Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogassam a lányunk barátságá...

Támogassam a lányunk barátságát a barátnőjével?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kislányunk akinek a legjobb barátnője egy szintén 7 éves nagyon gazdag családból származó kislány.

Mi teljesen átlagos körülmények között élünk. Ők viszont nagyon a felső osztály. A férfi interim manager. Egy közös ismerősünk úgy tudja, hogy olyan havi 5-6 millió forint körül kereshet. A nő meg jól menő kozmetikákat üzemeltet és van egy fitnesz termük is. Plusz még gondolom befektetések. Szóval dől a lé. 4db pár éves autójuk van. Szintén a közös ismerőstől hallva ebből 2db 30-40 millió körül volt, 1db 20 millió, 1db meg tizen pár. A házuk meg valami palota. Én egyszer voltam náluk mikor a lányomért mentem és behívtak. Megkérdeztem, 450 négyzetméteren éldegélnek ami 5 éve épült. A ház meg a kert minden négyzetméterén látszik, hogy tele vannak pénzzel. Mi meg ugye átlag kispolgárok. Aztán attól tartunk, hogy a lányunkra ez rossz hatással lesz, hogy ezt a gazdagságot látja. Pl, hogy olyan irreális elvárásai lesznek amiket mi nem tudunk teljesíteni. Már azért most 7 évesen is megy a divatozás, ilyen ruha, olyan ruha. Mi lesz majd kicsit később? A másik kislány megkapja mindenből a legjobbat, legszebbet. A mi lányunk is biztos akarni fogja az ilyen dolgokat, hiszen a másik lány barátnőjeként sokkal közelebb kerülnek hozzá mint ahhoz aki csak a TV-ben/neten/újságban látja. Mi meg ilyen szinten nem tudunk neki mindent megadni. Szóval ilyen dolgok.

Én úgy látom, hogy talán a későbbi lelki sérülések elkerülése miatt talán jobb lenne ha hozzánk hasonló anyagi helyzetűekkel barátkozna. Aztán talán jobb lenne fokozatos, finoman gátat szabni ennek a barátságnak.


Ti mit gondoltok?


2015. jún. 19. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól nevelt és ért a szóból, akkor el fogja tudni fogadni, hogy nem a fán terem a pénz.
2015. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Szegény kislány (a gazdag), nyilván megkap mindent, csak a barátságot nem, mert kilóg a sorból (felfelé). Holott ugyanúgy szüksége van barátokra, mint mindenki másnak.

Nem kell ilyen korlátoltan gondolkodni és egyből lelki sérüléseket vizionálni. Gondolom, a lányotoknak más barátai is vannak/lesznek, vagyis nem csak ezt a mintát fogja látni. Ezenkívül szépen el lehet neki mondani az ő szintjén, hogy miben különböznek, miben más a két család stb. Én biztos nem tiltanám el a gyerekemet a barátjától csak azért, mert más az anyagi helyzetük.

2015. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Tipikus felnőtt gondolkodás...hidd el, az utolsó, ami a 7 éves lányokat érdekli az a pénz. Ő ebből annyit lát, hogy a Katiéknak van nagy házuk, sok autójuk, de nem érdekli. Őt csak az érdekli, hogy a Katival jól el tudnak beszélgetni, szórakozni, játszani.


A gyerekek nem ilyen anyagiasak, buták mint a felnőttek, ők az embert nézik és nem a pénzt. Javaslom tanulj a lányodtól, és te is tégy így.


Az udvariatlan, kicsinyes magatartásodról már tanúbizonyságot tettél: akár kicsi, akár nagy a ház, nem illik kérdezgetni mennyi, mikori, mekkora, ugyanez autókra és más vagyontárgyakra, ingatlanokra is vonatkozik. Nem turkálunk más zsebében! Neked hogy esne, ha átjönnének a kislány szülei, és nekedesnének, hogy mikori az autód, mennyibe került, mikor építettétek a házat, stb.? Gondolom nem túl jól.


Annyi értelmes dolog van a világon, amiről lehet társalogni, nem csak a pénz. Nem értem, miért ez az egyetlen, amivel foglalkoznak egyesek. A barátságnak normál esetben semmi köze hozzá.

2015. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha felvetődött benned a kérdés és feltetted nekünk is, kénytelen vagyok visszakérdezni:

ha lányod nálatok szegényebb család csemetéjével kívánna barátkozni, ugyanitt, ugyanilyen kérdést tennél fel?

.

Amennyiben lánykád nem elmefogyatékos, tőled függ, meg tudod-e magyarázni neki, hogy nem mindenkinek jut egyformán. 7 éves gyerek már van agyilag annyira fejlett, hogy megérti.

.

Abból, hogy az illető családnak mennyi milyenje van és felsorolod, kiérzek egy kis irgységet.

2015. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
s megis mit tennel ,eltiltanad?ugyan:)nekem is volt egyebkent dusgazdag baratnom.aztan ahogy elertuk azt a 14-5 eves kort ,kiutkoztek az ilyen kulonbsegek es eltavolodtunk egymastol mert egyszeruen az en szuleim nem tudtak tartani a "lepest" ,az ilyen olyan taborozasokat ,lovagolni ,sielni jarni stb - mi nem engedhettuk meg magunknak.de en ezert sosem haragudtam a szuleimre mert nem voltam nagyravagyo ,en is sok mindent megkaptam es szerettek.ha normalis ertekrendet neveltek a kislanyba ,szerintem nem fog ezert utalni titeket.
2015. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Figyi van erre egy tök jó megoldás! Amikor nálatok vannak a lányok csinálj nekik olyan programokat amiket gazdagéknál nem szabad,mert mondjuk koszt csinál vagy éppen gazdagéknak eszükbe sem jutna! Gondolok itt arra,hogy engedd a lányokat sütit sütni,vagy főzni valamit és minél koszosabbak lesznek annál jobb (persze elit kislánynak csereruhát adj)vagy pl.amit náluk tuti a mesteremberek csinálnak teszem azt hadd fessék le a kerítést vagy az ajtófélfákat éppen---egyszóval az a lényeg,hogy a lányod lássa,hogy annak a másiknak ugyan otthon megvan minden luxusa de mégis nálatok érzi jobban magát és irigyli őt!
2015. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Egy interim manager Budapesten nem keres 6 millió forintot, te jó ég, nem kell mindent elhinni.. 40 milliós autó? Na persze. Egy ferrarit csak felismersz.. Bírom az ilyen vagyonbecslőket akik a közös ismerőstől hallják hogy mi mennyibe került.


A kérdésedre egyébként a válasz: Mi is szegény kispolgári család voltunk. És aztán lettek gazdag barátaim az iskolában, és rájöttem hogy nem kell nekem is úgy élnem, mint a szüleimnek. Perspektívát kaptam a gazdag ismerőseimtől, és ma már felnőttként teljesen más életet élek, mint a szüleim. És ennek nagyon örülök. Ezt a gazdag ismerősöknek köszönhetem, akiktől megtanultam, hogy lehet máshogy is élni.


De van praktikus oldala is a dolognak. A gazdagoktól mindig csurran cseppen lefele valami. Elvittek magukkal nyaralni például, vagy kaptam tőlük ezt azt ami már nekik nem kellett. Adni is jó, és kapni is.


Ráadásul a gazdagsággal a műveltség is együtt jár alapeseteben. (most ne menjünk bele a fémgyűjtő cigányokba) És így nagyon sokat tanulhat. Nekem például a tanulmányaimat is felhúzták, mert láttam hogy a jólétért meg kell dolgozni, és ez motivált. És így lettem az első aki a családban diplomát szerzett, ráadásul 3-at is.

2015. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Aszuletesemtol fogva legjobb bnom iGy tiltotta el tolem az anyja, amikor egy gimibe jartunk. Nekem vannak mas barataim azota, akik felnottek. Aztan mivel pestiek vagyunk, a lany elkoltozott Biatorbagyra, hogy ne kelljen gyakrat talnia a hozzad hasonlo szemetlada anyjaval...

Aztan idokozben attetes vegbelrakja lett az anyjaNak. Regen joban voltak anyammal, de anyam is haragszik ra es nem latogatja meg a korhazban, hanem orul , hogy visszakapja a szemetseget a kedves mama.

Na , vegiggondolod kedvEs kerdezo, mekkora hulyeseget keszulsz csinalni? A rossz, negativ gondolkodasodon valtoztass. A lanyodnak lehet, hogy jo allasa lenne a bnoje apjanak cegenel egy nagyon kellemes fizetessel. Illetve mas multikhoz is be tudja protezsalni. Ezt akarod elvenni a lanyodtol a kicsinyes, buta gonDolkodasoddal? Nem gondolod, hogy a lanyod is kereshet jol?

N

2015. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8: Azért anyád sem semmi. Rákos lett a szemét, hahaha, úgy kell neki, most majd visszakapja? Ez aztán a káröröm, a rosszindulat csúcsa. És te ráadásul pozitív példának hoztad ezt fel?

Semmivel sem vagytok különbek, mint a volt barátnőd anyja.

2015. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Csak annyit tennék, hogy nem igaz, hogy ennyi idősen érzékelik a pénz fogalmát a gyerekek. Még ha most nem is, de pár év múlva biztosan előjön valami ezzel kapcsolatos probléma. Mikor én kisebb voltam, mindig átjártam a szomszédba, ahol sokkal gazdagabbak laktak, és emlékszem, hogy mennyire irigyeltem őket.
2015. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!