Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én nem tudom megérteni...

Csak én nem tudom megérteni ezt a gondolkodás módot?

Figyelt kérdés

Apukám rendszeresen elveri a pénzt, aztán szidja a "rendszert",meg hogy soha nem kerülünk ki az adósságból.Az adósság csak az általa felhalmozott számlákat jelenti, amiket akkor sem fizet be ha van pénz rá, mert akkor inkább "luxus cikkeket" vásárol és csak akkor és annyit fizet be mikor már leakarják kapcsolni az adott szolgáltatást.

Aztán amikor pl. új cipő, új ruha kell a testvéreimnek vagy nekem akkor elkezd siránkozni hogy nagyon sajnálja és nem tudja már mit csináljon hogy pénzt szerezzen, de nem tud új cipőt venni, mert egyszerűen nincs rá pénz és akkor jön a rendszer szidása.

Majd rá pár percre fogja magát és bánatában elmegy kocsmázni.

Úgy egyébként depresszióval küzd, erről tud az orvosa is, gyógyszereket írt fel neki, és én elhiszem hogy bántja hogy nem tud bizonyos dolgokat megvenni nekünk, de nem tudom felfogni hogy minek veri el luxus dolgokra a pénzt amikor van, és hogy miután kisírta magát, miért rúgja fel az egészet amit elmondott azzal hogy 2 perc múlva ismét megy a pénz elkölteni.

(A luxus cikkek alatt többnyire ételeket értek, csokit,chips,gumicukor stb...amik nagyon jól esnek ha vannak, de rohadtul meg lennénk nélkülük)


2013. szept. 10. 20:10
 1/3 anonim válasza:
Az apáddal nagy baj van.
2013. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, az interneten te vagy egyedül, aki nem érti, hogy más a saját hibáját miért másra keni.
2013. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy,de valahol értem apukádat. Új ruhákat nem tud venni,mert az több ezer forint,viszont a chips,meg ezek csak 3-400 forint. Szeretne a kedvetekben járni,csak egyszerre nincs annyi pénze,ha meg van,akkor azzal a lyukakat próbálja betömni....

Van egy ötletem! Mondjátok el neki a tesóddal,hogy nagyon jól esik,hogy gondol rátok és vesz nektek édességet,de Ti inkább ruhát/cipöt szeretnétek,ezért inkább adja nektek azt a pénzt,amit erre szán, Ti meg gyûjtenétek inkább.... (zsebpénz)

Amúgy hány évesek vagytok? Anyuka?

2013. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!