Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sajnos nincsenek barátaim....

Sajnos nincsenek barátaim. Nem azért szeretnék barátokat, hogy dicsekedjek velük. Szeretnék egy barátnőt/barátot akivel megbeszélhetnék dolgokat. Tenni szeretnék ezellen. Ötletek hogy ismerkedhetnék? (BŐVEBBEN LENT)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Sosem voltak barátaim. Iskolában volt egy "barátnőm" de ő csak kihasznált, átvert. Általában fiúkkal jöttem ki, a lányok mindig átvertek.:// Egésznap itthon ülök videókat nézek, tanulok, unatkozom. Interneten beszélek néhány emberrel. De ők messze laknak.:c Velük sem tudok úgy megbeszélni dolgokat. Ismerőseim sincsenek akikkel beszélnék köszönő viszonyban sem vagyok senkivel.

Sokat sírok, sokszor vagyok szomorú emiatt. Szeretnék normális lány lenni. Nem tudom hogyan ismerkedhetnék.:( Iskola kilőve magántanuló vagyok, betegség(ek) miatt. Amugy sem jöttem ki jól az osztálytársaimmal.

A nullából kéne felépítenem valamit. Tudom hogy nem fog az ölembe hullani valaki barátsága, én sem vagyok az az eset aki odaszalad valakihez és "Szia! Leszünk barátok?"

Nem tudom mit tegyek, hova menjek hogy ismerkedhessek...:(

Esetleg ötletek? Hol ismerkedhetnék? Nem mehetek csak úgy valakihez oda. Valaki aki ugyan így volt de sikerült kilépnie ebből a szőrnyű dologból?

Nem sajnáltatni szeretném magam, remélem senkinek nem ez jött le ebből az egészből. Csak egy lány vagyok aki szeretne normális életet, ki szeretnék lépni ebből.


(Elnézést ha esetleg helyesírási hiba előfordult ebben a szövegben. Telefonról írok)


Köszönöm hogy végigolvastad!:))

További szép napot!:) 13/L



2015. febr. 3. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Fiatal vagy még, lesznek barátaid hidd el. Nem tudhatod mit hoz a jövő. Lehet hogy ha gimibe kerülsz ott rengeteg barátod lesz. Ne abból indulj ki ami most van, mert az csak átmeneti, pillanatnyi, vége lesz.
2015. febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem kell félned, rengeteg barátot fogsz még szerezni. Jövőre vagy utána úgyis mész középiskolába, ott új lappal indíthatsz. Aztán jön az egyetem vagy főiskola, ott is köttetnek komoly barátságok. Később, amikor már felnőtt leszel, tényleg nehéz barátokat szerezni, de te nem vagy lekésve semmiről.
2015. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen a gimi. Csak nekem ez sajnos bonyolultabb.:( De köszönöm szépen a válaszokat!:))
2015. febr. 4. 09:49
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon fiatal vagy és sok időd van a barátságok kialakítására. Meddig kell magántanulónak lenned? Később is? Én azt tanácsolnám neked, hogy keress valamilyen érdeklődési kört magadnak, ami az iskolán kívüli, ahová eljárhatsz, rajz szakkör, esetleg nem tudom de ha sport vagy tánc szóba jöhet, nyelvtanulás, ha érdekel a zene, vagy amilyen rendezvények, események vannak a városodban. Ilyen helyeken nagyon könnyű ismerkedni, mert megvan a közös kapocs. Mi az ami érdekel? Mondd és segítünk jó ismerkedős helyet találni :)
2015. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

a mostani páromat az interneten ismertem meg, egy év távkapcsolat után költöztünk össze, 6 éve vagyunk együtt.

az előtte levő kapcsolatomat és az az előtt levő kapcsolatomat is a neten ismertem meg, mindkettő összeköltözéses volt, egy-egy évig tartottak kb.

a barátaim szintén netes ismerősök, van amelyikkel még sosem találkoztam élőben de 7 éve dumálunk kamerával skype-on napi szinten. (nagyon messze lakik)

én nem szoktam sírni, lehet hogy ez nem "normális" élet de nekem teljesen oké.

2015. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Szeretek rajzolni régen jártam szakkörre is, de nem szerettem hogy meg mondják mit hogyan csináljak. Ha mindenki ugyan ugy csinál mindent, 0 kreativitással akkor azzal mire megyünk?

Szeretnék valamilyen szakkörre járni csak nem találtam meg a megfelelőt. Valami állatokkal kapcsolatost szeretnék, vagy valamikikapcsol ami j

2015. febr. 4. 13:47
 7/16 A kérdező kommentje:
Valami ami kikapcsol*
2015. febr. 4. 13:58
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kérdésed majdnem olyan, mintha saját magamat olvasnám vissza évekkel később. Nekem viszont saját hibám miatt nem voltak barátaim - túl erkölcsös, túl magamnak való és túl zárkózott vagyok.


Én is csak azt tudom mondani, hogy ha képtelennek érzed magad arra, hogy bármit is tegyél, az idő meg fogja hozni a jó barátságokat. Ezt tapasztalatból mondhatom. Az általános iskolát azzal töltöttem, hogy hajszoltam a barátságokat, aztán nyolcadikban törte el a mécsest az egyik álbarátom. A kilencediktől kezdve egy goromba önimádó vagyok (pedig régen mindenki szerint az ellenkezője voltam), mégis volt egy lány, aki azóta is nagyon ragaszkodik hozzám. Szörnyen kegyetlenül bántam vele, az első két és fél évben mást se csináltam, csak szidtam a fejét. Aztán jött egy hosszú, fél éves időszak, amikor nem voltunk barátok, mert én olyan undorító dolgokat zúdítottam a fejére...


A féléves egyedülléttel sem volt gondom, mert már megszoktam, hogy általánosban is ez volt. Viszont észre vettem, hogy még ha mélyen el is rejtőzött a szívemben, de a barátom embert nevelt belőlem. Az osztálytársaim sokáig nem győzték hangsúlyozni, hogy mennyit változtam, és én ekkor jöttem rá, hogy mennyire fontos ő nekem. Elkezdtem szónoklatot, és az emberekkel való bánásmódot tanulni, és azóta rengeteget fejlődtem - ezt a környezetem is látja, és teljesen máshogy viszonyulnak hozzám. Neked is tudom javasolni ezt, főleg Dale Carnegie könyvét, a Sikerkalauzt, én abból tanultam. Gyakorlásnak pedig nagyon tudom ajánlani valamilyen hobbi elkezdését, amit "közösségben" kell végezni. Például az általad említett rajzszakkör (rajzolni nagyon jó dolog, én is szeretek), vagy mondjuk úszás, kondizás, tömegsport, de például rengeteg közösségi program van (legalábbis itt, Budapesten tele vannak velük az újságok), szerintem nézz körbe egy kicsit. :) Ha lemered szólítani az embereket (ha nem, ehhez ajánlom a Sikerkalauzt), akkor pillanatokon belül találsz barátokat. Nem, ahogy te is írtad nem a arra gondolok, hogy odaszaladsz valakihez, hogy "Leszünk barátok?". Ezeket én is utálom, és szerintem nagyon hamis. Én arra gondoltam, hogy leszólítasz valakit, ha érdekel a társaságod, akkor elkezd veled beszélni stb... Mondjuk már ötven embert szólítottál le, és éppen az ötvenedik lesz az, akivel megtaláljátok a közös hangot, és tényleg barátok lesztek.


Ahogy te is írtad, a nullából kéne felépítened valamit. Csakhogy a nullából barátságot építeni lehetetlen. Éppen ezért kell kezdeményezned, és leszólítanod az embereket, mert akkor már nem a nullából, hanem leszólított emberek tömegéből lesz valaki, aki a barátoddá válhat. Ezt is elég félreérthetően írtam le, de nem nyilván nem arra gondolok, hogy mész az utcán, és minden jött mentet leszólítasz... Látsz valakit, aki szimpatikus, és mondjuk ugyanabba az uszodába jár, mint te, vagy ugyanarra a szakkörre jár, mint te, akkor leszólítod, vagy ha mondjuk rajzolásról van szó, akkor mondjuk kérsz tőle radírt, mert otthon hagytad... Ilyen kis egyszerű kezdeményezésekre gondolok. Vagy ha látsz valakit, akinek látszólag segítségre van szüksége, akkor megkérdezed, hogy jól van-e, kell-e segítség (én mondjuk ezt csak az idős nénikkel mertem eddig megtenni, de remélem, én is fejlődök még).


Sokan azt gondolják, hogy a kezdeményezés ciki, és gáz. Szerintem a környezettől függ. Én például mindig megcsodálom azokat az embereket, akik annyira közvetlenek tudnak lenni, hogy vadidegeneket leszólítanak és jól el tudnak beszélgetni velük. Idővel ez kialakul úgy is, csak szép lassan kezdj el építkezni. Egyelőre már az is óriási lépés, ha elkezded keresni azokat a helyeket, ahol emberekkel találkozol (szakkör, sport), a többit meg ráérsz szép lassan kiépíteni.


Tudom, nem voltam nagy segítség. Sok sikert!

17/L

2015. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!:) Megpróbálom megfogadni a tanácsaidat!:)
2015. febr. 4. 17:51
 10/16 anonim válasza:
Budapesti vagy?:)
2015. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!