Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek ennyifelé...

Ti engednétek ennyifelé menni, ennyi időre a 3,5 éves gyereketeket?

Figyelt kérdés

Előre jelzem, hogy nincs gyerekem, tehát lehet, hogy a dolog normális csak nekem furcsa. Akiket ismerek kisgyerekes családokat, náluk inkább 5-7 éves kor felett kezdődtek az ilyen nyaralgatások.


Szóval: a család Sopronban él. Mindkét szülő szülei elváltak, az ország különböző részein élnek. A gyerek így elég sokat lesz nyáron a szülei nélkül, általában 1 hetet, hétvégétől hétvégéig.

Ami nekem a legfurább, hogy a 15 éves nagybátyával fog vonatozni át a fél országon.


Anyukák, ti engednétek ezt?


2015. jún. 12. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a gyerekek a nagyszüleikhez mennek ?

Én engedném ha a gyerek szeretné . Én nagy családban nőttem fel,rengeteg rokon ,nyáriszünetben mentünk mindenfelé,a nagyszüleimnél szerettem a legjobban lenni,de mindig jól elvoltam a többi felnőtt között is.


Egyébként egy barátkozós,nyitott tipusu 3-4 éves gyerek számára szerintem ez nyaralás .

Mondjuk én azon a véleményen vagyok,hogy nem szükséges a gyereket nyolc éves koráig magunkra kötve hurcibálni,szoptatni,fogni a kezét a délutáni szunyókálás közben stb :) Szerintem nyáron belefér a hosszabb távollét. Ha ilyen messze vannak a nagyszülők,nem is érdemes 1 napokra menni .

2015. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól érzi magát, persze.
2015. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Igen. A vonatozás viszont sok lehet.

Van oviban egy gyerek, illetve környezetünkben több,

akik szinte egész nyárra leadják a gyereket nagyiéknak.

Van, hogy erdélybe is.

Tesómék már 1-2 éves gyereket is vitték nyaralni tengerpartra. (autó, vagy repülő)


Más ismerőseim 6 éves gyerekkel sem mentek külföldre.

2015. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
És a 15 éves bátyja mindent el tud intézni egy 4 éves gyerek körül . Nem csecsemő már ,ha felelősségteljes miért probléma ha vele van ?:O én 13 évesen pelenkáztam,fürdettem,etettem (tápszerrel :D) az újszülött öcséimet
2015. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Csak 1 gyerek van, akivel megy az a nagybátyja.


Azért vonat, mert ott tud a gyerek rajzolni, néha sétálni, buszon meg kocsiban végig ülnie kéne.

2015. jún. 12. 11:00
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is mentem ennyi idősen a nagyszülőkhöz nyaralni.Első pár nap nehéz volt, hiányzott az anyukám.De jól éreztem magam utána, bár kevés emlékem van arról az időszakról, de nagyszülők elmondása alapján is szerettem ott lenni, minden évben alig vártam a nyarat, mert ott kertes ház volt, voltak állatok stb.

Ha a szülők úgyis dolgoznak, akkor meg teljesen normális.Inkább legyen családi körben, mint valami nyári ügyeletben idegenekkel

2015. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Ezt kicsit pontosítsd, mert nem egyértelmü - pl. ez a vonatozás: ha ugyanis a 15 éves nagybácsival utazik az egyik szülöjéhez, akkor azzal nem feltétlen van gond, ha elég értelmes a 15 éves, ha viszont olyan országjárás-szerü és mindig máshol vannak, akkor nem igazán.

A gyerek kikkel van nyáron, amikor nem valamelyik szülöel? Mert itt is nem egészen mindegy: ha a nagyszülöknél, a szülö(k) testvéreinél, akkor nem gond, ha idegeneknél, akkor elég furcsa.

Emellett az sem derül ki, hogy ezek az "egy hetek" foyamatósan követik egymást - azaz a gyerek hosszú ideig nincs otthon, vagy cak idönként van ilyen.


Egyébként nem kizárt, hogy a szülök csak így tudják megoldani a nyári szünetre a gyerekfelügyeletet, mert az óvodai szünet is több hónap, a szülöknek meg nincs ennyi szabadsága, meg eleve nem is vehetik ki ilyenkor az összeset. Ugyanis másik szülöknek is ilyenkor kellene és egész üzemek, üzletek, stb nem néptelenedhet el, mert minden dolgozó otthon marad a gyerekekkel.

Ezért szokták sokan a szünetre beszervezni a nagyszülöket, egyéb rokonokat.

2015. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy nincs más megoldás oviszünetre?


Az életkor amúgy nem probléma, az én gyerekeim is nyaraltak ennyi idősen a nagyszülőkkel/nél, viszont nem négyfelé kellett menni, csak kétfelé. De ugye ha az egyik nagyszülőhöz mehet, akkor illik elengedni a másikhoz, meg a harmadikhoz, meg a negyedikhez is... hát nehéz kérdés, nem tudom mit csinálnék.


Viszont a 15 évessel vonatozás az picit meredek. Igazából nem veszélyes, meg gondolom megbízható a srác, de azért ez elég nagy felelősség. Attól is függ hogy a kisgyereknek milyen a temperamentuma, van aki könnyen kezelhető, van aki meg nem.

2015. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hétvégén mindig együtt van a család.

Mondjuk: elviszik az apai nagymamához, ott van egy hetet. Aztán az apai apukához, ott is van egy hetet.

Aztán az anyai nagypapához megy, úgy hogy a nagybátya viszi vonattal aztán következő héten ő is viszi haza.

Aztán az anyai nagymama viszi 1 hétre.


Nem követik egymást a hetek, közben nyaralni is megy a család hármasban meg a szülők is vank szabin.

2015. jún. 12. 11:06
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utazással meg a nyaralással nincs gond, ha a gyerek jól érzi magát a szülei nélkül. A vonatozás rész viszont nekem meredek. Egy 15 éves gyereket egyedül is csak féltve engednék ilyen hosszú útra, de hogy rábízzam a 3 éves kicsit, na az teljesen kizárt. Az egy dolog, hogy otthon játszik vele, eteti-itatja stb., de ez sokkal komolyabb felelősség. Még egy érett felnőtt embernek is nagyon oda kell figyelni, ha pici gyerekkel utazik. A magam részéről iszonyatos felelőtlenségnek tartom, ha így elengedik őket.
2015. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!