ha sikerül, akkor nem fog kidobni szerintem...

Üdv, egy kémia tanár

2015. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

Nem feltétlenül kell idiótának lenni valakinek aki megbukik... én sajnos buktam anno matekból, "kedves" tanárnéni b*szott az órán magyarázni, 60%-tól adott kettest én meg alapból egy s*gg voltam matekból, szóval vannak ilyen helyzetek is.

Egész évben jártam magántanárhoz és mégis meghúzott.

Tedd oda magad, menny át a pótvizsgán, jövőre meg próbálj nem megbukni...

2015. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%

orvosin vagyok, és nekem is megtortént, hogy kivágtak vizsgáról.. nem jott ossze a 75%.. itthon toleránsak voltak, segítettek, hagytak tanulni..

az a kérdés, hogy kozépiskolás vagy vagy egyetemista? nehéz szakon?

2015. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
17%
Az itteni válaszolókról lesüt, hogy vagy nem láttak egyetemet közelről, vagy valami gofrisütő szakon végeztek :D
2015. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14-es: egyelöre még nem derült ki, hogy MILYEN vizsgán bukott meg a kérdezö.


Másrészt meg az sem derül ki, hogy mi az elözmény, mert adott esetben a "gyerek" már nem elöször bukik meg, vagy folyamatosan csavarog tanulás helyett, stb és a szülönek elege lett abból, hoyg kihasználja.

2015. jún. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
45%

OFF: már meg sem lepődök azon, hogy a válaszolók 90%-a hülyeségeket ír, tényleg bele kell törődni, h Magyarországon a legtöbb ember buta, szűk látókörű.


az viszont elképesztő, h sokan mennyire nincsenek tisztában a valósággal és mennyi egyszerűek. " mindig a diák/gyerek a hibás" blabla.


kezdjük ott, h általánostól a főiskoláig a rengeteg olyan tanár van, aki pofára osztályoz és azért buktat, mert nem szimpatikus neki a gyerek. sőt, főiskolákon sokszor a tanár kedvén múlik, h átmegy-e vki. tehát aki olyat ír, h csak a diák hibája, ha bukik, az vmi barlangban élhet.


a másik: a kérdező egyelőre nem írt semmit a részletekről, de vmelyik észkombájn már lecseszi a kérdezőt,h lusta volt, nem tanult. ez is hihetetlen.


normális szülő nem fenyegeti ilyennel a gyerekét. az a baj, h - ahogy írtam - a magyar emberek többsége egyszerű, mint a szög, fogalma sincs, hogyan kéne gyereket nevelni, de még azt sem tudja, hogyan kéne más emberekkel bánni.

aki fenyegetéssel akar motiválni, az alkalmatlan szülőnek, ennyi.

2015. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"normális szülő nem fenyegeti ilyennel a gyerekét"


Elvileg igaz, de mivel nem tudjuk az elözményeket, ezért a szülöröl sem lehet semmit sem mondani - ugyanis elöfordulhat (és ez is csak feltéletezés, de lehetséges), hogy ez volt az utolso csepp, amitöl kibukott a szülö.

Mellesleg a kérdeszö stílusa ezt valamennyire alátámasztaná.

2015. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%

blabla. a kérdező stílusa, ne röhögtess már. azt írta, h nem patkány ( szemét) dolog-e, h ilyennel fenyegetőzik az anyja. de az. hogy kellett volna fogalmazni?:)


„Szerintetek is meglehetősen udvariatlan cselekedet, hogy szeretett édesanyám ilyennel fenyegezőtik?”

jaj hagyjál már.


pont erről beszéltem, h a legtöbb ember annyira egyszerű, h rögtön a szülő pártját fogja. itt is szinte mindenki abból indul ki, h a kérdező a hibás, mert biztos rossz gyerek, lusta stb. ami akár igaz is lehet, csak nem értem, miért olyan nehéz felfogni, h rengeteg buta, rossz szülő van Magyarországon.


de még azt is megérteném, ha kiderülne a kérdezőről, h lusta és rossz ember, és az anyja megpróbált mmár midnent, leültek beszélgetni stb , hogy ezek után fenyegetőzik. csak általában ez úgy szokott lenni, h a szülő ahhoz is ostoba, h értelmesen leüljön beszélni a gyerekével, rögtön fenyegetőzik. az ilyennek meg teljesen felesleges gyereket vállalni, úgyis csak megkeseríti majd az életét.

2015. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
88%

Alapesetben bele se merek gondolni, hogy ezt a kérdést egy általános iskolás személy tette fel.


Ha valaki középiskolában bukna meg, az szerintem egy az egyben lustaság. Képzeljétek egy olyan szülő helyzetébe magatokat (vagy a kérdező magát), aki igyekszik mindent megadni a gyermekének, aki arra sem képes, hogy pl. történelemből egy kettessel átmenjen. Könyörgöm az ilyen ember mit akar az élettől? Nem csoda, ha a szülő "feladja", és elküldi a gyerekét, hogy szerencsét próbáljon. Gondolom a kérdező sem úgy reagált a kijelentésre, hogy "légyszi anyu ne rakj ki, mindent megteszek azért, hogy sikerüljön". Vannak olyan tantárgyak, mint a matek, ami sokak szerint vízválasztó ilyen téren, erre az én matektanárom csak annyit mondott, hogy ha csak a házi feladatokat valaki megcsinálja, annak már érteni kell annyira hozzá, hogy egy hármast össze tudjon hozni. És a házi feladat nem is szorgalom kérdése... Azon felül lehet még gyakorolni, senki sem tiltja.


Más kérdés a felsőoktatási bukás. Én is találkoztam tanulmányaim során olyan tanárokkal, akik elvittek a legvégsőkig, de utólag rájöttem, hogy sokan csak azért, hogy megnézzék, mire képes az ember stresszhelyzetben, mennyire érdekli egyébként a dolog. Mert volt olyan társam, aki oda vissza tudta már addigra a könyvet, meg volt olyan is, aki azt mondta második kör után, hogy ennél már úgyse fogok többet megtanulni, majd lesz valami. Na ezt nem szeretik a tanárok. Azt azért kicsit én is erősnek érezném, ha egy egyetemi pótvizsga miatt lenne ez az egész cirkusz, viszont itt is vannak már olyan tényezők, amik miatt már meg tudom érteni a szülőt. Ott van az, hogy egy ilyen képzést támogatni nagyon megterheli a szülők pénztárcáját. Gondolom ha bukdácsol az illető, sok ösztöndíja nincs. Egy kollégiumi szoba is lassan 15 ezer forint környékén van, ha meg esetleg albérletről beszélünk, ennek a sokszorosa is lehet. Tankönyvek, utazás, "zsebpénz", alsó hangon 40-50 ezer forintjába van egy egyetemista a szüleinek. És nem mindenki keres 3-400ezer forintot, hogy ezt kigazdálkodja. A másik pedig az, hogy 18-22 évesen már nyugodtan elmehet az ember diákmunkára, hogy a saját szükségleteire megteremtse a pénzt, tehát nem érzem ebben az esetben akkora tragédiának, hogy valakinek a saját lábára kell állnia.


Összefoglalva szerintem nem patkány dolog, hogy édesanyád ki szeretne rakni otthonról egy pótvizsga miatt, és mielőtt benne keresed a hibát, nézz mélyen magadba, hogy mit tudtál volna ez ellen tenni, hogy elkerüld ezt a szituációt. Ha úgy érzed, egyáltalán nem vagy hibás, akkor a fentebb leírtak szerint tegyél meg mindent azért, hogy legalább sikerüljön, hidd el, nem azért akar kirakni, mert megunt, hanem mert csalódott benned, és reméli, hogy ettől észbe kapsz majd.

2015. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 udi válasza:
41%
Szerintem ilyet nem irunk az anyánkkal kapcsolatban ,hogy "patkány dolog" Ha benned ennyi a tisztelet az iránt aki eddig felnevelt én is kiraknálak nem beszélve arról,hogy megbuktál valószinűleg az sem véletlen műve.Fogd vissza magad legyél ennél értékesebb ember pótvizsgázz le.Szegény anyukádat pedig sajnálom!
2015. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!