Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az így nevelt gyerekből lehet...

Az így nevelt gyerekből lehet boldog felnőtt?

Figyelt kérdés

Ha a szülőknek a létfentartás gondot okoz, 120 ezerből élnek négyen, az anyuka beteg, többet van kórházban, mint otthon, hol az egyik szülő veszti el az állását, hol a másik.

Máról holnapra élés mellett kin vezetik le állandóan a feszültséget? A gyereken. Anyukától gyakran megkapja, hogy miatta került kórházba, miatta beteg, mindig miatta veszekednek, ha elmenne otthonról, sehová sem fogadnák be, mert ő egy rossz, gonosz gyerek. Az apuka állandóan veri, okkal, ok nélkül, mondva csinált okkal. Állandó a lelki terror, teljesítési kényszer, bántalmazás.

Aztán kiderül, hogy beteg, és nem érhetné stressz. Innentől kezdve a szülők addig bántják, még kórházba nem kerül.


Lehet boldog és kiegyensúlyozott felnőtt nő egy ilyen múltú kislányból?


2015. jún. 11. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet.És meg kell hogy mondjam általában jobb családot mutat fel egy nehéz sorsú gyerek, mint egy elkényeztetett.

Nagyobb érték a család egy ilyen nehézségben felnőtt gyereknek, mint egy olyannak akit agyon ajnároztak.

2015. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Lehet csak fel kell nyitnia valakinek (vagy saját magának) a gyerek szemét és az előttem szólónak is pacsi igaza van!!
2015. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze!


Sok erőre lesz szüksége, hogy maga mögött hagyja és lezárja a múltat, de a felnőttkor egy új kezdet is. Én legalábbis egy új születésnek, tiszta lapnak éltem meg, amikor végre kellő távolságba kerültem a családtól. (Nekem azért nem volt ilyen durva a helyzet, de túl boldog gyerekkorom se volt...)


Szép lassan rájöttem, hogy nem én vagyok kibírhatatlan és gonosz, ha békén hagynak, akkor nyugodt, békés természetem van és nem lázadok folyton. 5 éve élek boldog kapcsolatban, egy hangos szó nem volt még köztünk. Az önbizalmam normális lett, jól érzem magam a bőrömben, a testemben, a lelkemmel együtt. :)

2015. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lehetőség meg van, csak megfelelő változást kell elérnie az életben, hogy boldog legyen...
2015. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Csak a gyereken múlik. Mindenkienk van egy ilyen története. Kinek ez, kinek más. Az, hogy mit kezdünk az életünkkel, rajtunk múlik. Okolni lehet másokat a kudarcokért, de ez nem visz előre.
2015. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

keves az eselye. Tele lesz frusztraciokkal, felelmekkel, lelki serulesekkel. Valoszinuleg o maga is pont ugyanazt fogja csinalni a gyerekeivel, mint amit vele tettek.


De ki tudja, neha tortennek csodak.

2015. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet. Mert egy ilyen gyerek felnőttként anyaként tudni fogja, hogyan nem szabad családban élni, mik azok a dolgok, amiket mindenképpen kerülni kell, hogy jó szülő legyen.

De nagyon hamar ki kell lépni az ilyen családból, mert csak visszahúznak...

2015. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak nehéz, de nem lehet örökké a családot okolni.
2015. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!