Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg anya, hogy...

Miért nem érti meg anya, hogy nem akarok diákmunkára menni?

Figyelt kérdés

pihenni akarok, egész évben keményen tanultam, hogy jó legyen a bizonyítványom, mert ez már ugye számít továbbtanuláshoz. 4,3 lett az átlagom. jövőre érettségizek, tételeket szeretnék kidolgozni, a nyelvvizsgára is készülök, mert az is a nyakamon van. nincs kedvem ott ülni 6 órában, hogy semmit ne csináljak. tavaly is voltam, akkor velem mosatták fel az egész padlót, csak mert nem vagyok xy-nak a lánya, hanem egy közönséges hétköznapi emberé. az xy lánya/barátnői persze hamarabb hazamehettek és facebookoztak egész idő alatt.

hát köszönöm én ebből nem kérek.

tudom milyen az, amikor nincs és meg kell dolgozni valamiért, mert nem gazdag családban nőttem fel, úgyhogy lehurrogó válaszokat nem kérek.

jogosan vagyok kiakadva?



2015. jún. 18. 13:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
57%
némileg jogos a te szemszögedből mindenképpen, de anyukád helyzete is érthető, szeretne felkészíteni, hogy az élet egy torkos szopás és nem mindig az van amit akarunk :(
2015. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok azzal, hogy milyen szopóka nyalóka az élet
2015. jún. 18. 14:01
 3/79 anonim ***** válasza:
51%

"nem gazdag családban nőttem fel"


Akkor 17 évesen talán kibírhatnád azt a 2 hónapot, hogy anyagilag is besegíts, tapasztalatot is szerezz. 1 évvel korábban úgyis fölösleges még tételeket kidolgozni, a nyelvvizsgára 6 órás munka mellett is tudsz ISMÉTELNI, hiszen ha a nyakadon van, akkor már nem most kell tanulni. A szívatást pedig jobb, ha megszokod, ha nem vagy "xy lánya", akkor "rendes" munkában is szívathatnak majd, nem csak diákmunkában. (Amúgy kereshetsz másik munkahelyet is, nem kötelező oda menni, ahol tavaly voltál.)

2015. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
69%

Jogos, ha valóban tanulni, pihenni szeretnél.

Viszont ha vannak igényeid, amik pénzbe kerülnek (pl. programok, fesztivál, stb.) akkor a szüleid részéről is jogos, hogy azt te magad finanszírozd, pl. a diákmunkából.

Ezek ugye nem derültek ki.

Azt sem értem, hogy nem gazdag családban nőttem fel. Miért? Már felnőttél? :) Vagy hirtelen gazdagok lettetek?

2015. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:

a nyelvvizsgára most van időm tanulni. nem szoktam eljárkálni kb sehova sem, úgyhogy a fesztiválok és ilyesmik kilőve. a ruha vásárlás se a kedvencem, turkálóból felöltözök normálisan.

nem nőttem fel teljesen, kedves kérdező és hirtelen gazdagok sem lettünk :)

2015. jún. 18. 14:05
 6/79 anonim ***** válasza:
87%

Miért akarja, hogy elmenj?

Ha azért, mert szerinte így lehet rendet tanulni, felkészülni az életre és ne csak "láblógatással" töltsd a nyári szünetet, akkor próbáljátok megbeszélni.

De ha kellene a pénz is akkor már bonyolultabb a helyzet, bár 2 havi nyári diákmelóból kb. a saját tanévkezdésed jön ki.


Miért a szívatós munkahelyre kellene menned? Nem tudsz mást keresni, egész jó diákmunkák vannak, pl. fagyiárulás közben (feltéve ha nem a legmenőbb helyen vagy ahol mindig méteres a sor) tanulni is lehet, egy osztálytársam így csinálta meg a nyelvvizsgáját nyár végén.

Mondjuk a jó helyekre már tavasszal rárepülnek az emberek, de hátha van még valami.

2015. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:
válaszoló*
2015. jún. 18. 14:06
 8/79 A kérdező kommentje:

mert anya szerint így lehet felkészülni az életre..

a jó helyeket már elkapkodták és nekem alapból semmi kedvem nem volt most dolgozni menni.

2015. jún. 18. 14:07
 9/79 anonim ***** válasza:
69%

És mi lenne, ha kompromisszumot kötnétek?

Egy hónapot dolgozol. De a többi időd szabad. Na? :)

2015. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:
nem szeret komprumisszumokat kötni sajnos
2015. jún. 18. 14:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!