Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyám? Mit...

Miért csinálja ezt anyám? Mit tudnék tenni ezellen?

Figyelt kérdés
Karácsonyra szerettem volna egy felsőkategóriás telefont, amihez nekik kb 100 ezret kellett volna hozzátenniük, mert a többit én adtam volna. Ha apámon múlt volna, akkor valószínüleg meg kaptam volna, de anyám nem akart kiadni 140 ezret egy telefonért. Mondtam, hogy elmegyek nyáron dolgozni, abból kifizetem nekik, + ami pénzt szerzek évközben. Mondta hogy nem, mert úgyse tudom visszafizetni, stb. Úgyhogy kaptam egy jóval olcsóbb telefont. Azt a pénzt, ami akkor volt nekem odaadtam nekik. Évközben ha kaptam egy kis pénzt anyám megjegyezte, hogy beleadhatnám a telefonba, most meg mondta párszor, hpgy akkor elmehetnék dolgozni, hogy kifizessem a telefont. Pedig én nem erre a telefonra mondtam, hanem a másikra, és nem érti meg...
2015. jún. 16. 17:33
1 2
 1/15 Mumusan ***** válasza:
78%

Ez van. Amúgy én is ellenzem a felső kategóriás telót annak akinek nincs rá szüksége. Plusz mivel felső kategóriás telóm van, így bizton állíthatom hogy semmit nem vesztettél. Egyedül a fényképezője ami csúcs, a többi ugyanaz mint a középkat.

Anyukádnak meg valamennyit törlessz, aztán úgyse kéri el az egész pénzt.

2015. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk az az alap sértődés h nekik CSAK 100000 kellet volna tenni egy 140000 telefonba.... Pedig mar min 16 vagy ha dolgozhatsz, ha az én gyereken lennel kaptál volna , ez nem hoozátevés, hanem ôk veszik te meg bele adod az 1harmadát... Szánalom már bocs


De tényleg nem értem az ilyen szülőket h miert kellet másikat venni, gondolom inkább vartal volna a drágább ra 1/2-1 évet, igy meg az a pénz is bukott

2015. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Kicsit gondold már át a dolgokat. 140ezer forint egy átlag munkásnak 2 havi fizetés, jobb helyen is több, mint egy havi. Ezért a pénzért a te szüleid minden nap hajnaltól keményen dolgoznak. Ez a pénz arra kell, hogy önmagukat, és téged eltartsanak. Villanyszámla, víz, gáz, élelmiszer, ruhák, telefonszámla, lakáshitel, autóhitel, benzin, biztosítás, adó... te el sem tudod képzelni, hogy ezek mennyi pénzt elvisznek. 140ezer forint az egy havi költség, hogy téged kényelemben tudjanak tartani. Erre te még nyugodt szívvel elvárnád, hogy ezt csak úgy kidobják egy TELJESEN FELESLEGES kacatra. Nemhogy 40-50ért, de akár 20-30ért is lehet már tökéletesen működő, telefonálásra, fotózásra, zenehallgatásra és internetezésre tökéletesen alkalmas telefont venni. És az már úgy is luxus. Örülhetsz, hogy egyáltalán telefont kapsz, másnak ennyi sem jut. Majd szépen betöltöd a 18-at, elköltözöl, keresel munkát, és a saját havi keresetedet arra költöd, amire akarod.
2015. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
nem vagyok a gyerekverés híve, de lehet neked lekevernék egy pofont, ha az én gyerekem lennél...
2015. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Hát haver, vannak veled komoly problémák azt hiszem.

Mit tudnál tenni "ezellen"? Elkezdhetnél elgondolkodni azon, hogy mik azok a dolgok, amik valóban fontosak neked az életben és beérhetnéd legközelebb egy olcsóbb telefonnal!

2015. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Jaj de rendes vagy, csak 100-at kellett volna beleadniuk? Te meg adtál volna 40-et? Tisztára megéri.


Szerintem örüljél, hogy kaptál telefont. Ha meg nem tetszik menj el dolgozni, aztán majd abból veszel olyat amilyet szeretnél. Lehet, hogy ismernek szüleid már, azért mondták, hogy úgyse tudnád kifizetni.

2015. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pedig megengedhettük volna magunknak. És vissza fizettem volna neki AZT a telefont, de nem ezt. És szüleim ismerősei, akiknél az anya nem is dolgozik, az apa meg hasonlóan keres, mint apám + jóval több a kiadásuk simán megvettek egy drágább telefont + hozzá okosórát a gyereknek...
2015. jún. 16. 18:41
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

És mi van ha az a család hitelből vásárolgat?


És mi lenne, ha az emberek nem mindig máshoz hasonlítgatnák magukat.

2015. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

és ha ők kútba ugranak, utánuk ugrasz?

én sem vettem volna meg neked..., ilyen fiatalon minek? mégis mire használnád? facebookozásra meg játékra? azért ezektől jóval többet tudnak ezek a telefonok

2015. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó lenne amúgy, ha a kérdésre válaszolnátok...
2015. jún. 16. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!