Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gondolkodás vezér el...

Milyen gondolkodás vezér el egy anyát hogy ilyeneket gondoljon? Hogyan lehet ezt a viselkedést javítani?

Figyelt kérdés

Bár a saját anyámról van szó még sem tudok e felett elmenni, és neki adni igazat bár mennyire is szeretnék.


Van egy 7 évvel idősebb bátyám, akinek van egy élettársa és nekik kettőjüknek van egy majdnem 7 éves gyermekük.7

Kint élnek Németországban az év eleje óta és ezen a héten fognak haza látogatni.

Mindenhol eltöltenek pár napot, nálunk a sógornőmnek az anyjánál, nagymamáéknál stb.

Édesanyámmal ma mikor beszéltünk mondott egy akkora marhaságot amin még mindig elvagyok rökönyödve.

Közölte hogy ő nem így gondolta hogy haza jönnek és így lesznek, hanem a sógornőm a saját családjánál, a testvérem pedig nálunk.

Ha én lennék az anyám helyében nem is gondolnék ilyenre hogy a gyerekem itt a menyem amott. Hiszen ők egy család. Ha az én jövendőbeli anyósom így gondolkodna biztos hogy nem mennék hozzá az életben. Szerintem ez a normális hogy családként vannak jelen mindenhol. Nincs már kisfiam kislányom. Egyszerűen utálja a sógornőmet, amit talán ki is érdemelt, meg lehet hogy igaza van az anyámnak is valamilyen szinten, de tűrni kell, és ezt mondtam is neki. Ha ők majd esetleg szétválnak akkor az ne az ő hibájából legyen. Majd a testvéremnek elmúlik a szemellenző de ne általunk. Nekem is volt nézeteltérésem a sógornőmmel még is meg próbálok felejteni és várom őket szívvel lélekkel. Már csak a testvérem miatt is, na meg az unokaöcsikém miatt.


2014. ápr. 14. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem csak szeretne kicsit kettesben lenni a fiával, és feltételezi, hogy a sógornö anyja/családja is így gondolja.
2014. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

1. válaszoló akkora marhaságot írtál, hogy ezt magad sem hiszed el!már hogz hinné azt hogy a menny szülei is így gondolnák?? marhaság!-.-'

sajnos, vannak ilyen anyák, akik így gondolkodnak, egyszerűen nem tudják/nem akarják elfogadni a menyüket/vejüket...

csak annyit tudsz tenni, hogy beszélsz erről anyukád fejével, elmondod neki, hogy ők igenis egy család, és nem kéne őket elszakítani egymástól!

2014. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég lenne megkérdezni anyudtól, hogy

ha neked lesz párod, akkor őt se fogja-e jó érzéssel fogadni, mondván, hogy csak te vagy a gyereke?


Ha az a válasz, hogy róla is így fog vélekedni, megmondhatod neki, hogy akkor jobb ha haza se látogatsz majd. Gondolom ezt meg fogja érteni, így rátérhetsz a tesód esetére.

Ha meg azt a választ kapod, hogy már hogyne jöhetne a párod bármikor, akkor kérdezd meg tőle, hogy a tesódékkal miért viselkedik így.

2014. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van párom! Aki szintén külföldön dolgozik, és hogyha haza jön hetekre/napokra akkor nálam van non-stop!
2014. ápr. 14. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,eszembe nem jutna ilyesmi csak a fiam jöhet a menyem nem.Fura anyád van
2014. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, de valószínűleg annyira utálja a sógornődet, hogy nem szívesen lenne vele együtt. Áruld már el kérlek, hogy te hogy tudod ilyen nyugodtan várni, hogy elmúljon a tesódnál ez a szemellenzős korszak??? Mert az én tesómnál is ez van, de sokszor rágom magam emiatt, és nem akarom.:(
2014. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt miért érzi szinte kötelességének, hogy beleszóljon mások életébe?
2014. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy meg vagy rökönyödve, én is meg lennék...

Anyám nem szokott ilyet mondani, hogy a párom a saját szüleinél legyen, én meg náluk.


Tanárnőm mesélte, hogy mikor Ők összeházasodtak ebből sose volt probléma. Egyik nap ennél a szülőnél másik nap a másiknál, de KETTEN mentek, mert ők egy család.

Ha meg ketten akar lenni a fiával meg lehet beszélni, hogy menjünk vásárolni, mi ketten, hogy beszélhessünk kicsit, vagy valami anya-fia program . Ezen nem is lehet besértődni... Én nem sértődnék be, ha a párom elmenne az anyjával és megkérnének, hogy ne menjek.

2014. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

Talán azért, mert NEM a menye, csak együtt él a fiával. Ha még a nő viselkedése is kifogásolható, akkor érthető, hogy nem látja szívesen.

De biztosan nem fogja kidobni.

2014. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!